• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy jest niedużą wiejską szkołą, w której najważniejszy jest uczeń. Dbamy o to, aby każdy kto przekroczy jej próg, poczuł się tu dobrze i bezpiecznie. Ważne jest dla nas również to, aby panowała tu przyjazna atmosfera i szacunek do drugiego człowieka.

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy

Aktywna Edukacja

Dzieci to mali odkrywcy, dlatego staramy się im stworzyć warunki do poznania świata na różne sposoby, nie tylko siedząc w szkolnej ławie. Wykorzystujemy zmysły, robimy eksperymenty i doświadczenia. Dzięki inwencji i kreatywności naszych nauczycieli lekcje nie są nudne. Dzieci maja szansę pracować w grupach, brać udział w różnego rodzaju projektach i warsztatach. W naszej szkole znajdzie się również miejsce na zabawę.

Integracja i współpraca

Rozwijamy w uczniach umiejętność twórczego myślenia, zdolność do rozwiązywania problemów i przezwyciężania trudności. Dbamy również o to, aby uczniowie uczyli się współpracy i budowania wzajemnych relacji.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Nieodzownym elementem naszej codziennej pracy jest dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną uczniów. Stawiamy na ruch i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci, dlatego bierzemy udział w różnych projektach z tym związanych.

Uczeń

W szkole żaden uczeń nie jest anonimowy. W pracy koncentrujemy się na tym, żeby wszyscy mogli jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości, wspieramy kreatywność i rozwijamy ich indywidualne umiejętności. Stawiamy również na współpracę z rodzicami, chcemy aby pomagali nam współtworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju swoich dzieci. Rodzice aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i są partnerami w podejmowanych działaniach.

Kadra

Nasza wykwalifikowana kadra ma wieloletnie doświadczenie  w pracy z dziećmi, ale nie brakuje im kreatywności i świeżego spojrzenia. Nasi nauczyciele wciąż się doskonalą, żeby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom.