• Gminny Konkurs Pięknego Czytania

          • Dnia 13 marca 2024 roku w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział ponad dwadzieścioro uczniów z klas 1-3 reprezentujących zarówno szkoły miejskie, jak i wiejskie. Naszą placówkę szkolną godnie reprezentowały trzy wspaniałe uczennice: Gabrysia, Zuzia oraz Hania. Każda z nich zaprezentowała fragment swojej ulubionej książki oraz fragment wybrany przez komisję szkoły w Dębnie.

            Nasze uczennice stanęły przed wyzwaniem, jakim było rywalizowanie o podium w swojej kategorii wiekowej. Pomimo nowego otoczenia, niepewności i stresu, Gabrysia, Zuzia, Hania wykazały się nie tylko odwagą, ale także wyjątkowym talentem czytelniczym. Ich występy były nie tylko wyrazem osobistej pasji, ale także dowodem solidnego przygotowania i determinacji.

            Cieszymy się ogromnie, że wysiłek i zaangażowanie naszych uczennic zostały docenione przez jury konkursu. W szczególności chcielibyśmy podkreślić wybitny sukces Gabrysi, która stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej! Jest to zaszczytne osiągnięcie, które świadczy nie tylko o talentach Gabrysi, ale także o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.

            Zuzia i Hania również zasługują na uznanie za swoje zaangażowanie i starania podczas konkursu. Ich sumienne podejście do przygotowań oraz odwaga w stawieniu się przed publicznością są godne podziwu i inspirujące dla całej społeczności szkolnej.

            Dziękujemy naszym uczennicom za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom, a także serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

            Jesteśmy dumni z naszych uczniów i czekamy na kolejne wyzwania, które przyniesie przyszłość!

             

          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • 28 lutego w naszej szkolne miał miejsce Szkolny Konkursu Pięknego Czytania. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Od uczestników oczekiwaliśmy nie tylko płynnego i wyraźnego przeczytania wybranego przez siebie fragmentu tekstu, ale także zaprezentowania swoich umiejętności lektorskich: oddania opisywanych w tekście emocji i zinterpretowania dialogów. Poszczególne wystąpienia oceniało jury, w którego skład wchodziły pani dyrektor Izabela Jach, logopeda Pani Patrycja Piotrowska oraz psycholog Zuzanna Cichoszewska.

            Wystąpienie przed publicznością i jury dla każdego z kandydatów na Mistrza Pięknego Czytania było wielkim wyzwaniem. Na tremę nie ma mocnych – każdy uczestnik konkursu musiał się z nią zmierzyć i wszystkim udało się wyjść z tego boju zwycięsko. Szkolnymi Mistrzami Pięknego Czytania zostali uczniowie, którzy dodatkowo potrafili przyciągnąć uwagę słuchaczy wyrazistą i ekspresywną prezentacją tekstu. Laureatkami konkursu zostały:

            Gabrysia Wojciechowska z klasy I, Zuzanna Grabowska z klasy II i Hania Chodara z klasy III.

          • Warsztaty robienia palm wielkanocnych

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 7 marca odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych.

            Celem zajęć było kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych. Uczniowie wykazali się nie lada kreatywnością. Stworzyli przepiękne palmy z bukszpanu, suchej trawy, gałązek wierzby, wstążek i kwiatów z bibuły. 

            Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę.

          • Projekt Antarktyda

          • Uczniowie klasy II uczestniczyli w projekcie Antarktyda. Poznali wiele ciekawostek o życiu zwierząt na tym zimnym kontynencie, wspólnie stworzyli lapbook, gazetkę, makietę Antarktydy i grafikę w programie paint 3D. Przygoda rozpoczęła się od czytania lektury Zaczarowana zagroda, która obudziła w uczniach ciekawość, pojawiło się wiele pytań. Na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi. Sięgnęliśmy po książkę Neli małej reporterki i oraz aplikacji See More. Poszukiwaliśmy informacji w internecie i atlasach przyrodniczych. To był czas pełen emocji i wrażeń. Uczniowie zdobywali wiedzę i chętnie dzielili się nią kolegami z innych klasach i rodzicami. Byli z siebie dumni i już nabrali ochoty na to poznanie tajemnic kolejnego kontynentu.

          • Maski i akcesoria 3D

          • Choć karnawał już za nami, pozostały wspomnienia. Podczas przygotowań do karnawałowych balów wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany z laboratoriów przyszłości do przygotowania elementów dekoracyjnych i rekwizytów, które stały się częścią kostiumów. Podczas pracy nad nimi uczniowie usprawniają motorykę małą, doskonalili precyzję i rozwijali wyobraźnię oraz kreatywność.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. 

            Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szeregu lekcji online, które opierały się na wystąpieniach z Digital Youth Forum - wydarzenia poświęconego edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Celem lekcji było zapoznanie ze zjawiskiem tzw. fake news oraz pokazanie konkretnych narzędzi i sposobów na radzenie sobie z fałszywymi informacjami w internecie.

            Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci dzięki grze CYBERGUARD, która pozwoliła w przystępny i ciekawy sposób sprawdzić wykorzystać nabyte podczas zajęć online umiejętności w praktyce. Uczniowie klas starszych przechodzili kolejne etapy etapy samodzielnie. Uczniowie klasy IV wykonali zadania z gry omawiając poszczególne etapy z nauczycielem.

