Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie klasy VII wykorzystali algorytmy liniowe i ich warunki do programowanie robota tak, aby wykonał sekwencje ruchów. Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Aktywna Tablica.
European Christmas Tree Decoration Exchange 2022
Ozdoby choinkowe wykonane, broszury wydrukowane i paczki spakowane. Teraz wyruszą w świat i ozdobią choinki europejskich szkół cdn.
1
Pasowanie na Przedszkolaka 2022/2023
Konkurs
Zapraszam uczniów klas VII i VIII do udziału w konkursie
organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną
pt. " Koleżanko, Kolego- używki to nic dobrego!".
Zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
regulamin_konkursu.pdf
DZIEŃ DYNI I HALLOWEEN
- 24
Samorząd Uczniowski przeprowadził imprezę Dzień Dyni i Halloween, podczas której wyłonili zwycięzców za najpiękniejszą dynię i strój. W tym roku przebrało się 60 uczniów i 27 przyniosło ozdobione dynie z ciekawymi wzorami. Wybór był trudny, dlatego jury zdecydowało się na trzech finalistów i trzy wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobyła dynia Wojtka K. z klasy I, zaś za strój w klasach 0-3 Maciek A. z klasy 1, a w klasach 4-8 Damian Ż. z klasy 8.
Targi Pracy i Edukacji
26 października uczniowie klasy 7 i 8 mieli okazję wziąć udział w Targach Pracy i Edukacji organizowanych przez Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Dębnie. Celem zorganizowanych Targów było rozszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat planowania swojej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej oraz stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami.
Laboratoria Przyszłości - Zajęcia fotograficzne
W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła otrzymała sprzęt fotograficzny. Na zajęciach fotograficznych w klasie 5 poznajemy jego możliwości. Do ćwiczeń fotografii portretowej udało nam się wykorzystać lampę światła stałego, która pomogła doświetlić Modeli.
EUROPEJSKA WYMIANA OZDÓB CHOINKOWYCH
Szkoła Podstawowa im. Młodych Talentów bierze udział w międzynarodowym projekcie Europejskiej Wymiany Ozdób Choinkowych . W tegorocznej edycji bierze udział aż 350 szkół z 17 europejskich krajów.
Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych to projekt wymiany kulturowej, w ramach którego dzieci w ciekawy sposób poznają zwyczaje bożonarodzeniowe celebrowane w innych europejskich regionach . Z jednej strony uczniowie poszerzają swoją wiedzę o różnorodności kultur i wartości europejskich, poznają tradycje naszych bliższych i dalszych sąsiadów, uczą się tolerancji i otwartości. Z drugiej strony natomiast projekt kształtuje poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, promuje walory i tradycje regionu i Polski. Dzieci ćwiczą też swoje umiejętności językowe.
Na czym dokładnie polega projekt?
Uczniowie szkół podstawowych (w naszej szkole są to klasy I-III) wykonują ozdoby choinkowe, które następnie wysyłają do innych szkół w całej Europie . Dodatkowo każda szkoła przygotowuje prezentacje/broszury w języku angielskim o tym, jak obchodzi się Boże Narodzenie w ich społeczności oraz jakie mają życzenia na nowy 2023 rok.
W zamian otrzymamy dekoracje świąteczne i informacje o tradycjach od 24 partnerskich szkół z Francji, Litwy, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Grecji, Włoch, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii . W grudniu ozdobami świątecznymi udekorujemy choinkę , a nasi uczniowie zapoznają się z tradycjami Bożego Narodzenia obchodzonymi przez dzieci z innych europejskich krajów.
Projekt jest organizowany przez Durham County Council w Wielkiej Brytanii, a w województwie zachodniopomorskim jest koordynowany przez EUROPE DIRECT Szczecin, działający przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.
W naszej szkole koordynatorem jest pani Izabela Sekuła. W realizację projektu włączyły się również: pani Patrycja Piotrowska, pani Karolina Sutor, pani Marta Paluch i pani Sylwia Mrzygłód.
Pomoc czworonogom
Samorząd Uczniowski wraz ze społecznością szkolną w tym roku wspomógł schronisko w Choszcznie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zwierzakom.
TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT
Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym.
Ślubowanie pierwszoklasistów
14.10.2022 r. o godz. 8.00 w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Niezwykła nie tylko dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, czy szeregu przybyłych tego dnia do szkoły rodziców, lecz przede wszystkim niezwykła i niezapomniana właśnie dla Nich „świeżo upieczonych” uczniów, którzy przeszli pasowanie na pierwszoklasistę. Całość rozpoczęto wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Dzieci z klasy pierwszej przystrojone w piękne, galowe stroje i nieco poważne miny wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany wraz z uczniami klasy V. Dzieci, krótko opowiedziały, o czym będą się uczyć w szkole oraz zaśpiewały i zatańczyły. Od tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy V zorganizowali Galę Rozdania Nauczycielskich Oscarów, a właściwie jabłek. Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw ze strony społeczności szkolnej.
