Dnia 29 listopada w klasie IV odbyła się lekcja biblioteczna podczas, której uczniowie podzieleni na zespoły tworzyli swoje własne opowiadania. Każdy zespół wybierał dla grupy przeciwnej zasób słów, które musiały być uwzględnione w treści opowiadania. Na koniec zajęć każda grupa odczytywała napisane przez siebie opowiadanie.
Zabawa słowem
Dzień Pluszowego Misia
- 6
Proszę Państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś, Chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda. Jan Brzechwa,, Niedźwiedź " . 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy ,, Dzień Pluszowego Misia". To święto zostało ustanowione dokładnie w dzień powstania tej popularnej zabawki. Tego dnia uczniowie, mogli przynieść z domu misia. Niespodzianką były odwiedziny dużej pluszowej maskotki, która chętnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi.
ADWENTOWE WYZWANIE
Serdecznie zapraszamy do podjęcia Adwentowego Wyzwania Czytelniczego.
Zasady są proste, a satysfakcja z ukończenia wyzwania na pewno będzie ogromna.
Oto co trzeba zrobić:
- Zgłoś się do biblioteki. Otrzymasz tabelkę do codziennego uzupełniania.
- Wybierz jedną książkę - tematyka dowolna. Warunek jest tylko jeden - książka musi mieć minimum 24 strony.
- Codziennie od 1 do 24 grudnia przeczytaj min. jedną stronę w książce.
- Zaznacz w tabeli wykonanie zadania.
- Po zakończeniu wyzwania zgłoś się do biblioteki z wypełnioną tabelą.
Powodzenia!
CERTIFICATE
Klub Pożeraczy Książek - konkurs
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy w Klub Pożeraczy Książek. Dołączając do klubu uczeń otrzymuje Kartę Wyzwań z wyjaśnieniem poszczególnych etapów, a wraz z realizacją zadań zdobywa kolejne poziomy wtajemniczenia. Pięć książek i 2 wyzwania czytelnicze – tyle mamy poziomów do przejścia, aby na sam koniec otrzymać dyplom prawdziwego Pożeracza Książek.
Akcja czytelnicza organizowana jest w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych.
INSTRUKCJA DLA UCZNIA:
- Oderwij kupon z plakatu umieszczonego na tablicach informacyjnych w szkole i wymień go na kartę gry w szkolnej bibliotece.
- Na karcie znajduje się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania.
- W trakcie całej zabawy uczeń ma do zrealizowania dwa wyzwania.
- Po przeczytaniu każdej kolejnej książki (i czasem zrealizowaniu wyzwania) uczeń osiąga kolejny poziom. Kategorie książek umieszczone na polach są powiązane ze zdobywanymi poziomami.
- Po oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek i otrzymuje dyplom.
Kamyczki życzliwości
Klasa IV w ramach innowcji pedagogicznej realizowała jedno z zadań, którego celem było budowanie relacji między uczniami, rozwiajnie empatii, wrażliwości na potrzeby innych oraz komunikacji opartej na życzliwości.
W ramach Światowego Dnia Życzliwości uczniowie malowali kamyczki, na których umieszczali przesłania życzliwości, pozytywne myśli i obrazki. Każdy z nich był inny, wyjątkowy, unikatowy, jak każdy z nas.
Dodatkowo wykrzystanie arteterapii służyło wyciszeniu, skupieniu i budowaniu koncetracji uwagi.
Uczniowie obradowali kamyczkami nauczycieli naszej szkoły z przesłaniem idei "Wędrujących kamyczków".
Światowy Dzień Życzliwości
- 1
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci z naszej szkoły razem ze Szkolnym Klubem Wolontariatu przygotowały życzliwe kartki, którymi obdarowały dzieci uczęszczające do Salezjańskiego Centrum Edukacyjnego oraz seniorów z Dziennego Domu Seniora w Dębnie. Życzliwość nic nie kosztuje, a potrafi sprawić radość i uśmiech na twarzach odbarowanych. Bądźmy życzliwi nie tylko od święta.
Finał akcji RAZEM DLA AURELII
Nasza szkola przyłączyła się do bransoletkowej akcji organizowanej przez SOSW w Chojnie. W tym roku celem zbiórki było zgromadzenie środków na rehabilitację i leczenie Aurelii Smolarek. Dzięki wielkiemu sercu wszystkich wszystkich zaangażowanych osób udało się zebrać sumę 17819,17zł. Dziękujemy za ogromne wsparcie rodziców z dziećmi i pracowników.
W naszej placówce udało się zebrać kwotę 501,11 zł. Dziękujemy każdemu z Was. Razem możemy więcej.
"Żywe mnożenie" – zabawy matematyczne w klasie 2
W ramach edukacji matematycznej uczniowie klasy 2 mieli okazję uczestniczyć w serii ćwiczeń ruchowych, które pomogły im poznać zasady mnożenia, szczególnie mnożenie przez 1 i 0. Zabawy te były nie tylko świetnym wprowadzeniem do podstawowych pojęć matematycznych, ale także umożliwiły dzieciom aktywne uczestnictwo w nauce poprzez ruch.