          • WARSZTATY PALEMKOWE W KLASIE 1

          •   Uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami wzięli udział w Warsztatach Palemkowych, organizowanych w ramach przygotowań do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Warsztaty te miały na ceu nie tylko przyblizyć uczestnikom tradycje związane z Niedzielą Palmową, ale również umożliwić wspólne spedzenie czasu w kreatywnej i przyjaznej atmosferze. Pod okiem instruktorów uczniowie, wyposażeni w różnorodne materiały takie jak: bazie, bukszpan, suszone kwiaty oraz kolorowe wstążki przystąpili do dzieła. Zaangażowanie i kreatywność, z jaką uczniowie wraz z rodzicami podchodzili do zadania, były godne podziwu. Każda palma była unikatowa i odzwierciedlała indywidualny charakterjej twórcy. Warsztaty Palemkowe to doskonała okazja do tego, by pokazać młodemu pokoleniu wartość tradycji oraz znaczenie wspólnego spędzania czasu. Były również wspaniała lekcją kreatywności, pracy zespołowej i rodzinnej harmonii.                           

            Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie, entuzjazm oraz poświęcony czas. Bez waszego wsparcia i obecności warsztaty nie byłyby tak owocne.Już teraz z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne warsztaty i nowe, kreatywne pomysły, które z pewnością zostaną zrealizowane przez uczestników. Do zobaczenia w przyszłym roku!

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W ten wyjątkowy dzień każda z kobiet- młodsze i starsze zostały powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.  

            Tego dnia w klasach młodszych odbyły się wybory Najsympatyczniejszej Dziewczynki, natomiast w klasach starszych odbył się wybór Miss Szkoły. 

            Tytuł Najsympatyczniejszej  Dziewczynki klas 0-III otrzymała  Martyna Pławucka, a Miss Szkoły klas IV-VIII została Ola Sala.

            Serdecznie gratulujemy.

          • Integracyjny Turniej Sportowy klas I-III

          • 1 marca w hali sportowej naszej szkoły odbył się XVIII Integracyjny Turniej Sportowy klas I - III, w którym wzięło udział sześć szkół z naszej gminy. Celem konkursu było rozwijanie aktywności ruchowej uczestników oraz integracja dzieci z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

            Na koniec imprezy wręczono dzieciom medale i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili.

          • Światowy Dzień Walki z Depresją

          • 23 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest to czwarta najpoważniejsza choroba na świecie, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież.

            Z tej okazji w klasach 4-7 przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne zwiększające świadomość na temat tej choroby. 

            Z roku na rok zwiększa się zachorowalność dzieci i młodzieży na depresję. Poprzez takie akcje chcemy zwiększyć czujność uczniów w stosunku do samych siebie, ale także do kolegów i koleżanek.

            Podczas warsztatów uczniowie poznali różnice między depresją, a obniżonym nastrojem, symptomy depresji, sposoby radzenia sobie z chorobą oraz możliwości pomocy osobom chorującym na depresję. Zwieńczeniem zajęć była praca grupowa dotycząca sposobów i możliwości dbania o swój dobrostan psychiczny jako profilaktyki tej choroby.

            Ponadto zwrócono szczególną uwagę uczniom, że nie można bać się prosić o pomoc. Przypomniano o dostępności specjalistów w szkole, oraz możliwości skorzystania z numerów pomocowych:

            116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.

            116 123 – telefon zaufania dla osób dorosłych znajdujących się w kryzysie emocjonalnym.

            Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją –możesz przeczytać więcej klikając w link

          • Z Angielskim Za Pan Brat

          • 29 lutego 2024 r. drużyna w składzie: Hanna Kolanek, Jan Mazurkiewicz i Hubert Sobczak wzięli udział w konkursie języka angielskiego "Z angielskim za pan brat" dla klas 7-8 organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie.

            Nasi wspaniali uczniowie stanęli do rywalizacji z 6 szkołami i  zdobyli zaszczytne II miejsce. Wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego oraz wiedzą z dziedzin geografia i historia krajów anglojęzycznych. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a walka zacięta. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wielkiego sukcesu!

          • Wyjazd do kina na film "Akademia Pana Kleksa"

          • 22 lutego 2024 r. uczniowie klas I- VIII wzięli udział w projekcji uwspółcześnionej wersji klasycznej bajki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.

            Film przedstawia historię pozornie niezwykłej dziewczynki -Ady Niezgódki- która trafiła do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

            Wspaniała muzyka, niezwykłe efekty specjalne, ale najważniejsze to ponadczasowe przesłanie, że dobro ma wielką siłę, pokonuje trudności, sprawiły, że spędzony w kinie czas upłynął pod znakiem udanej zabawy.

            Uczniowie mogli przekonać się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni i uwierzyć we własne umiejętności. 

            Nie zamykajmy drzwi do świata bajek, bo ” Kiedy pożegnasz bajkę z dziecięcych lat, zamkniesz za sobą furtkę, zaczarowany świat”.

          • Próbny egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 12-14 lutego 2024r. najstarsi uczniowie Naszej Szkoły przystąpili do próbnych egzaminów. Ósmoklasiści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego i niemieckiego.

            Właściwe egzaminy w maju, ale już teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

          • Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

          • Dnia 20 lutego 2024 r. w Zespole Szkół  im. Noblistów Polskich w Myśliborzu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. W zmaganiach brała udział uczennica klasy 7 - Hanna Kolanek.

            Trzymamy kciuki!

          • Mały Konkurs Recytatorski

          • 16.02. 2024 r. uczniowie naszej szkoły: Jagoda Kopaniecka, Aniela Drużga, Liliana Kubowicz, Michalina Skrobisz, Ania Kocur, Michał Kocur, Franciszek Drużga wzięli udział w eliminacjach środowiskowych Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

            Jagoda Kopaniecka z klasy 1 otrzymała wyróżnienie.

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

             

    • Lorem ipsum...