Wspieramy bezdomne zwierzaki!
18 listopada 2023 r. wolontariusze z naszej szkoły (klasa 4 i klasa 6) pojechali do Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt w Chojnie, przekazując mokrą i suchą karmę, przysmaki oraz zabawki. Zwiedziliśmy przytulisko, przywitaliśmy się z pieskami oraz kotkami. Kotów wolnożyjących jest pięćdziesiąt, w kociarence mieszka dziesięć. Jak zatem widać, potrzeby przytuliska są ogromne. Na pewno jeszcze wesprzemy zwierzaki.
Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
W listopadzie uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali nas na Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym
Co powinien wiedzieć każdy Polak?
W tym tygodniu przedszkolaki poznawały wiadomości o swojej Ojczyźnie. Uczyły się wierszyków, śpiewały hymn, jak również poznały informacje i ciekawostki o naszych sąsiadach. Zapraszamy do obejrzenia relacji.
Lekcja pro-live
14 listopada nasza szkoła gościła pana Wiktora Bronowskiego z Fundacji Małych Stópek, który przeprowadził zajęcia pro-life w klasach V-VIII. Podczas prelekcji przedstawił działalność Fundacji, w tym głównie zaangażowanie w obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszaną tematyką, zadawali pytania dotyczące funkcjonowania Organizacji.
„Godność, wolność i niepodległość" w grach edukacyjnych
„Godność, wolność i niepodległość” to zbiór gier edukacyjnych, które stanowią materiał dydaktyczny dotyczący odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gamifikacja zadań poprzez wykorzystanie mechanizmów znanych z gier, sprawia, że nauka staje się frajdą. Uczniowie klasy I, IV, V i VI, podczas zajęć informatki podjęli wykonali misję, choć zadania nie były łatwe. Dobrze się przy tym bawili i zdobyli mnóstwo wiedzy.
„Całym mym sercem, duszą niewinną, Kocham tę świętą ziemię rodzinną” / Władysław Bełza /
10 listopada 2023 r. (piątek ) o godz. 11:00 na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .
Na początku uroczystości wspólnie odśpiewano nasz hymn narodowy w ramach akcji „Szkoła do Hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
"Szkoła do hymnu"
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” tak z pieśnią na ustach wszyscy uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły uczcili narodowe święto – 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
10 listopada o godz. 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy – „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym po raz kolejny włączając się do inicjatywy ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki "Szkoła do hymnu".
Z wizytą w bibliotece
Dzieci klasy I odwiedziły po raz pierwszy szkolną bibliotekę. Zapoznały się z najważniejszymi zasadami funkcjonowania biblioteki oraz obejrzały wybrane zbiory. Pierwszoklasiści bez problemu wymieniali zalety czytania ksiązek. Na pamiątkę tej wizyty uczniowie otrzymali książki ,,Pierwsze abecadło”.
Zadymiony - mówimy NIE biernemu paleniu
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem Zadymiony - mówimy NIE biernemu paleniu.
Konkurs zorganizowany jest w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia 2023, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas 4-6 na terenie województwa zachodniopomorskiego.Celem głównym konkursu jest wzmocnienie świadomości uczestników konkursu w zakresie problematyki uzależnienia od tytoniu oraz szkodliwości biernego palenia.
Code week
Code week w klasach IV- VIII upłynął nam pod znakiem programowania. Uczniowie pracowali na platformie internetowej Ozoblockly.pl, która pozwala zaprogramować Ozobota w prosty sposób przedstawić najważniejsze elementy programistyczne (warunki, pętle, funkcje). Programy powstają przez łączenie ze sobą odpowiednich “bloków”, z których każdy odpowiada za uruchomienie określonej funkcji w Ozobocie. Podczas pracy w programie uczniowie poznali wizualny język programowania, jakim jest Ozoblockly. Tworzyli własne gry w środowisku programistycznym Scratch. Budowali i prezentowali roboty z klocków LEGO SPIKE zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zwięczeniem intensywnej pracy zespołowej były roboty, które budziły podziw i zainteresowanie młodszych uczniów.
Wycieczka do Dębna
Dnia 25 października 2023 roku odbyła się wycieczka do Dębna. Wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w Dębnowskim Ośrodku Kultury, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie o wynalazkach Nikola Tesli. Historia rywalizacji pomiędzy Teslą i Edisonem została opowiedziana w sposób humorystyczny, który niezwykle przypadł do gustu naszym uczniom.
Fajny i jaki jeszcze? - uczniowie klasy drugiej poszukują synonimów.
