11 grudnia uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie.
Wyjazd do kina sprawił uczniom wiele radości. Była to również doskonała okazja do wzmacniania więzi koleżeńskich oraz wspólnej integracji.
11 grudnia uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie.
Wyjazd do kina sprawił uczniom wiele radości. Była to również doskonała okazja do wzmacniania więzi koleżeńskich oraz wspólnej integracji.
Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, które uzyskały certyfikat SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM. Certyfikat został nam przyznany za podjęte działania w ramach kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.
Cieszymy się, że działania, które przeprowadziliśmy w naszej szkole, zaowocowały przyznanym certyfikatem, ale przede wszystkim wierzymy, że przyczyniliśmy się do kształtowania postaw opartych na otwartość, tolerancję i empatię wobec osób z dysfunkcją wzroku.
Klasy V, VI i VII uczestniczyły w warsztatach z psychologiem szkolnym, dotyczących tematyki zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych. Podczas zajęć rozmawialiśmy m.in.: o tym po co nam są media społecznościowe, jakie efekty i skutki niesie korzystanie z nich w codziennym życiu, jak reaguje mózg i jakie reakcje zachodzą na poziomie układu nerwowego podczas korzystania z telefonu.
Celem zajęć było uświadomienie sobie korzyści i zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych, zauważenie swoich nawyków i zachowań związanych z używaniem mediów społecznościowych, wypracowanie skutecznych metod kontroli nawyków ekranowych. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki film “Dopamina” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w którym poruszony został temat wpływu mediów społecznościowych na ludzki mózg, na zdrowie psychiczne i samopoczucie; problematycznego używania Internetu, strategii świadomego korzystania z nowych technologii.
6 grudnia w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Mikołajki. Na korytarzach zrobiło się wyjątkowo czerwono, a to za sprawą świątecznych przebrań - czapek, sweterków. Odwiedził nas również cudowny Gość - Święty Mikołaj, który każdego obdarował słodkim upominkiem. Cała szkoła wypełniła się świątecznym klimatem. Był to cudowny dzień, pełen radości i uśmiechów na twarzach naszych uczniów.
Bardzo dziękujemy KGW Warnice, KGW Grzymiradz oraz KGW Smolnica za współpracę oraz organizację tego wydarzenia.
W dniach 2-4 grudnia uczniowie klas ósmych zmagali się z próbnym egzaminem ósmoklasisty. Celem próbnego egzaminu było zdiagnozowanie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na tym etapie i na podstawie wyników uświadomić sobie nad czym jeszcze trzeba popracować, aby na właściwym egzaminie, który już w maju osiągnąć jak najlepszy wynik.
Życzymy jak najlepszych wyników!
Dziś uczniowie klas 0-3 mieli wyjątkową okazję spotkać się z prawdziwym górnikiem, panem Pawłem Baszczukiem, zajmującym się eksploatacją ropy naftowej! 🛢️👷♂️
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca górnika w tej specyficznej branży, jak powstaje ropa naftowa oraz jak trafia do naszych domów i fabryk. Było mnóstwo ciekawostek o wiertniach, technologii i środowisku, a także zabawne anegdoty z życia zawodowego. 🔍🌍
Nasz gość przybył w swoim charakterystycznym stroju galowym, a szczególną uwagę dzieci przykuła czapka czako – symbol górników, wyróżniająca się swoją elegancją i tradycyjnym wyglądem. 🎩✨
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali słodkie drobiazgi i pamiątkowe czapki czako, które były wyjątkowe – miały wydrukowane łamigłówki związane z tematem spotkania. Dzięki temu nauka i zabawa mogły trwać jeszcze długo po zakończeniu tej niezwykłej lekcji!
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za tę wspaniałą inspirację i lekcję na temat ciężkiej, ale fascynującej pracy górnika naftowego. 🌟👏
A Wy? Czy wiecie, jak ważna jest ropa naftowa w naszym codziennym życiu?
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Samorząd Uczniowski.
Już w piątek 6 grudnia załóżcie czapki Mikołaja lub inne elementy stroju świątecznego :))
Spędźmy ten dzień w radosnej atmosferze!!!
