Skrócone godziny zajęć obowiązują do piątku 14.06.2019r.
Skrócone godziny zajęć obowiązują do piątku 14.06.2019r.
W dniu 31.05.2019r. w naszej szkole został przeprowadzony Dzień Dziecka – Dzień Sportu.
Odbyły się dwie konkurencje zespołowe tj. Piłka nożna dla chłopców i Dwa ognie. W skład drużyny wchodzili uczniowie i uczennice z różnych klas
Indywidualne konkurencje to :
Turniej warcaby stupolowych
I miejsce Hubert M. z kl.VIII
II miejsce Sebastian K. z kl. IV
III miejsce – Maciek P. z kl.IV
Kapki ( żonglerka piłką):
I miejsce - Olaf S. z kl. V -79 podbić
II miejsce – Maciek A. z kl.V – 55
III miejsce – Sylwester S. z kl. VIII - 46
Skoki na skakance
I miejsce Klaudia G. z kl.VI – 62 skoki
II miejsce Laura O. z kl. VI – 50 skoków
III miejsce Julka B. z kl. IV – 49 skoków
Wszyscy zwycięzcy otrzymali medale :)
Dnia 29 maja w klasach młodszych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Uczniowie przygotowali krótkie występy, które przeplatane były piosenkami, nawet przy akompaniamencie gitary i tańcami. Niejednej mamie zakręciła się łza w oku, kiedy widziała swoją pociechę na "małej scenie", tańczącą i trzymającą kartkę opisującą "za co kocham moją mamę". Następnie dzieci zaśpiewały " Sto lat ", wręczyły drobne upominki i poczęstowały słodkim ciastem.
P.Piotrowska
I.Sekuła
W dniu 4 czerwca 2019 r. jury wybrało najciekawsze prace w drugiej edycji konkursu plastycznego pt. „Moja gmina taka piękna”, którego organizatorem była Gmina Dębno. Dodatkowo przyznano nagrody internautów.
Konkurs skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno.
Zadaniem dzieci i młodzieży było przedstawienie w swoich pracach charakterystycznych miejsc, zabytki, imprezy i inne obrazy związane z miastem i gminą Dębno. Podziwiać mogliśmy zabytkowe kościoły, kamienice, fabrykanckie wille, place zabaw, pomnik Orła Białego, jezioro, imprezy (Dni Dębna, Maraton Dębno), a także obrazy przyrodnicze widziane oczami dzieci.
Nasi uczniowie zdobyli w tym konkursie następujące miejsca:
w kategorii przedszkoli III miejsce – Kacper Dalidowicz
W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III
I miejsce – Martyna Skowronek
Tytuł pracy: „Dzień Dziecka w Warnicach”
II miejsce Wiktoria Orczykowska
Tytuł pracy: „Plac zabaw w Dębnie”
Na fanpage’u Gminy Dębno przeprowadzono dwudniowe głosowanie na 13 prac w wyniku którego wyróżnienie otrzymała Martyna Orczyńska uczennica klasy V, tytuł pracy: „Dożynki gminne w Smolnicy”
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami SP nr 1 w Smolnicy spotkali się 7 czerwca o godz. 10.00, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” proponowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Kampania ma na celu promowanie czytelnictwa, a także zamanifestowanie, że dzieci i młodzież naprawdę lubią czytać dla przyjemności. Obserwując zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, nikt nie miał wątpliwości, że czytanie jest w modzie.
Szanowni Państwo skrócone godziny zajęć obowiązują do środy włącznie.
Szanowni Państwo, od poniedziałku z powodu skróconych lekcji zmiana godz. odjazdu autobusów.
13.15 Warnice
13.30 Grzymiradz
Szanowni Państwo, do 14 czerwca można przyjść do szkoły i oddać swój głos na projekt sztandaru, który według państwa najbardziej nawiązuje do imienia "Młodych Talentów". Kartę do głosowania należy pobrać w sekretariacie. Projekty można obejrzeć w galerii poniżej lub na szkolnym holu. Serdecznie zachęcamy do głosowania, wspólnie twórzmy historię naszej szkoły!
