W naszej szkole został zrealizowany ogólnopolski projekt pt.: ,,BohaterON w Twojej Szkole", którego szkolnym koordynatorem była Alina Jaz, nauczycielka historii. Na lekcjach historii uczniowie klas VII i VIII poznali wydarzenia związane z powstaniem warszawskim, a także wykonali plakaty, które je upamiętniły. Kolejnym etapem akcji, było wysłanie drogą elektroniczną życzeń i podziękowań do powstańców na stronę internetową Organizatora. Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów oraz poznanie tragicznej dla naszego narodu historii. Za udział w tejże akcji nasza szkoła otrzyma w grudniu stosowne zaświadczenie.
BohaterON w Twojej Szkole
Dzień postaci z bajek
- 3
25 listopada w naszej szkole było jak w bajce. Można było spotkać różne bajkowe postacie. Kulminacyjnym punktem tego dnia była inscenizacja wiersza J. Tuwima pt."Rzepka " przygotowana przez uczniów klasy 8 oraz wspólna zabawa połączona z sesją zdjęciową.
#MojaSzkołaZdrowaSzkoła
Nasza szkoła bierze udział w kampanii: #MojaSzkołaZdrowaSzkoła.
Celem kampanii jest poprawa warunków higieniczno - zdrowotnych dzieci i młodzieży. Przede wszystkim chodzi o stosowanie zasad ergonomii mebli szkolnych, odpowiednie obciążenia uczniów tornistrami oraz prawidłowe żywienie dzieci i doświetlenie stanowisk miejsc pracy ucznia w kontekście prawidłowego zdrowia wzroku.
Unihokej
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Mistrzostwach w Unihokeja w różnych kategoriach wiekowych:
- dziewczęta do lat 12 zajęły IV m
- chłopcy do lat 12 zajęli V m
- chłopcy do lat 15 zdobyli dla szkoły puchar zajmując III m.
SZKOŁA PAMIĘTA
SPRZĄTAMY DLA POLSKI
Święto Niepodległości
11 listopada uczniowie klasy 8 reprezentowali szkołę podczas mszy z okazji Święta Niepodległości w Dębnie.
Konkurs recytatorski
10 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębie odbył się konkurs recytatorski klas I - III „Moja Ojczyzna”. Wzięli w nim udział reprezentanci naszej szkoły: Zuzanna Grabowska z klasy I, Hanna Chodara z klasy II i Wojciech Telej z klasy III. Podczas konkursu wysłuchaliśmy wielu pięknych wierszy o naszej ojczyźnie, było to niezwykłe wydarzenie. Wojciech zajął pierwsze miejsce w kategorii klas III, Hania miejsce III wśród drugoklasistów, natomiast Zuzia pierwszy raz wystąpiła publicznie i pokonała wielki stres. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
„Niepodległa, niepokorna, zawsze była, będzie, jest”
- 24
10 listopada 2022 r. (czwartek) o godz. 11:00 odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Prowadzący uroczystość Amadeusz Tracz z klasy 5 przywitał wszystkich obecnych i zaprosił do wspólnego odśpiewania naszego hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do Hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki .
Następnie dwie narratorki: Julia Binięda i Kaja Judka z klasy 8 przypomniały ważne wydarzenia z historii drogi Polski do niepodległości. Ich narrację przeplatały patriotyczne wiersze i piosenki.
Akademię rozpoczęły uczennice klasy piątej recytacją wiersza pt.„11 listopada” (Wiktoria Przyszlak, Julia Lizak, Emilia Juchlke). Usłyszeliśmy także takie wiersze jak: „ Niepodległość” (recytował Amadeusz), „Jeszcze pieśń” (rec. Ola Sala kl.7) „Rota”(rec. Jakub Rybak kl.8) oraz inne wiersze (recytatorzy: Damian Żłobicki kl.8, Julia Binięda kl.8, Kaja Judka kl.8).
Deklamację przeplatały piosenki : „Orlęta”, „Legiony”, „Niepodległa, niepokorna” (zaśpiewane przez uczniów klasy piątej, Oli Sali z klasy 7 oraz solistek z klasy 6: Kornelii Wiśniewskiej i Wiktorii Tkacz).
Wzruszającą piosenkę „Jest takie miejsce na mapie świata” odśpiewali uczniowie klas 1-3, a następnie uczestniczki koła tanecznego wykonały piękną inscenizację choreograficzną do walca Chopina.
Usłyszeliśmy też patriotyczne recytacje uczniów i uczennic z klas I-III (Wojciech Telej, Zuzanna Grabowska, Hanna Chodara).
Apel zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły i wystąpienie Pani Dyrektor, która podkreśliła, że była to dla nas wszystkich ważna lekcja patriotyzmu oraz podziękowała osobom przygotowującym apel.
