Archiwum

          • 👏Sukces naszych trzecioklasistów! 🥳👏

          •  

            Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 3 reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Easy English”!, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im KEN w Dębnie.

            Naszą reprezentację tworzyli: Aniela Drużga  i Tymoteusz Tracz.

            Oboje spisali się fantastycznie i wykazali ogromną wiedzą, dzięki czemu wrócili do szkoły z wyróżnieniami! 🏆🎉

            Serdecznie gratulujemy Anieli i Tymoteuszowi tak wspaniałego sukcesu! Jesteśmy z Was ogromnie dumni i życzymy kolejnych językowych zwycięstw! 🎈 we are so proud of you! ❤️

             

          • ✨Uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Żywy Obraz” ✨

          • W poniedziałek, 25 maja, Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Dębnie zamienił się w prawdziwą galerię sztuki młodych artystów! To właśnie tam odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Żywy Obraz”.

            Poziom tegorocznej edycji był nieziemski – uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią, dbałością o detale i aktorskim zacięciem. Pani dyrektor Izabela Jach osobiście pogratulowała wszystkim utalentowanym artystom wspaniałych prac i wręczyła zasłużone nagrody.

            🏆 OTO NASI LAUREACI:

            🥇I miejsce – Maja Adamowicz "Portret młodej dziewczyny"

            🥈II miejsce – Hanna Jędrzejewska "Dziewczyna w słomianym kapeluszu"

            🥉III miejsce – Maksymilian Pączko "Chłopiec z bananem"

             

            🎖️DODATKOWE WYRÓŻNIENIA

            Z uwagi na wyjątkowo wysoki poziom konkursu, jury postanowiło nagrodzić dodatkowo troje uczestników:

            🎖️Hanna Paluch "Autoportret w aksamitnej sukni"

            🎖️Ivo Nowicki "Singin' in the rain"

            🎖️Aniela Drużga "The story book"

             

            🎭WYRÓŻNIENIA JURORSKIE

            W tym roku wyjątkowo przyznano także specjalne wyróżnienia jurorskie:

            🌟Jan Stramski "Dawid z głową Goliata" - wyróżnienie przyznał Marcin Pech

            🌟Vincent Nowicki "Rocks" - wyróznienie przyznała Barbara Szwechłowicz

            🌟Nikola Wiśniewska "Portret Elizy Pareńskiej" - wyróznienie przyznała Ewelina Maciocha

             

            ✨NAGRODA SPECJALNA

            Swoją wyjątkową nagrodę przyznała również Pani dyrektor biblioteki, Monika Piotrowska. Trafiła ona w ręce Hanny Weraksy za zachwycającą pracę „Dziewczynka z bratkami”!

            🖼️ZOBACZ PRACE NA ŻYWO!

            Nie udało Wam się dotrzeć na galę? Nic straconego! Wystawę wszystkich niesamowitych prac konkursowych można podziwiać w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Dębnie aż do 26 czerwca 2026 r. Gorąco zapraszamy do odwiedzin – te dzieła naprawdę trzeba zobaczyć na własne oczy!

            Ogromne brawa dla wszystkich uczestników, rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierali młodych twórców w przygotowaniach. Wasza kreatywność nie zna granic!

            Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Dębnie za gościnę i stworzenie wspaniałej atmosfery.📸✨

          • 🎨 Podziękowania za wsparcie konkursu „Żywy Obraz”!

          • „Sztuka nie polega na tym, co widzisz, ale na tym, co sprawiasz, że widzą inni” - Edgar Degas

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz firmie Sam Dong za ufundowanie wspaniałych nagród w naszym międzyszkolnym konkursie fotograficzno „Żywy Obraz”!

            Dzięki Państwa hojności i wsparciu mogliśmy docenić niezwykłą kreatywność, zaangażowanie oraz talent uczestników konkursu.

            Jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowność, otwartość na szkolne inicjatywy i serce okazane młodej generacji artystów. Liczymy na dalszą, tak owocną współpracę!

          • Wyniki konkursu "Żywy obraz"

          • Nadszedł dzień, w którym możemy oficjalnie ogłosić wyniki konkursu „Żywy Obraz”

            Jury w składzie:

            Marcin Pech – fotograf Marcin Pech

            Barbara Szwechłowicz – fotograf BHS Photography

            Ewelina Maciocha - kulturoznawca i bibliotekarz.

            po długich i burzliwych naradach postanowiło przyznać następujące miejsca:

            I miejsce – Maja Adamowicz

            II miejsce – Hanna Jędrzejewska

            III miejsce – Maksymilian Pączko

            Ponieważ poziom konkursu był wyjątkowo wysoki, przyznano również trzy dodatkowe wyróżnienia:

            Hanna Paluch

            Ivo Nowicki

            Aniela Drużga

            W tym roku wyjątkowo zostały także przyznane wyróżnienia jurorskie:

            Marcin Pech – Jan Stramski

            Barbara Szwechłowicz – Vincent Nowicki

            Ewelina Maciocha – Nikola Wiśniewska

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Dla każdego z Was przygotowaliśmy drobny upominek w podziękowaniu za pasję, kreatywność i zaangażowanie.

            Zapraszamy na rozdanie nagród oraz obejrzenie wystawy prac do Oddziału Dziecięcego Biblioteka Publiczna MiG Dębno im. Antoniego Dobrowolskiego dnia 25.05 o godz. 16:00.

            Wystawę będzie można oglądać w bibliotece do końca czerwca.

            Do zobaczenia!

          • 🍄 Nasi szóstoklasiści w świecie grzybów! Relacja z konkursu w Sarbinowie 🌲

          • W piątek, 22 maja, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Tajemnice świata grzybów”, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Sarbinowie.

            Naszą placówkę dumnie reprezentowało dwóch uczniów z klasy 6. Przygotowania wymagały opanowania ogromnej ilości materiału, a nasi młodzi przyrodnicy wykazali się imponującą wiedzą i świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami. Choć tym razem nie udało się stanąć na podium i zająć czołowych miejsc, jesteśmy bardzo dumni z ich zaangażowania oraz poziomu, jaki zaprezentowali! 👏

            🪵 Nie tylko rywalizacja, ale i świetna zabawa

            Konkurs to jednak nie tylko nauka i zacięta rywalizacja. Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę i integrację rówieśników z różnych szkół. Po umysłowych zmaganiach na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek – pieczone kiełbaski oraz wyśmienite ciasto, które osłodziło chwile oczekiwania przed ogłoszeniem wyników. 🍰🔥

            Dziękujemy Szkole Podstawowej w Sarbinowie za ciepłe przyjęcie i świetną zabawę, a naszym szóstoklasistom serdecznie gratulujemy wielkiej wiedzy, odwagi oraz pięknego reprezentowania barw naszej szkoły! Życzymy Wam kolejnych sukcesów i niesłabnącej pasji do odkrywania tajemnic przyrody! 🌿🔬

          • Wiedza to potęga! Konkurs matematyczny📲🔥

          • 20 maja w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs matematyczny pod hasłem „Wiedza to potęga”. W szranki stanęli reprezentanci klas 6, 7 i 8, którzy musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem.

            Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na aż 100 pytań wyświetlanych na tablicy multimedialnej. Rywalizacja odbywała się w nowoczesnej formie – uczniowie odpowiadali za pomocą tabletów📲, a o ostatecznym wyniku decydowała nie tylko poprawność, ale również sekundy, czyli czas reakcji!

            Naszą szkołę dumnie reprezentowali:

            • Klasa 6: Michał Kocur, Stefan Liedtke, Antoni Skrobisz
            • Klasa 7: Franciszek Drużga, Kacper Telej, Bartosz Możdżeń
            • Klasa 8: Amadeusz Tracz, Maja Adamowicz, Małgorzata Gąsior

            Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce na podium stanęli:                                                                                🏆 I miejsce: Franciszek Drużga (kl. 7)                                                                                                                    🥈 II miejsce: Maja Adamowicz (kl. 8)                                                                                                                    🥉 III miejsce: Amadeusz Tracz (kl. 8)

            Pozostali uczestnicy zajęli ex aequo zaszczytne czwarte miejsce. Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy, refleksu i ducha walki! Pokazaliście, że matematyka to nie tylko liczby, ale też świetna zabawa.👑📐👏





             

          • XIV KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

          • Z radością informujemy, że dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ,, XIV KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ". Podczas występu zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i sceniczną odwagę. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem wykonali przygotowany utwór. Udział w konkursie był dla nich cennym doświadczeniem, okazją do rozwijania talentów muzycznych oraz dobrej zabawy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

          • OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

          • 14 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ,, Olimpiadzie Przdszkolaka '' to wydarzenie przysporzyło wszystkim uczestnikom wiele radości, pozytywnych emocji oraz sportowych wrażeń. Mali sportowcy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach, wykazując się sprawnością, współpracą i duchem fair play. Podczas wydarzenia nie zabrakło uśmiechu, dopingu i świetnej zabawy. Dzieci z wielką energią pokonywały kolejne zadania sportowe, a każdy uczestnik mógł poczuć się zwycięzca. Udział w olimpiadzie był doskonałą okazją do rozwijania aktywności fizycznej, integracji a także budowania wiary we własne możliwości. Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom i dziękujemy organizatorom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

          • Konkurs recytatorski “Łąka Słowami Malowana” 🥈

          • Z radością informujemy, że reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim „Łąka słowami malowana”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie.

            ​Naszą szkołę z wielką odwagą i talentem reprezentowały:

            Zofia Dalidowicz z klasy 1

            Liliana Kubowicz z klasy 3

            ​Zadanie nie było łatwe – dziewczynki musiały idealnie wpasować swoją recytację w płynący w tle podkład muzyczny. Nasze uczennice poradziły sobie z tym wyzwaniem fantastycznie!

            ​​Obie zaprezentowały się wspaniale, a my mamy ogromne powody do dumy, ponieważ Liliana Kubowicz wywalczyła II MIEJSCE! 

            ​Zosi i Lilce serdecznie gratulujemy – jesteśmy z Was niesamowicie dumni! 

             

          • 📚 Akcja „Książka za książkę” zakończona sukcesem! 🌱

          • Z radością informujemy, że z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece dobiegła końca czytelniczo-ekologiczna akcja „Książka za książkę”! Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

            Dzięki Waszemu wielkiemu zaangażowaniu udało nam się zebrać i przekazać w nowe ręce aż 50 książek!

            Dlaczego to takie ważne?

            • Daliśmy książkom drugie życie – każdy przyniesiony egzemplarz zyskał nowy dom, co doskonale wpisuje się w idee ekologii i zero waste.

            • Wzbogaciliśmy domowe biblioteczki – nasi czytelnicy zyskali darmowy dostęp do fascynujących, nieznanych dotąd historii.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji! Pokazaliście, że dzielenie się literaturą przynosi mnóstwo radości, a miłość do czytania łączy naszą szkolną społeczność.

            Zapraszamy do biblioteki nie tylko od święta – kolejne czytelnicze przygody już na Was czekają!

            Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu akcji w galerii poniżej. 📸

          • Sukces naszych uczniów w wojewódzkim etapie konkursów KRUS

          • Z ogromną radością i dumą informujemy o wielkim sukcesie artystycznym uczniów naszej szkoły. W etapie wojewódzkim ogólnopolskich konkursów prewencyjnych, organizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dwoje naszych wychowanków wywalczyło miejsca na podium!

            Mówi się, że dziecięca wyobraźnia potrafi wyrazić więcej niż tysiąc dorosłych słów. Wrażliwość, szczerość i ogromne serca Anieli i Franciszka pozwoliły im opowiedzieć o bezpieczeństwie na wsi w sposób niezwykle dojrzały i autentyczny, co doceniło prestiżowe jury.

            Nasi laureaci:

            • 🥉 Aniela Drużga – zdobyła 3 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym.
            • 🥈 Franciszek Drużga – zdobył 3 miejsce w wojewódzkim konkursie na rymowankę.

            O skali sukcesu

            Na konkurs wpłynęło łącznie aż 625 prac plastycznych oraz 51 rymowanek. Spośród setek zgłoszeń z całego województwa wyłoniono zaledwie 9 laureatów – fakt, że dwoje z nich to nasi uczniowie, jest dla nas powodem do wielkiej dumy!

            Wydarzenie odbyło się pod wyjątkowym patronatem:

            • Patronat Honorowy: Minister Edukacji oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
            • Patronat Medialny: m.in. TVP Info.
            • Partner Strategiczny: AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

            Anieli i Franciszkowi serdecznie gratulujemy!                                                                                                   Jesteśmy dumni, że reprezentujecie naszą szkołę z takimi sukcesami.                                                               Życzymy Wam dalszego rozwijania pasji i kolejnych zwycięstw!

          • Egzamin Ósmoklasisty! 🎓📖

          • Dziś wielki dzień dla naszych uczniów klas ósmych – startuje Egzamin Ósmoklasisty! 🎓📖

            Powodzenia na arkuszach z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Niech moc (i wiedza) będzie z Wami! ✨ Trzymamy kciuki za jak najwyższe wyniki! 🚀🏆

          • 🌊⚓Wycieczka do Szczecina 🌊⚓

          • Wycieczka uczniów naszej szkoły do Szczecina była pełna ciekawych atrakcji, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń 😊. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Edukatorium Fabryka Wody 🔬💧 – nowoczesnym centrum nauki i edukacji, które w atrakcyjny sposób łączy naukę z zabawą.

            Podczas pobytu w Edukatorium uczniowie mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia 🧪, poznawać prawa fizyki ⚡, odkrywać tajemnice przyrody 🌍 oraz korzystać z interaktywnych stanowisk edukacyjnych 🎮📚. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty związane z wodą 💦, energią 🔋 i ekologią 🌱. Wizyta była doskonałą okazją do zdobywania wiedzy poprzez praktyczne działanie 👩‍🔬👨‍🔬 oraz rozwijania ciekawości świata.

            Po pełnej emocji lekcji w Edukatorium udaliśmy się na krótki spacer po Wałach Chrobrego 🚶‍♀️🚶‍♂️ – jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Uczniowie mogli podziwiać panoramę Odry 🌊, zabytkowe budynki 🏰 oraz piękne widoki na port i miasto ⚓🌇.

            Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze 🚢⚓. Podczas podróży uczniowie mieli okazję zobaczyć Szczecin z zupełnie innej perspektywy, a także miło spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek.

            Wycieczka do Szczecina była bardzo udanai z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników 💙. Uczniowie wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia 📖, wiedzę 🎓 oraz wspólne, miłe wspomnienia 📸✨.

          • Drodzy ósmoklasiści!

          • Drodzy ósmoklasiści!
            Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – już w poniedziałek przystąpicie do pierwszego w Waszym życiu egzaminu - egzaminu ósmoklasisty.

            Życzymy Wam, żebyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Życzymy również, żeby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, spełniły Wasze oczekiwania, ale również otworzyły drzwi do realizacji życiowych planów. Niech spełnią się Wasze marzenia i każdy z Was dostanie się do upragnionej szkoły.

            W trakcie egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę. Dużo szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wyśnione tematy! Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

            Życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki! 

          • Kierunek: Przyszłość! 🚀 Dni Otwarte za nami!

          • Dzień  29 kwietnia spędziliśmy poza szkolnymi ławkami, ale za to bardzo pracowicie! Klasa 8 wyruszyła na  Dni Otwarte do Zespołu Szkół nr 1 im. J. Słowackiego w Dębnie. 🏫✨

            Wybór szkoły ponadpodstawowej to nie lada wyzwanie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić wszystko na własne oczy. Co udało nam się ustalić?

            • Oferta na celowniku 🎯 – dowiedzieliśmy się, jakie kierunki ruszają w nowym roku. Jest w czym wybierać!

            • Spacer po szkole 🚶‍♂️ – zajrzeliśmy do sal lekcyjnych, pracowni i sprawdziliśmy, gdzie najlepiej spędzać przerwy. Budynek robi wrażenie!

            • Przesłuchanie uczniów i nauczycieli 🗣️ – nie byłoby relacji bez konkretnych pytań. Nauczyciele cierpliwie tłumaczyli zawiłości rekrutacji, a starsi koledzy zdradzili nam, jak naprawdę wygląda życie w tej szkole „od kuchni”.

            Wizyta rozwiała wiele naszych wątpliwości (i dodała trochę pozytywnego stresu związanego z rekrutacją! 😉). Czy to właśnie tutaj spotkamy się we wrześniu? Czas pokaże, ale klimat szkoły bardzo nam się spodobał!

            Dziękujemy ekipie z ZS nr 1 za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Było super! 🙌

          • Leśny klimat w murach naszej szkoły! 🌲🦌

          • 28 kwietnia odwiedzili nas goście specjalni – uczniowie i ich opiekun z Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie. Dzięki nim na chwilę przenieśliśmy się prosto do serca lasu!

            Co się działo?

            📯 Koncert sygnalistów – usłyszeliśmy na żywo niesamowitą, a zarazem niezwykle trudną sztukę grania na rogach myśliwskich. Robi wrażenie!

            🏫 Kulisy nauki – dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienność w Starościnie (spoiler: nie nudzą się!).

            📝 Rekrutacja bez tajemnic – nasi goście wyjaśnili krok po kroku, jakie wymagania trzeba spełnić, by dołączyć do ich „leśnej braci”.

            Kto wie, może wśród nas są przyszli leśnicy? 🌿 Dziękujemy za tę dawkę wiedzy i pasji!

          • 🚀 „Nie chce mi się…” – a co, gdyby to nie był problem, tylko wyzwanie?

          • W klasach 6 i 7 na zajęciach doradztwa zawodowego zmierzyliśmy się z największym „potworem” edukacji – brakiem motywacji! 👾

            Zaczęliśmy od szczerości. Nasz Kosz Niechciejstwa szybko wypełnił się karteczkami z zadaniami, których najbardziej nie lubimy robić. Okazało się, że wszyscy gramy w tej samej drużynie! Ale zamiast narzekać, postanowiliśmy naprawić nasze „motywacyjne silniki”. 🛠️

            Co działo się na lekcji?

            • 🧠 Rozgryźliśmy mózg: Dowiedzieliśmy się, czym różni się „serce” (motywacja wewnętrzna) od „marchewki” (motywacja zewnętrzna).

            • 🔧 Zostaliśmy mechanikami: W grupach opracowaliśmy konkretne strategie na trudne momenty. Metoda małych kroków czy tryb samolotowy w telefonie? To teraz nasze tajne bronie!

            • 🔘 Stworzyliśmy Przyciski START: Każdy uczeń zaprojektował swój osobisty wyzwalacz działania. Myśl o marzeniach, duma rodziców, a czasem… po prostu kostka czekolady po skończonej matematyce. 🍫

            Wniosek dnia? 💡 Motywacja to nie talent, z którym się rodzisz. To umiejętność, którą trenujesz jak mięśnie na siłowni. Nasi uczniowie wyszli z lekcji z własnymi „Przyciskami START”, które od dziś będą wisieć nad ich biurkami.

            Brawo dla klas 6 i 7 za kreatywność i odwagę w szukaniu własnej drogi do sukcesu! 👏

          • Uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja

          • Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w Mszy Świętej oraz miejskich obchodach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Dębnie.

            Z dumą podkreślamy, że uczniowie wchodzący w jego skład z pełnym zaangażowaniem i należytą powagą reprezentowali całą społeczność szkolną.

            Rocznica 3 maja przypomina o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – uchwaleniu w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. To szczególny moment, który podkreśla znaczenie wolności, jedności oraz odpowiedzialności za ojczyznę i wspólne dobro 🤍❤️

            Dziękujemy uczniom za piękną postawę, okazany patriotyzm oraz szacunek dla naszej historii.

          • 🚜 Kierunek: Przyszłość! Klasa 8 z wizytą w CKR w Mieszkowicach 🏫

          • Dzień 14 kwietnia upłynął naszym ósmoklasistom pod znakiem planowania zawodowej ścieżki! Odwiedziliśmy gościnne progi Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach, aby sprawdzić, co szkoła ma do zaoferowania przyszłym absolwentom. 🎒🌱

            Co działo się podczas wizyty?

            • 🔍 Zwiedzanie od kuchni: Zobaczyliśmy nowoczesne pracownie, warsztaty i zaplecze dydaktyczne, w którym uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności.

            • 📚 Oferta edukacyjna: Poznaliśmy ciekawe kierunki kształcenia – od nowoczesnego rolnictwa po technologię żywności. Jest w czym wybierać!

            • 🍰 Chwila dla podniebienia: Gospodarze zadbali o naszą energię – pyszny poczęstunek był idealną okazją do rozmów ze starszymi kolegami o atmosferze w szkole.

            Wizyta była niezwykle inspirująca i na pewno pomoże naszym uczniom w podjęciu tej ważnej decyzji o wyborze szkoły średniej. Dziękujemy dyrekcji oraz kadrze CKR za ciepłe przyjęcie i dawkę cennej wiedzy! 🤝✨

      • Lorem ipsum...