Tym razem podczas zajęć matematyczno-przyrodniczych udaliśmy się do sklepu, gdzie uczniowie dokonali samodzielnych zakupów. Kupili produkty potrzebne do wykonania pierniczków, które ozdobią szkolną choinkę 😊
I. Sekuła
Tym razem podczas zajęć matematyczno-przyrodniczych udaliśmy się do sklepu, gdzie uczniowie dokonali samodzielnych zakupów. Kupili produkty potrzebne do wykonania pierniczków, które ozdobią szkolną choinkę 😊
I. Sekuła
Uczniowie klas młodszych podczas zajęć matematyczno-przyrodniczych wykonali sałatkę jarzynową wg "babcinego przepisu" . Zważyli potrzebne składniki, a przy okazji dowiedzieli się o wartościach odżywczych warzyw, z których powstała pyszna sałatka 😊
I. Sekuła
Podczas zajęć z edukacji technicznej w klasie 2 odbyły się warsztaty decoupaqe, na których Pani Justyna - mama Filipa przedstawiła dzieciom technikę wyklejania tak powstały przepiękne zawieszki do powieszenia na choinkę.Bardzo dziękujemy mamie Filipa!
I. Sekuła
W poniedziałki na hali sportowej odbywają się zajęcia taneczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy.Zajęcia zwiększają sprawność fizyczną uczniów, a tym samym uatrakcyjniają dotychczasowe zajęcia pozalekcyjne 😊
I. Sekuła
Podczas zajęć z edukacji matematycznej uczniowie klasy 2 doskonalili umiejętność liczenia przy pomocy kostek, żetonów oraz planszy z liczbami. Rzucając kostkami sumowali lub odejmowali liczbę wyrzuconych oczek i żetonem zakrywali dane pole. Wygrał Filip, który zakrył najwięcej pól i pierwszy pozbył się żetonów. 😊I. Sekuła
Cóż można wyczarować ze skarpetki? Otóż uczniowie klas młodszych podczas warsztatów techniczno - plastycznych wykonali przepiękne bałwanki że skarpetek, ryżu i kolorowych guziczków. Dzieciom tak spodobały się bałwanki, że postanowiły zrobić im dodatkowe - zmienne czapeczki i szaliczki.Zobaczcie sami 😄P. PiotrowskaI. Sekuła
6.12 do dzieci, które nie nocowały w szkole i nie uczestniczyły w wieczornym spotkaniu strudzony Święty Mikołaj przyszedł podczas zajęć lekcyjnych. Dzieci chętnie zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyki, a w zamian obdarowane zostały prezentami, które sprawiły im wiele radości 😉
P. Piotrowska
I. Sekuła
Podczas nocy pełnej emocji, którą uczniowie spędzili w szkole, w kalsach 1-3 odbyło się Pidżama Party
Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić wieczór i całą noc w szkole? Bez rodziców? Wydaje się, że nie... a jednak…
W nocy z 6 na 7 grudnia, tj. z czwartku na piątek, liczna gromadka uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy wraz z nauczycielami zapragnęła mieć całą szkołę tylko dla siebie! Postanowili, że nie tylko spędzą w niej dzień, ale także i noc. Będą się integrować, wesoło bawić, a przede wszystkim czekać na spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Wspólna zabawa rozpoczęła się wieczorem od przygotowania przestrzeni do spania. Uczestnicy zjawili się z materacami oraz śpiworami, dobrym humorem i całymi plecakami niespożytej energii rozlokowując się w klasach, które zamieniły się w przytulne hostele. Po szybkim zakwaterowaniu oraz pożegnaniu z rodzicami rozpoczęła się noc pełna wrażeń, niezapomnianych atrakcji i wielkich emocji. Oczywiście gwoździem programu był przemarsz na salę świetlicy wiejskiej, gdzie wszystkie dzieci świetnie bawiły się w oczekiwaniu na niezwykłego gościa. Nie zabrakło tu gier , które wywołały wiele radości nie tylko wśród dzieci. W końcu po kilku godzinach „hulanek i swawoli” w drzwiach pojawił się… ON!