L.K.
#11Listopada
#11Listopada
#11Listopada
Wizyta w bibliotece
Uczniowie klasy pierwszej zwiedzili dział dziecięcy Biblioteki Publicznej w Dębnie, zapoznały się z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach. Pani Ewelina pokazała uczniom wiele fantastycznych książek małych i dużych, książek z lupami złotymi literami i tych, które spodobały się uczniom najbardziej,czyli trójwymiarowych. Okazało się, że w bibliotece każdy może znaleźć coś dla siebie. Uczniowie byli oczarowani informacjami, które przekazała im pani bibliotekarka. Na koniec sami mogli wypożyczyć książki, choć wybór nie był łatwy , jednak każdy znalazł coś dla siebie. Na pożegnanie otrzymali kolorowe zakładki do książek, by w ten sposób zapoczątkować czytelniczą przygodę. Mam nadzieję, że wizyta ta zachęciła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, gdyż od najmłodszych lat należy sięgać po książki, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę i wyobraźnię.
2
Pierwszoklasiści rozpoznają liście
Uczniowie klas pierwszej to odważni poszukiwacze przygód. Uwielbiają trudne zadania. Tym razem musieli znaleźć w okolicy szkoły aż 6 gatunków drzew, zadanie ułatwiła im aplikacja Lasów Państwowych Czyj to liść? Umożliwia oznaczenie ponad 20 gatunków drzew poprzez odpowiedzi na proste pytania i daje szansę na kolekcjonowanie własnego e-zielnika w postaci fotografii.
Code Week w klasach I-III
W klasach I-III. Code week był pełen emocji. Uczniowie klasy I poznali GeniBta i urządzili z nim wyścigi. Musieli również dojechać do wyznaczonego celu, więc szacowali. Uczniowie klasy II tworzyli skrzyżowania, po których jeździły ozoboty, pamiętając o zasadach ruchu drogowego. Uczniowie wykorzystali kody szybkości i zatrzymania. Uczniowie klasy III programowali trasy Ganibota Lekcje zrealizowano na podstawie scenariuszy zajęć Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować.
Code Week w klasie IV
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Klasa IV zrealizowała wyjątkowy projekt Na pomoc! Wykorzystała do tego sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości Zestawy klocków SPIKE™ Prime. Stworzyli model, w którym wykorzystali czujnik kolorów do wykrywania kolorów przedmiotów i reagowania na nie. Czujnik kolorów wykrywał różne odcienie kolorów. Uczniowie spersonalizowali swoje modele poprzez dodanie do nich klocków i innych elementów, które znajdowały się w klasie. Lekcja miała na celu nie tylko naukę programowania, ale również zainteresowanie pracą zawodową w następujących dziedzinach: budownictwo, architektura , biznes, finanse, inżynieria i produkcja.
Code Week w klasie V
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie klasy V poznali aplikacje ozoblockly i korzystając z bloków w aplikacji:nawigacja po linii, pętle, efekty świetlne i logika zaprogramowali Ozobota w labiryncie tak, aby unikał wchodzenia na czerwone skrzyżowania. Doskonalili umiejętność programowania algorytmu.
EU Code Week w klasie VI
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie klasy VI poznali kluczowe elementy udanej współpracy. W której ważne okazało się określenie i uzgodnienie wspólnego celu, jasne określenie ról członków zespołu i niełatwe przyznawanie się do błędów wszystkie te elementy razem pozwoliły na wspólne tworzenie. I tak powstał projekt Bramka! Gol! oparty na sprzęcie uzyskanym z programu Laboratoria Przyszłości, czyli zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime. Podczas zajęć uczniowie sporządzili wykres ilustrujący bezpośredni związek między poziomem mocy bloku programistycznego oraz odległością przebytą przez krążek u zebrali dane o liczbie strzałów, liczbie strzałów na bramkę, liczbie bramek i liczbie udanych podań. W praktyce zbudowali robota i zaprogramowali go tak, aby strzelał bramki.
Code Week w klasie VII
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie klasy VII tygodniu kodowania rozwiązywali j zagadki w grze Minecraft Hour of Code: Escape Estate. Używali kodowania i myślenia komutacyjnego, aby odblokowywać sekrety, otwierać zapadnie i odkrywać ukryte wskazówki. Dzięki kodowaniu w blokach lub w Pythonie Godzina na platformie code.org.
Code Week klasa VIII
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie klasy VII wykorzystali algorytmy liniowe i ich warunki do programowanie robota tak, aby wykonał sekwencje ruchów. Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Aktywna Tablica.
- Lorem ipsum...
Archiwum Aktualności