W ubiegłym tygodniu w oddziale przedszkolnym odbyły się Warsztaty pod nazwą ,, Rodzinne spotkania czytelnicze ". W naszej szkole gościliśmy rodziców, którzy czytali dzieciom opowiadania Czesława J. o przygodach ,, Misia Uszatka" czemu bacznie ,, przyglądała się " maskotka misia. Celem tych zajęć było wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci, pobudzenie ich wyobraźni, zachęcanie do sięgania po książkę w przyszłości. Rodzinne czytanie stworzyło doskonałą okazję do bliskiego kontaktu rodzica z dzieckiem za pomocą książki. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań tj. ,, W sklepie z zabawkami" , ,, Przyjaciele " itd., udzielały odpowiedzi na pytania związane z tekstem. Dziękuję rodzicom którzy, znaleźli czas i wzięli udział w warsztatach. Zachęcam do codziennego poświęcenia kilku minut swoim pociechom i czytania książek.
Jak połączyć naukę z zabawą? 🤔 Na zajęciach doradztwa zawodowego w klasie 8 oraz w klasie 7 wykorzystaliśmy grę planszową Kreator Zawodów, która pomogła uczniom odkrywać różnorodne ścieżki kariery w angażujący sposób. 🌟
🛠 Co zyskali uczniowie? ✔ Lepsze zrozumienie swoich mocnych stron i zainteresowań.✔ Praktyczne informacje o zawodach – ich wymaganiach i możliwościach.✔ Możliwość pracy w grupach i wymiany doświadczeń z rówieśnikami.✔ Ciekawy wgląd w rynek pracy, który staje się coraz bardziej wymagający.
💡 Ta gra to nie tylko zabawa, ale także świetne narzędzie, które pobudza kreatywność, rozwija umiejętności planowania oraz zachęca do refleksji nad przyszłością.
👩🍳👨🍳 Uczniowie klasy 3 wcielili się w rolę małych kucharzy! 🍴
Podczas zajęć z doradztwa zawodowego mieliśmy okazję poznać fascynujący świat kucharza – jednego z najbardziej kreatywnych i smacznych zawodów! 🍲
🔍 Czego się dowiedzieliśmy?👉 Kim jest kucharz i jakie są jego codzienne obowiązki.👉 Jakie cechy i umiejętności są potrzebne, by zostać mistrzem kuchni.👉 Ciekawe fakty o znanych kucharzach i ich potrawach.
🎨 Dzieci tworzyły własne przepisy i opowiadały, jakich przyborów kuchennych użyłyby w swojej kuchni. Praca zespołowa i wyobraźnia pokazały, że w każdym z nas drzemie kulinarny talent!
💬 Czy wśród naszych uczniów kryje się przyszły Gordon Ramsay lub Magda Gessler? Czas pokaże! 😉
💡 Na koniec przypomnieliśmy sobie, dlaczego warto rozwijać swoje pasje i jak praca w kuchni uczy odpowiedzialności, cierpliwości oraz współpracy z innymi.
Dnia 29 listopada w klasie IV odbyła się lekcja biblioteczna podczas, której uczniowie podzieleni na zespoły tworzyli swoje własne opowiadania. Każdy zespół wybierał dla grupy przeciwnej zasób słów, które musiały być uwzględnione w treści opowiadania. Na koniec zajęć każda grupa odczytywała napisane przez siebie opowiadanie.
Proszę Państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś, Chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda. Jan Brzechwa,, Niedźwiedź " . 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy ,, Dzień Pluszowego Misia". To święto zostało ustanowione dokładnie w dzień powstania tej popularnej zabawki. Tego dnia uczniowie, mogli przynieść z domu misia. Niespodzianką były odwiedziny dużej pluszowej maskotki, która chętnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi.
Serdecznie zapraszamy do podjęcia Adwentowego Wyzwania Czytelniczego.
Zasady są proste, a satysfakcja z ukończenia wyzwania na pewno będzie ogromna.
Oto co trzeba zrobić:
Powodzenia!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy w Klub Pożeraczy Książek. Dołączając do klubu uczeń otrzymuje Kartę Wyzwań z wyjaśnieniem poszczególnych etapów, a wraz z realizacją zadań zdobywa kolejne poziomy wtajemniczenia. Pięć książek i 2 wyzwania czytelnicze – tyle mamy poziomów do przejścia, aby na sam koniec otrzymać dyplom prawdziwego Pożeracza Książek.
Akcja czytelnicza organizowana jest w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych.