Okazuje się, że aby spotkać Mikołaja wcale nie trzeba jechać do Laponii, gdyż ulubieniec dzieci odwiedził je w Smolnicy przynosząc prezenty. W zamian za słodkie upominki uczniowie nagrodzili „gościa” wierszykami, piosenkami w języku polskim oraz angielskim.
Gdy emocje opadły trzeba było uzupełnić utraconą energię przepyszną kolacją przygotowaną przez rodziców w szkole. Po posiłku znów pełni werwy uczniowie klas I – III rozpoczęli „piżamowe party”, a starsi „zatopili się” w świat kina oglądając wybrane przez siebie filmy. Najwięcej śmiechu i zabawy było w sali nr 9, która przemieniła się w salon piękności. Każdy kto z niej wyszedł miał na głowie papiloty, które szybko zostały utracone podczas „bitwy na poduszki”. Po czym nastąpiła cisza nocna…
Pomimo ciemności, które panie wprowadziły gasząc światło około godziny 24, tylko nieliczni zasnęli. Niestrudzona większość nie zmrużyła jeszcze dłuuuugo oka, prowadząc ciche rozmowy i opowiadając o przeżyciach oraz wrażeniach wieczoru.
Cisza i spokój w klasowych sypialniach została przerwana, gdyż po krótkim śnie przyszedł czas na pobudkę, poranną toaletę i doprowadzenie klas do ładu. Wszyscy uczniowie wspólnie w swoich salach zjedli zdrowe oraz pożywne śniadanie, po którym rozpoczęli kolejny dzień edukacji.
Podczas „nocki w szkole” uczniowie poznali szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczestnikom polubić szkołę i potraktować ją jak drugi dom.
Dorota Chiniewicz
Emilia Gierczyńska
Patrycja Piotrowska
Dnia 30 listopada uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Podczas imprezy losowali "swoje przyszłe zawody" oraz imiona "swoich przyszłych mężów i żon". Nie zabrakło również tradycyjnej wróżby z butami. Każdy uczestnik mógł wrzucić monetę do wiadra z wodą i jednocześnie pomyśleć marzenie.Andrzejkowe spotkanie zakończyło się tańcami i słodkim poczęstunkiem.Do zobaczenia za rok!
P. Piotrowska
I. Sekuła
W każdy wtorek, uczniowie klasy pierwszej przychodzą „bez plecaka” czyli bez książek i ćwiczeń. W tym dniu zajęcia wyglądają nietypowo, gdyż dzieci „pracują” kreatywnie pobudzając wszystkie swoje zmysły oraz integrują się ze sobą. Zajęcia rozpoczęliśmy od „dotykania” piłek różnego rodzaju i rozmowy na temat do czego dane piłki służą oraz czym się od siebie różnią. Odpowiedzi nie miały końca... Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy. W swoich grupach musieli zastanowić się, jak uporządkować piłki i wyjaśnić dlaczego tak zrobili. Oczywiście tu nie odbyło się bez kłótni, gdyż okazało się, że każde dziecko z grupy miało inny pomysł, a wybrać musieli tylko jeden. Siedząc już przy stolikach wysłuchały wiersza pt.” Dziesięć piłek”. Opisując wygląd każdej piłki, przeliczali je używając liczebników porządkowych. Następnie korzystając z „darów Froebela” musieli nawlec koraliki tak, aby kolejna osoba miała o jeden koralik więcej. Okazało się, że przy tym zadaniu nie kłócili się wcale, lecz współpracowali pomagając sobie wzajemnie. Po tym ćwiczeniu nastąpiło perforowanie papieru, czyli „przekłuwanie” kartki za pomocą pinezki. I ….nastąpiła zupełna CISZA! Kolejnym ćwiczeniem jakie mieli wykonać było wybranie dowolnego naczynia kuchennego w kształcie koła i jego odrysowanie. Koło - piłkę należało wyciąć i ozdobić różnymi materiałami. Tu dzieci wykazały się dużą pomysłowością, gdyż nie było dwóch jednakowych prac - BRAWO! Na zakończenie zajęć wspólnie ułożyli koła-piłki w odpowiedniej kolejności.