Chyba każdemu z nas zdarzyło się powiedzieć, że ktoś jest fajny. Uczniowie klasy II zapytani o to, co właściwie słowo to oznacza wyjaśniali, że ktoś, kto jest FAJNY, może być: miły, koleżeński, pomocny, zabawny. Lekcję zaczęliśmy od wypisania wszystkich znaczeń omawianego słowa, które przyszły uczniom do głowy w formie map myśli. Mapy były pełne kolorów i już podczas ich tworzenia okazało się, że jest wiele słów, które zastępują nam wyraz fajny. Kolejnym krokiem była analiza wiersza „Fajnie, czyli jak?". Na koniec zajęć uczniowie stworzyli chmury wyrazowe na platformie WordArt. Okazuje się, że istnieją bardziej precyzyjne określenia niż wyraz fajny i mam nadzieję, że po tej lekcji zagoszczą na co dzień w wypowiedziach naszych uczniów.
Projekt - Zielnik
Klasa II realizowała przez okres trzech tygodni projekt edukacyjny „Zielnik”. Celem projektu było poznanie wybranych gatunków drzew i krzewów. Początek jesieni to bardzo dobry czas na założenie Zielnika. Teraz liście zaczynają mienić się najróżniejszymi barwami. Tworzenie takiego zbioru na każdym jego etapie sprawiło nam dużo radości. Drzewa opisane w naszym projekcie znajdują się na terenie wsi Smolnica. Sami zdecydowaliśmy, które drzewa i krzewy chcemy dokładnie opisać i poznać. Pierwszym etapem pracy było pozbieranie liści i owoców drzew. W tym celu wybraliśmy się na spacer po okolicy. Gdy liście zaschły przykleiliśmy je na kolejnych kartkach zielnika i podpisaliśmy odpowiednimi nazwami, które wyszukiwaliśmy w atlasach przyrodniczych i aplikacji znam ten liść. Z atlasów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek drzewach, z których pochodziły znalezione przez nas liście. Dzieci uczestniczył
Światowy Dzień Origami
W dniu 25 października świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Origami. Z niełatwą sztuką składania papieru zmierzyli się uczniowie starszych i młodszych klas. Powstały pingwinki, czapki, nietoperze, kostki, łabędzie zakładki do książek itp. Zadania te wymagały od uczniów cierpliwości, precyzji i koncentracji, za to złożone papierowe konstrukcje sprawiły uczniom wiele radości. Ciekawostką dla uczniów był fakt, że origami narodziło się w Chinach, ale zostało rozwinięte i najbardziej rozpowszechnione w Japonii i to właśnie ten kraj jest najczęściej kojarzony z tą sztuką. Na naszej zajęciach powstały piękne prace, a uczniowie świetnie się bawili.
RODZINNY FESTIWAL DYNIOWY
Konkurs na najlepszą dynię został rozstrzygnięty:
I miejsce - Zuzanna Wiśniewska kl. 3
II miejsce - Roland Sekuła kl. 8
III miejsce - Joanna Stache kl. 4
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zaangazowanym!
Pasowanie na Przedszkolaka 2023/2024
1W dniu 31 października w oddziale przedszkolnym odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Grupa dzieci pasowanych to: Hania Burdzy, Filip Jurek, Marcin Lepsza, Zuzia Lipska, Aniela Łopuszyńska, Malwina Misztal , Basia Pleń, Martyna Pławucka, Lena Staszuk, Adrian Sufisz, Maja Sufisz, Wojtek Zbrzezny, Nikodem Ziętek. Całą uroczystość prowadziła i przygotowała Pani Basia Jurek. W uroczystości wzięli udział rodzice dzieci oraz Pani Dyrektor Izabela Jach. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności i talenty podczas recytacji wierszy, śpiewaniu piosenek, graniu na instrumentach : rurkach, czy zabawach rytmicznych z wykorzystaniem gumy sensorycznej. Udało się również wspólnie zaśpiewać piosenkę: "Bo nasze przedszkole to jedna rodzina", wykorzystując "karaoke". Po części artystycznej odbyło się ślubowanie przedszkolaków. Dzieci zostały obdarowane dyplomami, przypinkami czy upominkami w postaci mięciut
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danychPROGRAMY, PROJEKTY
Projekt unijny "Edukacja równych szans w Gminie Dębno"
Nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą
"Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP nr 1 w Smolnicy"
od 6 listopada 2017 r.
do 30 czerwca 2019 r.
Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy
Kalendarz
brak danych