Twarze depresji
Fundacja „Twarze depresji” realizuje program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla uczniów polskich i ukraińskich. Celem kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy osób chorujących na depresję, których w naszym kraju żyje co najmniej około dwóch milionów. https://www.facebook.com/twarzedepresji
Więcej informacji o leczeniu depresji u dzieci i młodzieży: https://twarzedepresji.pl/o-depresji-u-dzieci/
Zapraszamy również do obejrzenia:
- bezpłatnego magazynu edukacyjnego o depresji u dzieci i młodzieży:
https://twarzedepresji.pl/nr-4-2021/
- bezpłatnego webinaru o depresji dzieci i młodzieży:
https://www.youtube.com/watch?v=MlMdAI2btUs&feature=emb_title
Zajęcia techniczne w klasie 3
Uczniowie wykonali podkładki pod szklanki, wypalając na nich elementy dekoracyjne. :)
Plastyka - klasa 6 i 7
"KOMPOZYCJA JESIENNA"
2
Technika - klasa 5
"Jesienne drzewo"
Trójwymiarowe okulary
Koniec z dwoma wymiarami, czas na nadanie rysunkom nieco realizmu i przeniesienie ich do świata 3D. Z pozoru długopis 3D wygląda dosyć podobnie do zwykłego długopisu czy markera. I rzeczywiście można nim rysować. Tyle, że jak sugeruje nazwa, umożliwia on także rysowanie w przestrzeni. A zamiast klasycznego atramentu w środku jest wkład z plastiku. Uczniowie przy pomocy długopisów 3D wykonywali „trójwymiarowe okulary”.
Pierwszaki znają ważne znaki
W ramach podsumowania tygodniowych zajęć pt. „Bezpieczna droga do szkoły” uczniowie z klasy pierwszej postanowili sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce. Jako, że w piątek 18 września dopisała piękna pogoda, pierwszaki ubrane w kamizelki odblaskowe, równym krokiem, wyruszyły na pobliskie skrzyżowanie. Podczas wycieczki dzieci zwracały szczególną uwagę na spotykane znaki drogowe oraz sposób oznakowania przejścia dla pieszych. Obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów. To ważne, by dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Dzięki takim zajęciom uczymy najmłodszych świadomego dbania o bezpieczeństwo własne i innych.
Dzień Zdrowia Psychicznego
- 1
10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Nasza szkoła aktywnie włącza się w promowanie tego dnia. Na spotkaniach z pedagogiem rozmawialiśmy o tym jak dbać o zdrowie psychiczne oraz jaki wpływ ma na nasze życie. Rozmawialiśmy również o emocjach oraz o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, a uczniowie chętnie podzielili się swoimi sposobami na radzenie sobie ze stresem. Dyskutowaliśmy również na temat depresji oraz przypomnieliśmy ważne alarmowe numery telefonów. Najważniejszym jednak było podkreślenie, że uczniowie mogą liczyć zawsze na pomoc w szkole. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy piękne plakaty z radami, które zdobią korytarz szkolny.
Wycieczka do Multikina „Galaxy” w Szczecinie
- 12
1 października 2022 r. (sobota) pięcioosobowa grupa uczniów z klasy VII (Ola, Patryk, Hubert, Aleks, Roland) pod opieką wychowawczyni pani Lidii Karpińskiej oraz pani Ewy Basarab wybrała się do Szczecina. W planie, poza obejrzeniem filmu „ Orlęta”, było też zwiedzanie miasta.
Uczniowie zobaczyli Bramę Portową, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, filharmonię, plac Hołdu Pruskiego. Następnie obejrzeliśmy wzruszający film o obronie Grodna we wrześniu 1939 r. Do domów wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni.
L.K.
Jesteśmy uczniami Akademii Pana Kleksa
Nigdzie dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa…… dlatego na lekcji języka polskiego w kl. IV przekroczyliśmy progi tego niezwykłego uniwersytetu.
Pan Ambroży Kleks zaprosił wszystkich uczniów na lekcję kleksografii, geografii, przędzenia liter oraz rupieciarni. Każdy musiał przeczytać instrukcje i wykonać według poleceń zadania. Podczas pracy panowała cisza, ale najwięcej emocji wzbudziła kleksografia. Zadaniem trudnym okazało się przędzenie liter czyli szycie igłą z wybranym kolorem nici po obwodzie wylosowanej litery. Natomiast podczas lekcji geografii uczniowie musieli wykazać się napisaniem pozdrowień na pocztówce z wybranego miasta w Polsce z informacją, jakie miejsca tam zwiedzili oraz poprawnie ją zaadresować. Do opisu należało wybrać odpowiedni znaczek. Stanowisko „rupieciarnia” to zbiór starych przedmiotów, które nabrały nowego przeznaczenia. Kolejne listy, które otrzymali uczniowie zawierały fragmenty tekstu, według którego malowali portret Pana Kleksa. Za poprawne wykonanie zadań nagrodą były oczywiście piegi.
Po cyklu zajęć związanych z lekturą „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy uczniowie:
- doskonalili umiejętność pracy w grupie,
- przećwiczyli redagowanie kartek pocztowych, instrukcji, opisów miejsca i postaci,
- usprawnili pracę z cytatami,
- zapoznali mnie ze swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi lektury.
Zabawa była fantastyczna! Efekty pracy w filmiku
- Lorem ipsum...
Archiwum Aktualności