P.Piotrowska
30 listopada upłynął w klasie czwartej pod znakiem tradycji i wróżb. Każdy uczeń z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Nie zabrakło także „wyprowadzania butów za drzwi” oraz tańca z balonami.Wszyscy wspaniale się bawili przy przyniesionych słodkościach i smakołykach.Dziękuję uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i chęć do współpracy.Wychowawca: Dorota Chiniewicz
Uczniowie klasy III zaprezentowali dzieciom przedszkolnym inscenizację pt."Cztery Żywioły "- Agnieszki Frączek.Scenka miała za zadanie uświadomić dzieciom zagrożenia jakie niesie ze sobą ogień, powietrze, woda i ziemia. Dziękujemy starszym kolegom!
Chyba nie ma wśród nas osób, które nie lubią i nie podziwiają zwierząt. Naukowcy odkryli, że głaskanie czy nawet samo mówienie do swojego pupila jest najlepszym lekarstwem, gdyż pod ich wpływem stajemy się spokojniejsi, opiekuńczy i bardziej otwarci. Podziwiamy nie tylko zwierzęta domowe, ale również i te, które wywołują u nas strach i żyją na wolności. Mowa tutaj o tzw. dzikich kotach, tj. lew, żbik, tygrys, gepard, puma czy ryś. Zwierzęta te mają bardzo dobry słuch i węch. Potrafią bardzo szybko biegać, a niektóre z nich doskonale wspinają się na drzewa…Uczniowie klasy pierwszej bardzo często opowiadają o swoich czworonożnych pupilach i z zachwytem oglądają książki przyrodnicze ze zwierzętami, dlatego postanowiliśmy zrobić pracę plastyczną przedstawiającą króla zwierząt: silnego i dostojnego dzikiego kota – lwa.
Prezentacje uczniów klasy 7 na lekcji Geografii
Na zajęciach projektowych uczniowie zmagają się z różnymi zadaniami matematycznymi. Jednym z nich jest odczytywanie godzin zegarowych oraz obliczanie upływu czasu jak również tworzenie kart i planowanie dnia.
Tym razem na zajęciach w klasie pierwszej, postanowiliśmy wykorzystać…kamienie, aby ułożyć nowo poznaną literę [s].
14 listopada, uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w kolejnej edycji konkursu pt.: „Wokół symboli narodowych” . Konkurs został zorganizowany przez IPN w Szczecinie, a pytania dotyczyły wiedzy zakresu historycznej.
Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.
Dnia 20 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Smolnicy odbyły się warsztaty dla uczniów klas 0 - 8 dotyczące PRAW DZIECKA. Uczniowie zostali zapoznani z Deklaracją Praw Dziecka ONZ oraz prawami dziecka opracowanymi przez Janusza Korczaka.
Dodatkowo uczniowie obejrzeli prezentacje o prawach dziecka. Na znak jedności z dziećmi na całym świecie uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w odcieniach koloru niebieskiego.
Życzymy naszym uczniom, aby pamiętali o swoich prawach i nie pozwolili, by ktokolwiek je łamał i jednocześnie wywiązywali się ze swoich obowiązków szanując rodziców i wszystkich pracowników szkoły.
Konkurs „Szkolne przygody słodziaków” rozstrzygnięty.
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy motywujące uczniów do codziennego czytania, a nasza szkoła oczywiście ochoczo do nich się włączyła.
Tym razem „wesoła szóstka słodziaków z leśnej polany” zachęcała dzieci i dorosłych do codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Codzienne głośne czytanie w domu miało być udokumentowane podpisem rodzica i nagrodzone w szkole naklejką SŁODZIAKA, umieszczaną w albumie ucznia pod tytułem: „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.
Najlepsi czytelnicy klas I-III zebrali kilka albumów pełnych naklejek, za co otrzymywali upragnione pluszaki –słodziaki: sowę Zosię, lisa Lucka, bobra Borysa, zająca Zuzię, jeża Jerzego, rysia Ryszarda. Mamy nadzieję, że codzienne czytanie wejdzie już w nawyk naszym uczniom, czego im i sobie serdecznie życzymy.
D. Chiniewicz
P. Piotrowska
I. Sekuła
Powered by aSc EduPage