Przekonali się o tym uczniowie klasy 6 w czasie zajęć języka angielskiego. Pracując w parach tworzyli zdania z rozsypanych wyrazów. Mogli utrwalić w ten sposób zestaw zwrotów przydatnych w wyrażaniu propozycji.
M.Paluch
Przekonali się o tym uczniowie klasy 6 w czasie zajęć języka angielskiego. Pracując w parach tworzyli zdania z rozsypanych wyrazów. Mogli utrwalić w ten sposób zestaw zwrotów przydatnych w wyrażaniu propozycji.
M.Paluch
Dzięki zadaniom z kodowania nauka staje się prosta i interesująca. Poprzez kodowanie rozwijamy kreatywne oraz logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy je do nauki programowania. I właśnie w tym kierunku zmierzali uczniowie podczas zajęć projektowych.
P.Piotrowska
Kto powiedział, że matematyka jest nudna. Można poprzez zabawę zgłębiać tajniki matematyki, jak to robią uczniowie na zajęciach koła matematycznego. Nasze budowle powstawały z klocków o kształcie brył geometrycznych. Zapraszamy do zabawy.
Brygida Piskorowska- Szylin
Osoby, które dzisiaj są już dorosłe na pewno pamiętają pierwsze gry planszowe dla siebie. Mógł być to „Chińczyk” czy też „Grzybobranie”. Siadało się wówczas z całą rodziną i zwyczajnie grało spędzając popołudnie lub wieczór z najbliższymi. W ówczesnych czasach rynek zapewnia nam przeróżne gry czy quizy, które mamy nie tylko w swoich telefonach. Na zajęciach projektowych uczniowie mogli wykazać się pomysłowością oraz sprytem i same „stworzyć” swoją planszówkę z regułami i zasadami gry. Kto wie może niektóre z nich zostaną przez dzieci opatentowane?
P.Piotrowska
Ciekawe liczby poznawaliśmy wspólnie w ramach koła matematycznego. Dowiedzieliśmy się że jest wiele ciekawych liczb do których należą również liczby bliźniacze, lustrzane, zaprzyjaźnione. Informacji na temat liczb poszukiwaliśmy w Internecie jak również w encyklopediach matematycznych.
Brygida Piskorowska -Szylin
Na podstawie teatrzyku stolikowego, uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z bajką B. Schieder pt.: „Jak śnieg stał się biały”. Wysłuchanie tej bajki pobudziło uczniów do podjęcia dyskusji, wymienienia się spostrzeżeniami oraz do podjęcia działań rytmicznych i twórczych.
P.Piotrowska
Programowanie, kodowanie, rozwiązywanie zadań pobudzających myślenie - to dla uczniów nie jest nowością. Na zajęciach projektowych pt.: „ Piktogramy – nauczanie metodą eksperymentu” tym razem dzieci zmagały się z kolorową łamigłówką potocznie nazywaną Sudoku.Patrycja Piotrowska
Planowanie swojego biznesu to nie jest rzecz prosta. Przekonali się o tym uczniowie uczęszczający na zajęcia projektowe zakładając swoją hurtownię oraz sklep. Nie odbyło się również od pożyczki, którą musieli „zaciągnąć” w banku. Jak im poszło? Na pewno mają głowę do interesu!
P.Piotrowska
Szanowni Państwo i drodzy uczniowie, oto plan na zbliżające się II półrocze. Prosimy o zapoznanie się ponieważ w niektórych klasach nastąpiły drobne zmiany.
W poniższym linku znajduje się wersja pdf do pobrania
Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do wzięcia udziału.
BEZPIECZNE FERIE, pod takim hasłem upłynęło nam dzisiaj spotkanie z panem Komendantem Straży Miejskiej. Ferie już tuż, tuż i wszyscy się bardzo cieszą z tego powodu; jednak nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Pan Komendant przybliżył dzieciom zasady zdrowego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, m.in.:
Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
Nie doczepiaj sanek do samochodu.
Nie wchodź na lód.
Rzucając się śnieżkami nie łącz mokrego śniegu z kawałkami lodu lub kamieniami.
Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy.
Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.
Ubieraj się odpowiednio do pogody. Noś odblaski.
Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
Nie zbliżaj się do obcych psów.
Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.
Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
Pamiętaj o numerach alarmowych.
Pan Komendant wspólnie z Julitą z klasy IV zademonstrowali jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi dzwoniąc pod numer alarmowy. Na koniec naszego pouczającego spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, zatem już bezpiecznie możemy rozpocząć ferie.
Powoli zbliżamy się do końca pierwszego półrocza, już od poniedziałku rozpoczną się ferie zimowe. Korzystając z okazji prezentujemy wyniki naszych najzdolniejszych uczniów.
Serdeczne gratulacje!
Mamy też przyjemność ogłosić, że uczeń klasy IV, Sebastian Krzywda, nie opuścił ani jednego dnia zajęć szkolnych i jako jedyny w szkole ma 100% frekwencję! Gratulacje!
Uczniowie klasy IV na lekcjach przyrody poznają budowę ciała człowieka. Dzisiaj przy poznawaniu układu oddechowego, postanowiliśmy zgłębić tę wiedzę poprzez wykonanie prostego doświadczenia, obrazującego jak działają nasze płuca.
D.Chiniewicz
9 listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy odśpiewała czterozwrotkowy hymn Polski. Przystąpiliśmy tym samym do bicia "Rekordu Dla Niepodległej". Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży działająca przy Ministrze Edukacji.#RekordDlaNiepodległej
Dnia 18 01.19r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś - pluszowy niedźwiadek, znany jest milionom Polaków jako sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne'a. Mimo upływu lat, należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. W tym dniu każdy przedszkolak wcielił się w postać ze Stumilowego Lasu. Potem były gry, zabawy integracyjne z uczniami kl.III oraz "małe co nieco".
Barbara Jurek
Święto Babć i Dziadków jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 21.I 19r. był dniem niezwykłym, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Było wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Goście przeszli test na "prawdziwe babcie i dziadków". Wnuki zaprezentowały się w różnych formach artystycznych. Natomiast rodzice przygotowali słodkości.Frekwencja dopisała, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca.
Barbara Jurek
Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się lżej na sercu - to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 21 stycznia 2019r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.Były więc występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.Podsumowaniem tej pięknej uroczystości było wręczenie Dziadkom i Babciom upieczonych babeczek wypełnionych szczyptą radości, miarką miłości i oddaniem całego swojego serca przez wnuczęta.Dlatego dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy DUUUŻO ZDROWIA, DŁUUUGICH LAT ŻYCIA!
Dnia 23 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Reginą Giniewicz z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Prezentacja dotyczyła Akcji :"Bezpieczne Ferie". Uczniowie klas 0-III zostali przeszkoleni z zakresu: " HIGIENY OSOBISTEJ"; ZDROWEGO ODŻYWIANIA"; i "BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS UPRAWIANIA SPORTÓW ZIMOWYCH".
Serdeczne gratulacje dla Marii Żłobickiej i Eweliny Stache z klasy 6.
Powered by aSc EduPage