Jak płynie prąd?
Podczas edukacji technicznej drugoklasiści poznali i zrozumieli zasadę działania prądu w zamkniętym obwodzie elektrycznym. Pracując w parach przeprowadzili szereg obserwacji i eksperymentów elektrycznych. Wreszcie rozbłysło światło! Zobaczcie sami :)
DOC Robot
Pani Karolina uczniów klasy drugiej zabrała w podróż do baśniowej krainy, w której wraz z Doc Robotem rozwiązywali zagadki. Uczniowie podczas tej zabawy doskonalili logiczne myślenie, inteligencję przestrzenną, ćwiczyli liczenie. Taki kontakt z programowaniem jest niezwykle zabawny i atrakcyjny.
Zajęcia komputerowe w klasie pierwszej
Przez zabawę na komputerach i tabletach utrwalamy wiadomości zdobyte. Podczas lekcji dzieci: układają mozaiki, sudoku, szukają wyjść z labiryntów, różnic na obrazkach i rozwiązują łamigłówki najczęściej matematyczne. Robią to z przyjemnością, a każde z nich może pracować zgodnie ze swoimi możliwościami.
Mali kompozytorzy
Uczniowie poznali prosty stymulator sekwencer Song Maker służący do tworzenia muzyki w przeglądarce internetowej. Zabawa w kompozytora przypadła im do gustu.
Przedszkolaki w pracowni komputerowej
Przedszkolaki odwiedziły pracownię komputerową. Poznały sprzęt, który mieści się w sali oraz zasady. Na koniec przy wsparciu kolegów z klasy trzeciej ułożyły puzzle na ekranie.
Aplikacja Quiwer
Uczniowie klasy pierwszej poznali aplikację Quiwer podnosząc w ten sposób swoje kompetencje cyfrowe. Aplikacja służy do tworzenia animacji 3D po zeskanowaniu specjalnie zakodowanych kolorowanek.
BEZPIECZNIE NA WSI - KONKURS
Więcej informacji na stronie:
https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/xii-konkurs-plastyczny-2022/
Miłego wypoczynku
Drodzy Uczniowie!
Z okazji zbliżających się ferii zimowych życzę Wam wszystkim dużo odpoczynku, niezapomnianych wrażeń i wspaniałych wspomnień! Wypoczywajcie, realizujcie plany, rozwijajcie zainteresowania. Cieszcie się wolnym czasem, zimową pogodą,
spotkaniami z interesującymi ludźmi, nowymi wartościowymi przyjaciółmi. Wróćcie do szkół wypoczęci, radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.
Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2021/2022
Za nami koniec I półrocza. To czas podsumowań i wyróżnienia uczniów, którzy zdobyli wysokie osiągnięcia w nauce.
Stypednium za wysokie osiągnięcia w nauce w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 otrzymały:
1. Hanna Kolanek uczennica klasy V
2. Martyna Orczyńska uczennica klasy VIII
Dyplom za 100 % frekwencję otrzymała:
Nauka zdalna w klasach V-VIII
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Szkoła przyjazna osobom niewidomym
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła certyfikat "Szkoły przyjaznej osobom niewidomym" nadany przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Bydgoszczy za udział w kampanii społecznej przybliżającej uczniom problematykę osób niewidomych i niedowidzących.
Powrót do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2021r.
Informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Więcej informacji w linku poniżej:
Zdjęcie świąteczne z pupilem :)
W ramach plastyki uczniowie wykonali świąteczne zdjęcia ze swoim zwierzakiem lub też samego zwierzaka.
17
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danychPROGRAMY, PROJEKTY
Projekt unijny "Edukacja równych szans w Gminie Dębno"
Nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą
"Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP nr 1 w Smolnicy"
od 6 listopada 2017 r.
do 30 czerwca 2019 r.
Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy
Kalendarz
brak danych