Uczennica naszej szkoły Hanna Kolanek z kl. 7 zdobyła tytuł FINALISTY z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Konkursie Przedmiotowym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Gratulujemy!!!
Uczennica naszej szkoły Hanna Kolanek z kl. 7 zdobyła tytuł FINALISTY z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Konkursie Przedmiotowym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Gratulujemy!!!
15 kwietnia 2024 roku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Taneczny, który zgromadził uczestników z sąsiednich szkół na hali sportowej w Smolnicy. Grupy taneczne prezentowały swoje umiejętności, ukazując autorskie układy taneczne, wzbudzając przy tym niezwykłe emocje i zachwyt publiczności, a także wykazując się ogromną energią i zaangażowaniem.
Zwycięzcą konkursu została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy: Aniela Drużga i Liliana Kubowicz kl.1, Zuzanna Sutor kl.4, Małgorzata Gąsior, Wiktoria Przyszlak, Julia Lizak, Emila Juchlke kl. 6, Kornelia Wiśniewska kl. 7 i Aleksandra Sala kl. 8.
II - miejsce SP nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie,
III - miejsce SP nr 2 w Smolnicy oraz SP nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie.
Nie obyło się także bez wyróżnień i nagród indywidualnych dla “najlepszych tancerek”. Wiktoria Przyszlak została najbardziej doceniona i otrzymała darmowy voucher na miesięczne, darmowe zajęcia do Szkoły Tańca Siempre Latino, bardzo dziękujemy Pani Annie Stadler za ten piękny gest. Następne wyróżniene powędrowało do Małgorzaty Gąsior - indywidualne zajęcia jaazowe z Panią Zuzanną Cichoszewską, nagrody rzeczowe otrzyały: Julia Ślozowska, Lena Magdziarek i Marta Burdzińska. Występy porywały publiczność, imponując zarówno techniką, jak i artystycznym wyrazem. Każda drużyna została nagrodzona pucharem, medalem i upominkiem. Serdecznie gratulujemy!
Podczas obrad jury, uczestnicy mieli okazję na chwilę relaksu i integracji podczas wspólnego poczęstunku i tańców.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za dostarczenie niesamowitych emocji. Wasza pasja i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane.
Jury, w składzie:
1.Pani Katarzyna Kruczyk, dyrektor przedszkola Czarodziejska Kraina w Dębnie,
2.Pani Anna Stadler, właścicielka, instruktorka w Szkole Tańca Siempre Latino,
3.Pani Zuzanna Cichoszewska, która od najmłodszych lat tańczy i reprezentuje Polskę na konkursach tanecznych międzynarodowych,
za poświęcony czas i uwagę, by sprawiedliwie ocenić wszystkie występy. Opiekunom grup tanecznych, którzy wspierali i motywowali swoich podopiecznych na każdym etapie przygotowań do konkursu. Organizatorom za wspólne przygotowanie wydarzenia. Widowni, która swoim dopingiem dodawała skrzydeł uczestnikom.
Dziękujemy wszystkim za udział i współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia!
Dnia 15 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sztuki. Nieprzypadkowo w tym dniu zebrało się jury konkursu “Żywy obraz” w składzie:
Marcin Pech - zawodowy fotograf i filmowiec mieszkający w Dębnie
Ewelina Maciocha - kulturoznawca zajmująca się poznawaniem i upowszechnianiem historii oraz teorii kultury
Barbara Szwechłowicz - akredytowany fotograf dziecięcy
W związku z tym, że w II edycji pojawiło się wiele wspaniałych i kreatywnych prac, obrady były długie i burzliwe. Wśród nadesłanych prac trudno było wybrać jednoznacznych faworytów. Jury wyłoniło laureatów i przekazało informacje organizatorom. Dziś możemy podzielić się z Państwem wynikami.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego “Żywy Obraz”:
Miejsce I- Vincent Kopaniecki
Miejsce II- Franciszek Drużga
Miejsce III - Maja Adamowicz
Wyróżnienia:
Maja Wojciechowska
Lena Sawicka
Hanna Paluch
Gratulujemy WSZYSTKIM podjęcia próby, odwagi, kreatywności, a nade wszystko spędzenia czasu ze sztuką! Zapraszamy do zapoznania z twórczością uczestników konkursu. Ich prace będzie można obejrzeć na wystawie w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie od 24.04.2024 do 29.04.2024. Wszystkich uczestników zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 29.04.2024 o godzinie 16.30 w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie.
Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy za rok!
