Konkurs mitologiczny "Po nitce do kłębka"
Dnia 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Dębnie odbył się konkurs mitologiczny "Po nitce do kłębka".W konkursie wzięli udział Marcel Sypniewicz - uczeń klasy szóstej oraz Marcelina Skrobisz i Alicja Sekuła - uczennice klasy siódmej.Konkurs składał się z kilku etapów np . autoprezentacji postaci mitologicznych , testu , kalamburów , pokoju zagadek.Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce.
2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a wszystko dzięki inicjatywie Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.
Święta tuż tuż ….. warsztaty przeprowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich Warnice
W środę 27 marca z wielką pompą rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszej szkole gościliśmy panie z „Koła gospodyń wiejskich Warnice” które dla uczniów z klasy IV i VI przeprowadziły warsztaty robienia palm wielkanocnych, a dla uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I-III kartek świątecznych.W ruch poszły bibuły, gałązki bukszpanu, tekturki, druty i masa innych ozdób. Dzieci samodzielnie decydowały o doborze elementów na swoją palmę lub kartkę. Efekty były więc miłe dla ich oczu, a wysiłek wielki!Serdecznie dziękujemy przybyłym Paniom za przeprowadzenie warsztatów, cierpliwość, wyrozumiałość , a przede wszystkim za otwarte serce i poświęcony czas.
Tydzień z technologią
W minionym tygodniu uczniowie podczas zajęć mieli okazję uczestniczyć w zajęciach których celem było pokazanie, że kodowanie nie jest trudne. Podczas zajęć przeprowadzonych w ramach tygodnia technologii poznaliśmy kody QR, wizualną matę i technologię AR.
Korzystaliśmy z interesujących aplikacji w smartfonach i projektowaliśmy własne aplikacje.Uczniowie z pełnym zaangażowaniem i niezwykle aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach. Zapanowała atmosfera współpracy i integracja uczniów starszych z młodszymi. Zajęcia zostały zrealizowane w znacznej części w godzinach zajęć w świetlicy aby podnieść atrakcyjność tych zajęć.
#UczymyDzieciProgramować
Kolejne zadanie w programie Uczymy Dzieci Programować wykonane. Tym razem uczniowie podczas zajęć w świetlicy przenieśli się do świata zwierząt. Dzielili się wiedzą na temat zwierząt, opowiadali o sowich ulubionych zwierzętach. Pracowali nad orientacją przestrzenną, a także dokonali pierwszej próby „debugowania kodu”. Trzecioklasiści stworzyli zoo i zaprosili ozobota do spaceru po jego terenie.
W świetlicy bawimy się i … czytamy!!!
Nasza świetlica to nie tylko miejsce do zabawy, rozmowy, odrabiania zadań, tworzenia różnych prac plastycznych, odkryliśmy, że można tu również czytać książki a także posłuchać jak czytają nam inni.Najmłodsi chętnie słuchają opowiadań, bajek, baśni a także próbują czytać sami. Zdarza się, że uczniowie z klas starszych czytają młodszym, włączając się w realizację działań ogólnopolskiego programu czytelniczego „Poczytajmy”.
„BEZPIECZNIE NA WSI – maszyna pracuje, dziecko obserwuje”
Dzięki udziałowi w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koszalinie „ Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje, dziecko obserwuje” dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych mogli uczestniczyć w pogadance przeprowadzonej przez przedstawicielkę KRUS w Dębnie, która przyjechała do naszej szkoły. Dowiedzieli się jak można uniknąć niebezpieczeństwa związanego z pracą i zabawą gospodarstwie rolnym. Obejrzeli również film edukacyjny, na którym zobaczyli skutki ludzkiej nierozwagi.
KONKURS TANECZNY
Dnia 20.03.2019r. uczennice z klasy 1 i 2 wzięły udział w konkursie tanecznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.
Zaprezentowały się wykonując taniec podczas trwania dwóch utworów:
1 taniec – „Euforia” – „ Muewe La Colita” i 2 taniec – „Rekwizytornia” z przewagą rekwizytów „Chiki Party”.
V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY KLAS III „Omnibus”
26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego odbył się V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY KLAS III „Omnibus” . W Uczestnicy mogli wykazać się w nim wiedzą z wszystkich edukacji realizowanych w klasach I-III.Odpowiedzi udzielali posługując się testami przygotowanymi w formie on – line. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Hubert Sobczak, który zajął III miejsce!!! Hubertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Karolina Sutor
Sadzimy las
21 marca w pierwszy dzień wiosny klasa V i VI w trosce o Ziemię wyruszyła do pobliskiego lasu sadzić małe drzewka. Uczniowie ochoczo rozpoczęli pracę, która okazała się nie lada wyzwaniem. Należało bowiem wykopać szpadlem dołek , w który umieszczana była sadzonka. Niby nic trudnego ale niektórzy mieli problem, żeby wbić narzędzie w zakorzeniony grunt. Całe szczęście nasza młodzież nie poddaje się szybko i mimo niełatwego zadania spisała się na medal. W trakcie pracy fotograf z Nadleśnictwa Dębno dokumentował akcję kamerą z ziemi i powietrza (dronem).
Wiosna, wiosna –ach to TY!
