Wnioski do pobrania w sekretariacie.
Do wniosku dołączamy akt urodzenia dziecka.
Zapraszamy
Wnioski do pobrania w sekretariacie.
Do wniosku dołączamy akt urodzenia dziecka.
Zapraszamy
Z nieskrywaną radością i dumą pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu „Żywy obraz”. Mamy nadzieję, że przy okazji tworzenia zdjęć, ktoś zaraził się pasją do malarstwa, wybranego kierunku czy artysty. Być może nawet znalazł swój ulubiony obraz, a przy tym dobrze się bawił i czegoś nowego dowiedział. Wszystkie przesłane prace były pomysłowe i kreatywne.
Jury w składzie: Marcin Pech, Ewelina Maciocha-Pławska i Barbara Szwechłowicz podczas burzliwych obrad wyłonili zwycięzców:
I miejsce zajęła Paulina Bagińska - uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sarbinowie, która przedstawiła obraz: "Żydówka z pomarańczami" Aleksander Gierymski .
II miejsce Amadeusz Tracz - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy który, przedstawił obraz "Mistrz zagadek, malarz tajemnic" René Magritte uczeń .
III miejsce Julia Waliszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie, która przedstawiała obraz "Chef Offer 2" Afarin Sajedi .
Wyróżnienia otrzymały:
Hanna Paluch - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im Arkadego Fiedlera w Dębnie, która przedstawiła obraz "Stara kobieta sprzedająca jajka" Hendrick Bloemart .
Martyna Misztal - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy która, przedstawiła obraz Salvador Dali "Izolacja".
Z tego miejsca chcemy docenić Wasze zaangażowanie, trud i wkład pracy w aranżacje, przygotowane rekwizyty, waszą pomysłowość i odwagę włożoną w konkursowe obrazy. Wszystkie przesłane na konkurs prace zostaną nagrodzone upominkami. Prace można podziwiać w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dębno. Bądźcie z siebie dumni, tak ja my jesteśmy z Was!
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt osobą.
Marta Paluch i Karolina Sutor
Uczniowie klasy VIII, na lekcji geografii, udali się w ,,podróż" po Afryce. Samodzielnie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące wybranych krajów Czarnego Lądu. Oto rezultaty ich pracy.
Chociaż morza i oceany pokrywają 70 procent powierzchni Ziemi, to nadal stanowią dla nas wielką tajemnicę, bo aż w 95 procentach są niezbadane! Uczniowie klasy pierwszej wraz z profesor Astrokot, bohaterem książki "Morska wyprawa profesora Astrokota", której autorem jest Dominic Walliman – doktor fizyki. Uczniowie poznali najmroczniejsze zakamarki oceanów i odpowiedź na wiele ciekawych pytań np. Skąd się wzięło tyle wody na Ziemi? Co to jest rafa koralowa? Czy da się dopłynąć aż na dno oceanu? Wspólnie wykonali gazetkę prezentującą mieszkańców oceanów.
Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili wystawę poświęconą Albertowi Albertsonowi . W 2022 roku obchodziliśmy podwójne okrągłe urodziny Alberta (50 lat w Szwecji, 10 lat w Polsce). Historie wymyślone i zilustrowane przez Gunillę Bergström szybko zdobyły popularność i nie tracą na swej aktualności, a ich bohater stał się kultową postacią literatury dziecięcej, znaną na całym świecie. Wydawnictwo Zakamarki wydało już 22 książki z serii o Albercie.Podczas spotkania Pani Ewelina opowiedziała o Albercie i jego przygodach. Dzieci wysłuchały opowiadania, zapoznały się ze wspaniałą wystawą od Wydawnictwo Zakamarki. Nie zabrakło oczywiście czasu na zabawę tym razem w świński ogonek będący zabawą z książki pt. "Urodziny Alberta". Uczniowie byli zachwyceni wystawą i nie omieszkali wypożyczyć książek z przygodami małego Alberta!
Uczniowie klasy I i II uczestniczyli w spektaklu online "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Jego misją jest pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Dzieci dowiedziały się, czym jest uzależnienie od internetu, bohaterowie spektaklu krok po kroku wyjaśnili uczniom, jak mogą poradzić sobie z nim. Po spektaklu odbyło się interaktywne spotkanie z Plikiem i Folderem , uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji.