Karolina Sutor i Marta Paluch
We wtorek 9 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Dniach Otwartych w Zespole Szkół w Mieszkowicach. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2024/2025.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Myśliborzu serdecznie zaprasza na kolejną edycję BEZPŁATNYCH warsztatów doskonalących kompetencje wychowawcze osób dorosłych opiekujących się dziećmi, młodzieżą.
Szkoła dla Rodziców jest programem profilaktycznym ukierunkowanym na przeciwdziałanie zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży oraz na podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców, adresowanym do dorosłych.
To, jakimi jesteśmy rodzicami, w ogromnej mierze wpływa na to, jak funkcjonuje nasze dziecko. To od nas, opiekunów zależy z jakimi przekonaniami pójdzie w życie i jak będzie sobie radziło z przeciwnościami losu, czy będzie potrafiło korzystać z szans, jakie staną na jego drodze.
Cykl warsztatów obejmuje 10 spotkań. Osoby zainteresowane chęcią udziału w warsztatach mogą zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu ul. 1 Maja 19, 74-300 Myślibórz pok. nr 14 lub pod numerem telefonu: 95 747 21 43, wew. 29.
Gorąco zachęcamy.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuję, że rozpoczyna się nabór wniosków na darmowe wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, które urodziły się w latach 2009-2017 ( 7-15 lat).
Więcej informacji w załączniku:
Wielkanocne warsztaty na zajęciach komputerowych to połączenie technologii 3D z nieograniczoną wyobraźnią dzieci, które zmieniają się w twórczego kreatora. Zadaniem uczestników było własnoręczne tworzenie pisanek za pomocą specjalnych długopisów. Wzory utwardzają się w kilka sekund i już po chwili stanowią gotowy przedmiot, który można zabrać ze sobą do domu. Takie zajęcia pobudzają kreatywność, wyobraźnię oraz uczą dokładności i cierpliwości. Uczestnicy mogli stworzyć swój wzór lub skorzystać z gotowych szablonów. Używanie długopisów jest bardzo łatwe i niesamowicie wciągające! Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klasy IV, V i VII uczestniczą w programie oGRAJmatmę, który polega na wykonywaniu wyzwań. Tym razem ich zadaniem było zbudowanie pisanki z wykorzystaniem sześcianów. Zdjęcia prezentują tylko kilka z wielu niezwykłych prac uczniów. Uczniowie klasy IV podzielili się wiedzą zdobytą podczas zajęć z młodszymi kolegami z klasy pierwszej wspólnie odtworzyli szablon konturu pisanki w Minecraft Education i uzupełniali jej wnętrze według własnego pomysłu.
Uczennice z klasy II i IV tuż przed Wielkanocą uczestniczyły w tajnej misji, która polegała na rozwiązywaniu zagadek ubranych w formę fabularnej gry. Zajączek wielkanocny potrzebował pilnej pomocy! Święta tuż tuż, a koszyczek, który powinien być pełen kolorowych pisanek… stoi pusty. Dziewczynki udały się więc tropem Zajączka i pozbierały zgubione przez niego jajka oraz rozwiązały mnóstwo zagadek. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymały cyfrę kodu do drzwi, za którymi kryła się nagroda! Kreatywna zabawa, która nie tylko dostarczyła mnóstwa frajdy, ale wpłynęła na rozwój umiejętności i pozwoliła na wykorzystanie zdobytej w toku nauki wiedzy w praktyce.
Lista dzieci przyjętych w procesie rekrutacyjnym do I klasy na rok szkolny 2024/2025
Lista_kandydatow_przyjetych_w_procesie_rekrutacyjnym_do_I_klasy_20242025.pdf
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Jest to dzień ważny, różnorodny i wyjątkowy. Na znak solidarności założyliśmy dwie kolorowe skarpetki. W tym dniu chcieliśmy pokazać, że różni Nas od nich tak nie wiele, jeden dodatkowy chromosom- tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka!
Każdy z Nas jest niepowtarzalny - inny i kolorowy!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie fotograficznym "Żywy obraz", szczególy konkursu w regulaminie. czekam na Wasze prace do 10.04.2024 r.
20 marca uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Dębnie. Uczniowie podczas wyjazdu zapoznali się z aktualną ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, przeprowadzili rozmowy z nauczycielami oraz uczniami tamtejszych szkół, poznali zasady rekrutacji oraz mieli okazję poznać lokalnych przedsiębiorców, którzy oferują pracę dla młodocianych pracowników.
Życzymy uczniom naszej szkoły samych słusznych, trafnych decyzji co do wyboru przyszłej szkoły.
Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, Wiosnę powitamy”.
