• Elektroniczna Skrzynka Podawcza- ePUAP

• Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

W celu dostarczenia do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy dokumentu elektronicznego  należy dokonać  bezpłatnej rejestracji i logowania na platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem www.epuap.gov.pl.

Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły.

Przy pomocy elektronicznej skrzynki podawczej załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Smolnicy.

Pismo ogólne do podmiotu publicznego:

1. W celu wysłania pisma, w ramach usługi centralnej, należy kliknąć na link: https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/sprawy-ogolne/ogolne-sprawy-urzedowe-2/pismo-ogolne-do-podmiotu-publicznego-nowe
        2. Następnie klikamy: Załatw sprawę
        3. W polu Ustaw/zmień adresata wpisujemy: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. MŁODYCH TALENTÓW W SMOLNICY lub identyfikator: sp1_smolnica
        4. Poniżej pojawi się odnaleziony adresat (klikamy na niego myszką)

Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy :

1. Muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
        2. Akceptowalne formaty załączników to: DOC, DOCX, RTF, XLSX, CSV, TXT, GIF, TIF, BMP, JPG, PDF, ZIP
        3. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza (dokumentu elektronicznego) nie może przekroczyć 3,5 MB.
        4. Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego nie może przekroczyć 6 MB.
        5. Dokumenty zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.
        6. Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP. Profil zaufany ePUAP może założyć każda pełnoletnia osoba na platformie epuap.gov.pl. Po złożeniu elektronicznego wniosku w systemie ePUAP profil zaufany można potwierdzić w ciągu 14 dni w wybranych urzędach i instytucjach. Pełna lista „punktów potwierdzających” udostępniona jest na stronie: Strona główna ePUAP » POTWIERDŹ PROFIL ZAUFANY » Znajdź punkt potwierdzający.