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu online wprowadzającym w świat kodowania i programowania. Podczas zajęć uczniowie mogli odkryć swoje talenty. Omówiono także jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Tematem warsztatu były kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, na zajęciach wspomniano Dzień Bezpiecznego Internetu . Spotkanie odnosiło się do tych obszarów, które bezpośrednio dotykają najmłodszego użytkownika sieci, poruszając m.in. kwestię ochrony danych osobowych, netykiety, a także udostępniania danych. Inicjatywa realizowna przez Klub Młodego Programisty.
W ramach obchodów DBI w tym roku nasi uczniowie i Pani Karolina Sutor wzięli udział w projekcie BEZPIECZNI W SIECI. W ramach którego zeralizowali kursy, dzięki którym zdobyli wiedzę na temat aktualnych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa w internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji oraz cyfrowego śladu.
Dnia 03.03.2023 r. o godz. 9.00 obył się etap wojewódzki II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego, w którym udział wzięła uczennica klasy 6 - Hanna Kolanek.
Hania zmagała się z testem opartym na znajomości treści dwóch lektur:
“Around the World in Eighty Days”- wydawnictwo ze słownikiem “The Hound of The Baskervilles”- wydawnictwo ze słownikiem.
Trzymamy kciuki!
Dla chętnych przesyłam linki do książek:)
Młodzi badacze odkrywają zjawiska niewidoczne gołym okiem. Praca z mikroskopem to świetna zabawa, o czym mogli przekonać się uczniowie klasy VII na lekcji biologii.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na hasło promujące czytelnictwo lub bibliotekę
Cele:
- rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,
- popularyzacja biblioteki w środowisku szkolnym,
- promowanie czytelnictwa wśród uczniów.
Adresaci:
- uczniowie klas I –VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy.
Prace:
- przedmiotem konkursu jest hasło promujące czytelnictwo lub bibliotekę,
- hasła należy składać u pani Doroty Przybyły w formie pisemnej (wydruk komputerowy lub zapis ręczny na kartce),
- na odwrocie kartki zwierającej hasło, należy zamieścić imię i nazwisko ucznia oraz klasę,
- każdy uczeń może złożyć na konkurs tylko jedno hasło.
Termin:
- prace należy składać do końca kwietnia 2023 r.
Ocena:
- jury wybierze najlepsze hasła,
- oceniana będzie pomysłowość, oryginalność oraz adekwatność do tematu konkursu,
- ogłoszenie wyników nastąpi w maju br., laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody.
Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 informuje o trwającej kampanii społecznej pt.: "#Rozmawiaj#Reaguj"! Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa, na problem wykorzystywania seksualnego małoletnich. Państwowej Komisji zależy na tym, aby ten przekaz zapisał się w społecznej świadomości. Zdaniem jej członków, należy w większym stopniu zwrócić uwagę na dziecko, płynące od niego sygnały i nielekceważenie tego co jest przez nie zgłaszane. Celem jest jak najszybsza pomoc tym, które zostały skrzywdzone.
Kampania jest skierowana do wszystkich obywateli, w szczególności do opiekunów dzieci i młodzieży. Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie omawianego tematu i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.
Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc opiekunowi małoletniego poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie. Jedno ze wskazań kampanii to: „Gdy zauważysz, że dziecko jest, m.in.: przygnębione i zlęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj. #RozmawiajReaguj”.
W ramach świętowania Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas I-III zostali zaproszeni przez słonia Spacjusza do wspólnej przygody, podczas której poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zadaniem uczniów było zrealizowanie 6 części kursu "Internetowa szkoła słonia Spacjusza" na platformie OSE it szkoła. Kurs w przyjazny i dostępny sposób przedstawił podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu i urządzeń cyfrowych. Przybliżył zagadnienia dotyczące m.in. ochrony prywatności i zachowania ostrożności w kontaktach online, a także netykiety i higieny cyfrowej.
Dnia 10 lutego Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Emilii Gierczyńskiej, zorganizował dla uczniów całej szkoły Bal Karnawałowy. Uczniowie stawili się na imprezę w pięknych przebraniach. Nie zabrakło skocznej muzyki, tańców i dobrej zabawy. Uczestnicy chętnie brali udział w różnych konkursach. Wybrano również Królową i Króla balu w różnych kategoriach wiekowych:
klas 0: Wiktoria Gąsior i Tobiasz Fitek,
klasy I - III: Zuzanna Sutor i Antoni Grocholski,
klasy IV - VI: Hanna Kolanek i Mateusz Laska,
klasy VII - VIII: Wiktoria Krzeczkowska i Wiktor Piz.