Uczniowie podczas zajęć świetlicowych wykonali ekologiczną Marzannę wykazując się przy jej tworzeniu ogromną pomysłowością i zapałem. Następnie pożegnali zimę paląc w ognisku „MARZANNĘ”.
19 marca 2024 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Wszystko zaczęło się od pokazu filmu edukacyjno - przyrodniczego "Magiczny Globus".
Ta kosmiczna podróż odbyła się tuż pod dachem naszej hali sportowej w Mobilnym Planetarium – kinie sferycznym. Pod ogromną kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych, uczniowie z klas klas 0 -VIII obejrzeli zaprezentowane materiały edukacyjne na ekranie, który otaczał nas jak rzeczywistość.
Wśród zapachu popcornu i w wesołej atmosferze, mogli na chwilę przenieść się w magiczny, kolorowy świat zmieniających się pór roku. Po seansie uczniowie wychodzili bardzo zadowoleni z tej niezwykłej formy edukacji przyrodniczo-geograficznej.
Następnie klasy wspólnie zaśpiewały hymn szkoły i zjadły po kawałku tortu upieczonego przez naszą uczennicę - Aleksandrę Sala.
Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna o naszej szkole. Po utrwaleniu informacji o historii placówki wyłonieni przedstawiciele poszczególnych klas wykazali się wiedzą w quizie.
Ponadto, jak głosi imię naszej szkoły, wszyscy uczniowie mieli możliwość pokazania swoich talentów muzycznych, plastycznych, tanecznych, aktorskich i sportowych. Jednym z zadań było wykonanie ciekawego plakatu pt. “Moja szkoła”, który ozdobi ściany korytarza.
To był wspaniały dzień, wszyscy świetnie się bawili:):):)
Dnia 13 marca 2024 roku w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział ponad dwadzieścioro uczniów z klas 1-3 reprezentujących zarówno szkoły miejskie, jak i wiejskie. Naszą placówkę szkolną godnie reprezentowały trzy wspaniałe uczennice: Gabrysia, Zuzia oraz Hania. Każda z nich zaprezentowała fragment swojej ulubionej książki oraz fragment wybrany przez komisję szkoły w Dębnie.
Nasze uczennice stanęły przed wyzwaniem, jakim było rywalizowanie o podium w swojej kategorii wiekowej. Pomimo nowego otoczenia, niepewności i stresu, Gabrysia, Zuzia, Hania wykazały się nie tylko odwagą, ale także wyjątkowym talentem czytelniczym. Ich występy były nie tylko wyrazem osobistej pasji, ale także dowodem solidnego przygotowania i determinacji.
Cieszymy się ogromnie, że wysiłek i zaangażowanie naszych uczennic zostały docenione przez jury konkursu. W szczególności chcielibyśmy podkreślić wybitny sukces Gabrysi, która stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej! Jest to zaszczytne osiągnięcie, które świadczy nie tylko o talentach Gabrysi, ale także o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.
Zuzia i Hania również zasługują na uznanie za swoje zaangażowanie i starania podczas konkursu. Ich sumienne podejście do przygotowań oraz odwaga w stawieniu się przed publicznością są godne podziwu i inspirujące dla całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy naszym uczennicom za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom, a także serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i czekamy na kolejne wyzwania, które przyniesie przyszłość!
28 lutego w naszej szkolne miał miejsce Szkolny Konkursu Pięknego Czytania. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Od uczestników oczekiwaliśmy nie tylko płynnego i wyraźnego przeczytania wybranego przez siebie fragmentu tekstu, ale także zaprezentowania swoich umiejętności lektorskich: oddania opisywanych w tekście emocji i zinterpretowania dialogów. Poszczególne wystąpienia oceniało jury, w którego skład wchodziły pani dyrektor Izabela Jach, logopeda Pani Patrycja Piotrowska oraz psycholog Zuzanna Cichoszewska.
Wystąpienie przed publicznością i jury dla każdego z kandydatów na Mistrza Pięknego Czytania było wielkim wyzwaniem. Na tremę nie ma mocnych – każdy uczestnik konkursu musiał się z nią zmierzyć i wszystkim udało się wyjść z tego boju zwycięsko. Szkolnymi Mistrzami Pięknego Czytania zostali uczniowie, którzy dodatkowo potrafili przyciągnąć uwagę słuchaczy wyrazistą i ekspresywną prezentacją tekstu. Laureatkami konkursu zostały:
Gabrysia Wojciechowska z klasy I, Zuzanna Grabowska z klasy II i Hania Chodara z klasy III.
Powered by aSc EduPage