W związku z falą upałów lekcje zostały skrócone do odwołania.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy poznawali aplikację PixBlocks. Aplikacja łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe. Przypadła do gustu naszym uczniom, który z chęcią i zapałem wykonywali kolejne zadania. To początek, ale na pewno nie koniec naszej przygody z PixBloks. W ramach podziękowania za udział w programie organizatorzy akcji wyróżnili naszą placówkę nadając jej tytuł Szkoły Mistrzów Programowania!
Karolina Sutor
Wszyscy dobrze wiemy, że sport to zdrowie. Adam jest żywym przykładem tego powiedzenia. W niedzielę wziął udział w kolejnym wyścigu, tym razem wspólnie z tatą. Po wyczerpującej trasie panowie w ogólnej klasyfikacji zajęli 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Podróże kształcą, o czym przekonały się dzieci z z klas 0-III, które 31 maja uczestniczyły w wycieczce do biogospodarstwa rolnego w Czelinie. Nasza mała podróż zaowocowała wzbogaceniem się o nową wiedzę i ciekawe doświadczenia.
Ta ekologiczna farma to fantastyczne miejsce, które sprzyja edukacji, integracji i zabawie. Dzieci oko w oko spotkały się z reniferami – największymi gwiazdami farmy, dwoma szopami praczami – Felkiem i Ferdkiem, strusiami, końmi fiordzkimi i kucykami szetlandzkimi, a także ze znanymi dzieciom zwierzętami z wiejskiego podwórka. Największą frajdę sprawiło wszystkim karmienie zwierząt oraz zwiedzanie zagród w towarzystwie reniferów.
Po emocjonującej wizycie w zagrodach i poznaniu wielu ciekawostek o mieszkających tam zwierzętach właściciele zapewnili moc innych atrakcji. Dzieci smakowały pieczonych kiełbasek w lapońskim tipi oraz miały okazję skosztować podpłomyków. Powodem do wielu radości był także atrakcyjny plac zabaw. Nie zabrakło w nim zjeżdżalni, torów przeszkód, łowienia drewnianych rybek, rzutów do celu. Samodzielna zabawa przeplatała się z zabawami organizowanymi przez właściciela gospodarstwa – jazdą na kucykach, przeciąganiem liny, wyścigami na drewnianych nartach i sankach.
W trakcie pobytu w wiosce dzieci poznały także elementy kultury Samów – lapońskich hodowców reniferów, obserwowały przez lornetki zwierzęta, dokarmiały je i głaskały. Każdy mógł znaleźć tam coś ciekawego dla siebie. Nikt też nie grymasił, bo nie miał na to czasu :)
Jak co roku przedszkolaki świętowały Dzień Mamy. Dnia 24.05.2019r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Po występach zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne . Na twarzach mam można było zauważyć tylko jedno- wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończeniu programu artystycznego dzieci wręczyły swoim mamom piękne serca z masy solnej oraz laurki a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna.Przebiegła w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.
B. Jurek
Dnia 22 05.2019r. w sali Dok-u odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej. Występy były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6-latków. ]Na scenie dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów. Poziom był bardzo wysoki. Uczestnicy poza śpiewem prezentowali świetnie przygotowany układ choreograficzny, lub przykuwali wzrok ciekawym strojem scenicznym. Naszą gupę reprezentowali: Ania Zbrzezna, Lenka Augustynowicz, Artur Jurek i Michał Duszak. Dzieci wróciły z dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dziękujemy rodzicom za dowiezienie dzieci na konkurs.