Pełna galeria zdjęć na profilu FB szkoły:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100057353024473&set=a.670167218238373
W dniu 09.02.2023r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr1 im. Młodych Talentów w Smolnicy odbył się XVII Gminny Integracyjny Turniej Sportowy Kl. I - III.
Celem konkursu było:
- rozwijanie ruchowej aktywności uczestników,
- integracja dzieci z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych,
- kształtowanie ducha walki, współzawodnictwa,
W Turnieju brało udział 8 szkół. Szkoła Podstawowa z Barnówka, Cychr, Sarbinowa Smolnicy, Różańska oraz trzy szkoły z Dębna 1,2 i 3.
Uczniowie tworzyli sześcioosobową drużynę, po jednym uczniu z każdej szkoły, dobraną losowo przed turniejem. Po losowaniu nastąpiła krótka prezentacja uczestników w grupach, a następnie opiekun wpisał na plakietki imiona każdego zawodnika.
Przed rozpoczęciem turnieju została przeprowadzona krótka rozgrzewka i rozpoczęto Turniej Sportowy składający się z 12 konkurencji.
Na koniec imprezy wręczono wszystkim dzieciom medale i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili i zadeklarowali chęć przyjazdu w przyszłym roku. My ich serdecznie zapraszamy.
Gierczyńska Emilia
link do galerii zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.670135441574884&type=3
Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Żywy Obraz".
Konkurs polega na wybraniu obrazu spośród dzieł wielkich mistrzów polskich i zagranicznych, a następnie jego jak najwierniejszemu odwzorowaniu w postaci „żywego obrazu” i sfotografowaniu siebie lub grupy.
Wszystkie szczegóły znajdąją się w regulaminie.
Za nami koniec I półrocza. To czas podsumowań i wyróżnienia uczniów, którzy zdobyli wysokie osiągnięcia w nauce.
Stypednium za wysokie osiągnięcia w nauce w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 otrzymali:
1. Hanna Kolanek uczennica klasy VI
2. Mateusz Laska uczeń klasy VI
Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej.
Dyplom za 100 % frekwencję otrzymała:
Aniela Drużga uczennica oddziału przedszkolnego.
W dniu 1.02.2023 podczas zajęć fizyki w klasie 8 wykorzystywaliśmy interaktywny monitor jako pomoc naukową podczas tematu dotyczącego wykresów ruchu drgającego oraz przemian energii w ruchu drgającym. Na monitorze korzystając z zasobów uniwersytetu Colorado wyświetlaliśmy symulacje interaktywne ruchu wahadła i ciał zawieszonych na sprężynie:
- https://phet.colorado.edu/en/simulations/pendulum-lab
- https://phet.colorado.edu/en/simulations/masses-and-springs
Analizowaliśmy ruch i przemiany energii, a także poszczególne wielkości fizyczne wpływające na ruch drgający. Uczniowie mogli samodzielnie zmieniać m. in. takie wielkości jak przyspieszenie grawitacyjne, wartość masy ciężarka, długość wahadła, współczynnik sprężystości sprężyny, mierzyć czas, spowalniać ruch i wiele innych.
28 stycznia 2023 r.(sobota) grupa wolontariuszy z klasy V i VIII (kl.V: Julia L., Emilia, Dominika, Amadeusz, Nikodem, Karol; klasa VIII: Krzysztof, Julia, Wiktor) pod opieką pani Lidii Karpińskiej odwiedziła przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Chojnie.
Zwiedziliśmy przytulisko, obejrzeliśmy psiaki i kotki, przekazaliśmy opiekunkom mokrą karmę dla zwierzaków oraz pieniądze, a w prezencie otrzymaliśmy plakietki z logo stowarzyszenia ,,Psijaciele”, które prowadzi to przytulisko. Nowemu, młodemu pieskowi wolontariusze nadali nawet imię: Samuraj.
Po feriach zimowych na pewno znowu odwiedzimy Chojnę.
Warto pomagać!
L.K.
Powered by aSc EduPage