Dzieci zaczęły od zapoznania się z zasadą, że mnożenie przez 1 oznacza, że liczba pozostaje niezmieniona, a mnożenie przez 0 daje zawsze wynik 0. Podczas ćwiczenia „Żywe mnożenie” uczniowie tworzyli grupy odpowiadające liczbie z przykładu, np. przy działaniu „3 x 1” tworzyli 3-osobowe grupy i głośno podawali wynik.
Kolejnym zadaniem było „Podskakujące równania”, które miało na celu utrwalenie tabliczki mnożenia przez 1 i 0. Dzieci, ustawione w szeregu, wykonywały tyle podskoków, ile wynosił wynik mnożenia. Jeśli wynik wynosił 0, dzieci zatrzymywały się w miejscu, tworząc „stop-klatkę” i głośno wołały „0!”.
W ćwiczeniu „Bieg po wynik” dzieci biegały do kartek z wynikami, które zostały rozłożone na ziemi. Kiedy nauczyciel podał działanie, np. „4 x 0” lub „5 x 1”, dzieci miały za zadanie dotrzeć jak najszybciej do kartki z wynikiem i dotknąć jej ręką. Zabawa w formie zawodów okazała się doskonałym sposobem na połączenie nauki z ruchem.
„Zrób tyle kroków” to ćwiczenie, które pomogło uczniom zrozumieć, jak mnożenie wpływa na liczbę. Dzieci wykonywały tyle kroków do przodu, ile wynosił wynik mnożenia, np. przy „3 x 1” robiły 3 kroki, a przy „7 x 0” po prostu stały w miejscu.
Dzięki tym aktywnym i angażującym ćwiczeniom uczniowie nie tylko poznali zasady mnożenia przez 1 i 0, ale także doskonale utrwalili je w praktyce. Ruch, zabawa i rywalizacja wprowadziły elementy radości do nauki matematyki, a uczniowie zdobyli pewność w mnożeniu liczb.😀
"OTWÓRZ SERCE I PODARUJ MISIA"
Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do akcji OTWÓRZ SERCE I PODARUJ MISIA organizowaną przez Fundacje Wspierające Misie. Zebrane misie trafią na szpitalne oddziały dziecięce oraz do służb ratownictwa i będą przekazywane dzieciom, które uległy wypadkom komunikacyjnym.
Konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna - Polska"
Dnia, 20.11 dwoje dzieci z klasy ,,0", wzięło udział w XVIII GMINNYM MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM ,, MOJA OJCZYZNA - POLSKA ". Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, czego efektem jest zajęcie II miejsca przez Filipa Jurka ( w kategorii 6- latków), IV miejsca przez Amelię Staszuk ( w kategorii 5- latków) . Wielkie brawa i gratulacje dla uczestników.
Lekcja tolerancji
Światowy Dzień Tolerancji obchodzony 16 listopada stał się doskonałą okazją, aby zastanowić się jak możemy budować świat pełen otwartości, akceptacji i szacunku do drugiego człowieka. Podczas zajęć dyskutowaliśmy o odrzuceniu, hejcie, dyskryminacji wobec innych ludzi, na które nie ma naszego przyzwolenia.
Pamiętajmy, że każdy ma prawo być sobą, a nasze różnice czynią nas wyjątkowym!
Programowanie w ScratchJr – kreatywność i zabawa!
W ramach Code Week uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Programowanie w ScratchJr – kreatywność i zabawa!", gdzie tworzyli jesienne animacje. To europejskie wydarzenie zachęca młodych do odkrywania świata programowania i rozwijania umiejętności cyfrowych, a ScratchJr okazał się idealnym narzędziem na początek!
Podczas zajęć dzieci miały okazję stworzyć własne, kolorowe jesienne scenki. Dzięki bloczkom kodu mogły sprawić, że postaci poruszały się, wykonywały skoki lub znikały za drzewami. Każdy projekt był wyjątkowy, pełen wyobraźni i barw jesieni.
Zajęcia okazały się świetną zabawą, ale też cenną lekcją. Dzieci nie tylko stworzyły swoje pierwsze animacje, ale także poznały podstawy myślenia algorytmicznego i rozwiązywania problemów. To inspirujący początek ich przygody z programowaniem!
Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy 2024
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
To już dziś! Finał kampanii Dzieciństwo bez Przemocy! W całej Polsce zabłysły czerwone światła. Nasza szkoła również.
Niech każde dziecko czuje się bezpieczne, kochane i szanowane. Tylko wspólnie możemy stworzyć świat oparty na empatii i dialogu- to da im MOC na całe życie! Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem!
Biegowe Grand Prix Dębna
Z dumą informujemy, że Nikodem Ziętek z klasy pierwszej stanął na najwyższym miejscu na podium w kategorii klas I-III 200m podczas tegorocznego Biegu Niepodległości organizowanego w ramach VII edycji Biegowego Grand Prix Dębna! 🥇🏃♂️
Jego determinacja, zaangażowanie i duch są godne podziwu. To ogromna radość dla niego i naszej szkoły! 🎉👏
Gratulujemy Nikodemowi jesteśmy z Ciebie dumni – wspaniała robota! 🎉👏
VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”
14 listopada 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Moja Ojczyzna”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie. Celem tego wyjątkowego wydarzenia było pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz popularyzowanie piękna i wartości kultury narodowej.