INSTRUKCJA DLA UCZNIA:
Klasa IV w ramach innowcji pedagogicznej realizowała jedno z zadań, którego celem było budowanie relacji między uczniami, rozwiajnie empatii, wrażliwości na potrzeby innych oraz komunikacji opartej na życzliwości.
W ramach Światowego Dnia Życzliwości uczniowie malowali kamyczki, na których umieszczali przesłania życzliwości, pozytywne myśli i obrazki. Każdy z nich był inny, wyjątkowy, unikatowy, jak każdy z nas.
Dodatkowo wykrzystanie arteterapii służyło wyciszeniu, skupieniu i budowaniu koncetracji uwagi.
Uczniowie obradowali kamyczkami nauczycieli naszej szkoły z przesłaniem idei "Wędrujących kamyczków".
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci z naszej szkoły razem ze Szkolnym Klubem Wolontariatu przygotowały życzliwe kartki, którymi obdarowały dzieci uczęszczające do Salezjańskiego Centrum Edukacyjnego oraz seniorów z Dziennego Domu Seniora w Dębnie. Życzliwość nic nie kosztuje, a potrafi sprawić radość i uśmiech na twarzach odbarowanych. Bądźmy życzliwi nie tylko od święta.
Nasza szkola przyłączyła się do bransoletkowej akcji organizowanej przez SOSW w Chojnie. W tym roku celem zbiórki było zgromadzenie środków na rehabilitację i leczenie Aurelii Smolarek. Dzięki wielkiemu sercu wszystkich wszystkich zaangażowanych osób udało się zebrać sumę 17819,17zł. Dziękujemy za ogromne wsparcie rodziców z dziećmi i pracowników.
W naszej placówce udało się zebrać kwotę 501,11 zł. Dziękujemy każdemu z Was. Razem możemy więcej.
W ramach edukacji matematycznej uczniowie klasy 2 mieli okazję uczestniczyć w serii ćwiczeń ruchowych, które pomogły im poznać zasady mnożenia, szczególnie mnożenie przez 1 i 0. Zabawy te były nie tylko świetnym wprowadzeniem do podstawowych pojęć matematycznych, ale także umożliwiły dzieciom aktywne uczestnictwo w nauce poprzez ruch.
Dzieci zaczęły od zapoznania się z zasadą, że mnożenie przez 1 oznacza, że liczba pozostaje niezmieniona, a mnożenie przez 0 daje zawsze wynik 0. Podczas ćwiczenia „Żywe mnożenie” uczniowie tworzyli grupy odpowiadające liczbie z przykładu, np. przy działaniu „3 x 1” tworzyli 3-osobowe grupy i głośno podawali wynik.
Kolejnym zadaniem było „Podskakujące równania”, które miało na celu utrwalenie tabliczki mnożenia przez 1 i 0. Dzieci, ustawione w szeregu, wykonywały tyle podskoków, ile wynosił wynik mnożenia. Jeśli wynik wynosił 0, dzieci zatrzymywały się w miejscu, tworząc „stop-klatkę” i głośno wołały „0!”.
W ćwiczeniu „Bieg po wynik” dzieci biegały do kartek z wynikami, które zostały rozłożone na ziemi. Kiedy nauczyciel podał działanie, np. „4 x 0” lub „5 x 1”, dzieci miały za zadanie dotrzeć jak najszybciej do kartki z wynikiem i dotknąć jej ręką. Zabawa w formie zawodów okazała się doskonałym sposobem na połączenie nauki z ruchem.
„Zrób tyle kroków” to ćwiczenie, które pomogło uczniom zrozumieć, jak mnożenie wpływa na liczbę. Dzieci wykonywały tyle kroków do przodu, ile wynosił wynik mnożenia, np. przy „3 x 1” robiły 3 kroki, a przy „7 x 0” po prostu stały w miejscu.
Dzięki tym aktywnym i angażującym ćwiczeniom uczniowie nie tylko poznali zasady mnożenia przez 1 i 0, ale także doskonale utrwalili je w praktyce. Ruch, zabawa i rywalizacja wprowadziły elementy radości do nauki matematyki, a uczniowie zdobyli pewność w mnożeniu liczb.😀
Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do akcji OTWÓRZ SERCE I PODARUJ MISIA organizowaną przez Fundacje Wspierające Misie. Zebrane misie trafią na szpitalne oddziały dziecięce oraz do służb ratownictwa i będą przekazywane dzieciom, które uległy wypadkom komunikacyjnym.
Powered by aSc EduPage