B. Jurek
Kolejne wyzwanie za nami. Tym razem dzieliliśmy się radością programowania z rodzicami. Wyzwanie trwało 5 dni. Każdego dnia uczniowie wykonywali kolejne zadania przygotowane przez zespół EDU Sense. Rozpoczęliśmy od zakodowania zaproszeń, które przekazaliśmy rodzicom jako tajną wiadomość ukrytą w butelce. Kolejnego dnia generowaliśmy kody QR i przygotowywaliśmy dekoracje. Następnie kodowaliśmy gry które były jednym z prezentów dla rodziców. Dzień wcześniej wspólnie przygotowaliśmy poczęstunek, kiedy nasze ciasta się piekły uczniowie kodowali drogę Ozobota.
Wreszcie nastąpił wielki finał Dzień Rodziny w klasie III. Rodzice i dzieci wspólnie tworzyli wieże współpracy z kolorowych kubków. Odkodowywali ukryte hasała z pomocą aplikacji w smartfonach. Tworzyli trasy dla ozobotów i odszukiwali ukryte kształty. Zajęciom towarzyszyła atmosfera współpracy. Po wykonaniu wszystkich zadań wspólnie skosztowaliśmy pyszności przygotowanych przez dzieci i wysłuchaliśmy przygotowanych przez nich wierszy.
K.Sutor
Zdrowe, smaczne i kolorowe śniadanie przygotowali uczniowie z klasy 0-III. Zanim jednak przystąpili do pracy, dowiedzieli się, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym i dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Dzieci zostały zapoznane z piętrami piramidy żywieniowej. Następnie nazywały produkty, z których można smacznie i zdrowo przygotować kanapki. Przygotowali talerzyki z wybranymi produktami z piramidy. Ochoczo usiedli przy stole i układali na wypieczonym przez siebie wcześniej chlebie kolorowe warzywa. Bardzo się to wszystkim podobało. Z wielkim apetytem zjedli przygotowane przez siebie kanapki. Na pewno to powtórzymy!
Nie od dziś wiadomo, że sztuka łączy pokolenia. W naszej szkole sztuka abstrakcyjna połączyła przedszkolaki i uczniów klasy III. Podczas zajęć dzieci oglądały dzieła abstrakcyjne i tworzyły własne kwadratowe abstrakcje. Rozszyfrowywały kwadratowy rysunek, słuchając instrukcji. Po tych wszystkich twórczych działaniach rozmawiali o ulubionych aktywnościach artystycznych. Starsi uczniowie pomagali młodszym programować Ozoboty.
K.Sutor
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego w dniu 22.05.2019r uczniowie klas V – VIII w pojechali na wycieczkę do Szczecina. Wyjazd miał charakter edukacyjny.
Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę z zakresu fizyki, astrofizyki i kosmologii, a wszystko za sprawą interaktywnej wystawy „Eureka”. Ekspozycja posiada zbiór ok. 50 eksponatów interaktywnych takich jak: wodne twierdzenie Pitagorasa, piłka w strumieniu powietrza, akustyczny telefon, zakrzywienie promienia świetlnego w szkle oraz wiele innych atrakcji. Młodzi naukowcy , poprzez działanie na przyrządach, z pewnością wiele się nauczyli, doświadczyli i przeżyli.
Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie można podziwiać motory, samochody, tramwaje oraz autobusy z dawnych lat. Uczniowie mieli okazję podziwiać najstarszy eksponat – motocykl alba – pochodzący z 1919r. oraz, chyba najpopularniejsze w okresie międzywojennym, motocykle marki Sokół. Wyłącznie w tym muzeum mogli obejrzeć jedyny powstały egzemplarz wszędołaza. Najbardziej jednak przypadł im do gustu autobus jelcz, król polskich szos na przełomie lat 60-tych i 70-tych, który, z racji swojego zaokrąglonego kształtu, nazywany był potocznie „ogórkiem”. Oprócz tego warszawy, syrenki, fiaty duże i małe, polonezy…
Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w lekcji muzealnej, podczas której poznali urządzenia gospodarstwa domowego od średniowiecza po czasy współczesne.