Naszą szkołę z dumą reprezentowali:
- Nikodem Ziętek z klasy 1,
- Jagoda Kopaniecka z klasy 2,
- Michalina Skrobisz z klasy 3.
Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
Tak świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!
- 23
Nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe egzaminy, w których uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w szybkim liczeniu oraz znajomości tabliczki mnożenia. Atmosfera była przyjazna, a uczniowie klasy VII jako komisja egzaminacyjna świetnie poradzili sobie z przeprowadzeniem testów! Jednym z najciekawszych momentów był projekt „Tabliczkowe Patrole”, podczas którego uczniowie wraz z nauczycielem wyszli na ulice, aby zadawać pytania mieszkańcom! Wszyscy zaangażowali się w zabawę, a dorośli dzielili się wspomnieniami ze swoich szkolnych lat. To był nie tylko oryginalny sposób na promowanie matematyki, ale także wspaniała okazja do integracji lokalnej społeczności. Tabliczka mnożenia wciąż jest aktualna i każdy z nas może się nią pochwalić! Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas w tej matematycznej przygodzie. Razem pokazujemy, że nauka może być świetną zabawą!
Zapraszamy do fotorelacji w galerii.
Pasowanie na Przedszkolaka
Dnia 13 listopada odbyło się w naszej szkole ,, Pasowanie na Przedszkolaka ". Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej. Po części artystycznej dzieci ślubowały, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek.
Międzynarodowa Konferencja klimatyczna w Azerbejdżanie COP29 2024
Zmiany klimatu widziane oczami uczniów czyli Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy na Szczycie w stolicy Azerbejdżanu, Baku.
Już po raz drugi, uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy, we współpracy z Schools in Durham i ponad 100 szkołami z Europy, Afryki i Azji realizują projekt ECO2 Smart Schools. Celem projektu jest nadanie problemowi ocieplenia klimatu właściwej rangi w odbiorze społecznym, uświadomienie czym jest sprawiedliwość klimatyczna, pokazanie możliwości działań na rzecz poprawy klimatu oraz wskazanie odpowiedzialnych za ekstremalne zmiany. Jako jedyni reprezentanci z Polski szukają odpowiedzi na nurtujące ówczesny świat pytania czy Globalne ocieplenie spotęgowane emisją gazów cieplarnianych jest faktem? Czym jest sprawiedliwość klimatyczna ? oraz Kto powinien zapłacić za zmiany klimatu?
Od września podzieleni na trzy grupy wiekowe (7-9 lat, 9-11 lat, 11+) uczniowie, podejmowali aktywności kreowania pozytywnych wzorców w zakresie inicjatyw społecznych oraz codziennych nawyków, które przyczyniają się do zahamowania negatywnych skutków zmian klimatycznych. Wykazując zaangażowanie, dobrą organizację i pomysłowość, uczniowie wraz z nauczycielami przeprowadzali doświadczenia i obserwacje, tworzyli plakaty i ulotki, pisali wiersze i przemowy. Łącząc naukę z praktycznymi doświadczeniami uczestnicy projektu nie tylko planowali, organizowali pracę, ale także podejmowali trudne decyzje prowadzące do zwiększenia ich wpływu na klimat. Angażowali się w rozwiązywanie problemów klimatycznych na poziomie, na którym mogą zobaczyć namacalne rezultaty, a tym samym coś zmienić. Swoje dokonania wszystkie grupy uwieczniły na zdjęciach oraz stworzonej prezentacji, którą podzieliły się z innymi szkołami z całego świata.
Kilkumiesięczna praca została zwieńczona udziałem w Światowej Konferencji Klimatycznej COP 29 zorganizowanej online 13-14 listopada 2024 roku w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Podczas interaktywnej wideokonferencji uczniowie dzielili się spostrzeżeniami, odczuciami i doświadczeniami o najważniejszych kwestiach związanych z ochroną klimatu i środowiska naturalnego oczywiście porozumiewając się w języku angielskim.
Realizacja powyższego projektu była doskonałą okazją do wzmocnienia współpracy międzyprzedmiotowej oraz integracji społeczności szkolnej, w ramach działań na rzecz środowiska przyrodniczego i lepszej przyszłości.
Ziemio - jesteś dla nas najważniejsza❤❤❤!
Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
W październiku oraz listopadzie uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Tenisie Sportowym.
W ramach Igrzysk Dzieci chłopców naszą szkołę reprezentowali:
1. Franciszek D.
2. Michał D.
3. Szymon S.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców naszą szkołę reprezentowali:
1. Amadeusz T.
2. Wojciech P.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt naszą szkołę reprezentowali:
1. Julia W.
2. Zuzanna K.
- Lorem ipsum...
Archiwum Aktualności