Wiosna… to najpiękniejsza pora roku, dlatego dzień jej rozpoczęcia jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich.
22 marca zaprosiliśmy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy Panią Wiosnę.
Zorganizowaliśmy dla niej pokaz mody wiosennej. Stroje były kolorowe i różnorodne, wiec mamy nadzieję, że coś wybrała z naszej kolekcji. Potem śpiewaliśmy piosenki i tworzyliśmy wiosenne obrazy i kwiaty, by miała mniej pracy. Następnie zaprezentowaliśmy wiosenne pląsy i tańce. Raczej spodobały się Pani Wiośnie nasze pomysły gdyż zaprosiła nas do wspólnego ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa - święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji
W czwartek 21 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Nowych Technologii w Edukacji. W ten wyjątkowy dzień oprócz wykorzystywanych na zajęciach tablic interaktywnych pojawiły się w klasach smartfony.
Na lekcjach języka angielskiego uczniowie pracowali w aplikacji Quizizz, która umożliwiła powtórzenie zagadnień z gramatyki. W klasach starszych uczniowie prowadzili lekcje wykorzystując przygotowane prezentacje, utrwalali i sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując quizy, testy przygotowane przez nauczyciela. Przy użyciu kodów QR uczniowie odwiedzali ciekawe strony.
The St. Patrick’s Day Escape Room czyli język angielski poprzez zabawę
W poniedziałek klasa 7 stanęła przed wyzwaniem. Sala lekcyjna zamieniła się w "The St. Patrick’s Day Escape room", by móc się z niej wydostać uczniowie musieli odnaleźć i rozwiązać 5 zadań. Cała zabawa była związana z obchodami święta pochodzącego oczywiście z "Zielonej Wyspy". Zadania przybliżyły uczniom nieco irlandzkich faktów.Łatwo nie było, ale siódmoklasiści z entuzjazmem podjęli wyzwanie.M.Paluch
Uczymy dzieci programować
Kolejne zadanie za nami tym razem realizowaliśmy scenariusz „W marcu jak w garncu”. Wspólnie z uczniami wyjaśnialiśmy sobie znaczenie przysłowia. Rozważaliśmy też opcje pogodowe jakimi marzec może nas zaskoczyć. Nasze pomysły przedstawiliśmy wykorzystując matę i kubeczki, ale nie tylko najmłodsi przy pomocy trzecioklasistów kodowali kredkami. Dodatkowo stworzyliśmy i zakodowaliśmy trasę dla robotów Ozobot, która obrazowała omawiane przysłowie.
Logomocja
W informatyce można spotkać żółwia, który będzie w pełni posłuszny. To żółw pracujący w środowisku Logomocji. Logomocja to środowisko programowania oparte na języku Logo. Język ten powstał około 40 lat temu i jest wykorzystywany przede wszystkim do nauki programowania. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać żółwia, a nawet wydać mu kilka poleceń podczas zajęć w świetlicy. Muszę przyznać, że poszło im całkiem nieźle każdy pierwszoklasista zaprogramował kwadrat.
STREFA CZYTACZA
W ramach promocji czytelnictwa klub czytelniczy SP nr 1 w Smolnicy prowadzi akcję „Strefa czytacza”, która ma na celu upowszechnianie czytelnictwa i zwiększenie frekwencji w bibliotece.
Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi na konieczność czytania, aby obudzić zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie. Chętni uczniowie na 10 minut przed lekcjami gromadzą się w bibliotece na wspólnym czytaniu. Wybierają książkę, którą polecają do przeczytania innym. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu i doskonałą metodą wychowawczą.
Być kobietą, być kobietą …
Z okazji „Dnia kobiet” w naszej szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. Jedni na słodko i upominkowo, a inni warsztatowo.
Uczennice klas I-III mogły choć na chwilę poczuć się małymi „kobietkami”, gdyż miały do swojej dyspozycji praktykantkę fryzjerstwa Nikolę Sztogryn z Salonu Fryzjerskiego Pani Marleny Jęczmiennej mieszczącego się w Dębnie.
PROGRAMOWANIE W KLASIE 2
Programowanie w klasie 2 okazało się radością tworzenia kiedy podczas zajęć wykorzystaliśmy OZOBOTA. Ten mały „skrzat z edukacyjną mocą” , rozwija kreatywność u uczniów, zdolność logicznego myślenia, skupia uwagę na dłużej.
Podczas zajęć stworzyliśmy ścieżkę dla OZOBOTA zgodnie z zasadami “języka ozobotów” (nie za cienka, nie za gruba, równa, bez ostrych zakrętów z odpowiednimi kodami.). Nasz OZOBOT po krzywych liniach jeździć płynnie nie chciał, więc uczniowie bardzo chętnie je poprawiali tak długo, aż linie będą idealne. Przy tym udzielając sobie rad i wskazówek jak najlepiej narysować trasę, jakich kredek użyć.
Godziny dzwonków
Wtorek 29.04.2025Galeria zdjęć
brak danychPROGRAMY, PROJEKTY
Projekt unijny "Edukacja równych szans w Gminie Dębno"
Nagłówek
Nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą
"Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP nr 1 w Smolnicy"
od 6 listopada 2017 r.
do 30 czerwca 2019 r.
Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy
Kalendarz
brak danych