Wycieczka do Szczecina okazała się bardzo trafnym pomysłem, aby w sposób „lekki”, sympatyczny poprzez obserwację i eksperymenty zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.
E.Gierczyńska
M.Paluch
A.Rosołowska
W dniach 24-26.05.2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w Międzyzdrojach. Nasz wyjazd był możliwy dzięki udziale w projekcie unijnym „Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP w Smolnicy” oraz zaangażowaniu w organizację firmy „ Autokarowe usługi turystyczno-osobowe – R. Caban”.
W piątek rano zebraliśmy się pod szkołą i po wzruszających pożegnaniach wyruszyliśmy na północ Polski do Świnoujścia. Tam na terenie dawnego obronnego fortu pruskiego Gerharda staliśmy się rekrutami. Nasze szkolenie przeprowadzał umundurowany kapral, który oprowadzał nas po całym forcie i jego „ciemnych zakamarkach”. Po przeprowadzeniu żołnierskiej musztry zostaliśmy mianowani na pierwszy stopień wojskowy w pruskiej armii. Mimo iż momentami wydawaliśmy okrzyki lekkiego strachu, nie obyło się bez śmiechu oraz dobrej zabawy.
Stamtąd wyruszyliśmy zobaczyć najwyższą w Polsce i Europie latarnię morską. Wspinaliśmy się coraz wyżej i wyżej, a po pokonaniu 300 schodów z zapartym tchem podziwialiśmy przepiękny nadmorski krajobraz.
Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń, sobotnia pobudka była nieprzyjemną koniecznością. Ale wstać trzeba było, ponieważ zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, gdzie z pomocą pani przewodnik podziwialiśmy zebrane tam eksponaty. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Zagrody Pokazowej Żubrów. Tu „podglądaliśmy” codzienne życie mieszkańców rezerwatu, a także innych zwierząt, które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie przetrwać na wolności.
Następnie udaliśmy się na wyspę Wolin, a konkretniej do skansenu Słowian i Wikingów. Wizyta stała się prawdziwą podróżą do przeszłości. Zwiedzanie osady rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia w historię Wolina i okresu wczesnego średniowiecza. Następnie podzieleni na drużyny odszukiwaliśmy „ukrytych” bogów biorąc udział w przygotowanych przez nich zadaniach, typu lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsim piórem, bieg wojownika czy strzelanie z łuku. Każdy uczestnik otrzymał również poczęstunek w postaci podpłomyka, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatki ziołowej.
Po pożegnaniu się z okresem średniowiecza odbyliśmy „Podróż dookoła Bałtyku” w parku miniatur. Spacerując wzdłuż miniaturowego wybrzeża przemierzyliśmy granice wszystkich państw leżących nad Bałtykiem, oglądając modele najciekawszych zabytków i latarni morskich pochodzących z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy oraz Estonii. O historii tych zabytków opowiadał nam przewodnik. Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć makietę miniaturowych kolejek, które nie pozwały oderwać od siebie wzroku.
Niedziela, to dzień wizyty w kościele pod wezwaniem św. Piotra, ale także dzień pożegnania z morzem. Spacerując Promenadą Gwiazd poczuliśmy się jak prawdziwi celebryci przymierzając swoje dłonie w odciskach pamiątkowych tabliczek. Wielką niespodziankę sprawił nam organizator wyjazdu zabierając wszystkich na seans do kina 7D. Krótki film był dla nas pełen emocji i nieoczekiwanych doznań. Po seansie udaliśmy się na molo, aby pożegnać się z szumem fal oraz śpiewem mew. Tu jak nigdzie indziej można było zasmakować morskiej bryzy i podmuchów wiatru, a nawet nieoczekiwanych „porwań” czapek z głów. Czas wracać do domu!
Po „Zielonej szkole” pozostają nam wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami?
D. Chiniewicz
P. Piotrowska
I. Sekuła
Powered by aSc EduPage