• Randka z książką

          • Walentynki to doskonała okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, bezsenne noce i wspólny odpoczynek. \

            14 lutego biblioteka szkolna zorganizowała akcję “Randka z książką”. Tego dnia na czytelników czekały  książki niespodzianki. Akcja miała na celu uatrakcyjnienie działań biblioteki oraz popularyzację czytelnictwa.

            Dzień zakochanych to dobra okazja, aby otworzyć serca na przygodę z książką. 

          • Gminne zawody w unihokeja

          • Dnia 13.02.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Mistrzostwach w unihokeja, które zostały rozegrane w Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie.

          • Nowe stroje sportowe

          • W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły na zawodach sportowych, będą mogli zaprezentować się w nowych strojach zasponsorowanych przez Energetykę Polską. 

            Serdecznie dziękujemy za wsparcie i współpracę.

          • „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”

          • Z ogromną radością informujemy, że Nasza Szkoła otrzymała tytuł „Szkoły Uczącej z Minecraft Education” jako jedna z 94 szkół w Polsce. Przyznany tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole.

            Lista szkół zostaje zaprezentowana na stronie: https://edukacja.gov.pl/web/szkola-uczaca/nagrodzeni3

          • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024

          • Za nami koniec I półrocza . To czas podsumowań i wyróżnienia uczniów, którzy zdobyli wysokie osiągnięcia w nauce i sporcie.

            Stypendium za wysokie wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 otrzymali:

            1. Franciszek Drużga uczeń klasy V                 średnia ocen 5,25

            2. Hanna Kolanek uczennica klasy VII              średnia ocen 5,21

            ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Stypendium Dyrektora za wyniki sportowe otrzymała:

            1. Aleksandra Sala uczennica klasy VIII

            Uczniowie ze średnią ocen 4,75 i powyżej:

            1. Dominika Frankiewicz uczennica klasy VI   średnia ocen 5,08

            2. Kornelia Wiśniewska uczennica klasy VII     średnia ocen 5,07

            3. Martyna Skowronek uczennica klasy VII      średnia ocen 5,00

            4. Maja Adamowicz uczennica klasy VI           średnia ocen 5,00

            5. Michał Kocur uczeń klasy IV                         średnia ocen 5,00

            6. Antoni Jurek uczen klasy IV                          średnia ocen 4,82

             

            Uczniowie wyróżnieni w klasach I-III:

            1. Aniela Drużga uczennica klasy I

            2. Anna Kocur uczennica klasy II

            3. Zuzanna Grabowska uczennica klasy II

            4. Hanna Chodara uczennica klasy III

            5. Antoni Ekiert uczeń klasy III

             

            Dyplom za 100 % frekwencję otrzymali:

            1. Julia Lizak uczennica klasy VI

            2. Franciszek Drużga uczeń klasy V 

            Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom osiągnięć oraz życzyła dalszych sukcesów w II półroczu. 

          • Bezpieczne ferie

          • 10 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im.Młodych Talentów w Smolnicy odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami policji w Dębnie asp. Agnieszka Bubak i dzielnicowym sierż. szt. Wojciechem Tomaszewskim.

            Głównym celem spotkania było wyposażenie uczniów w wiedzę z zakresu bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Podczas swojego wystąpienia funkcjonariusze policji omówili następujące kwestie:

            - bezpieczeństwo w ruchu drogowym;

            - bezpieczeństwo w sieci;

            - kontakty z nieznajomymi;

            - zasady zachowania w czasie zorganizowanych wyjazdów;

            - zachęcenie uczniów do konkursu  plastyczno - filmowego.

            Podczas spotkania uczniowie usłyszeli wiele cennych wskazówek dotyczących właściwego, bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. Sami też wykazali się dużą znajomością omawianych treści.

          • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …”

          • 22 grudnia – to był wyjątkowy dzień dla uczniów i nauczycieli. Nasza szkoła poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia. Już od rana wszyscy dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia. Uczniowie pod opieką wychowawców, z pomocą rodziców zadbali o poczęstunek oraz wystrój sal lekcyjnych. Piękne choinki, świąteczne potrawy i wypieki wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój. Bożonarodzeniowe dekoracje, gwiazdkowe prezenty, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek stworzyły świąteczno – noworoczne klimaty. Nie zabrakło również Jasełek, które ku zaskoczeniu widzów, w tym roku były bajkowe. Na scenie pojawiły się różne postacie z bajek, aby nadać tradycyjnym treściom nowych znaczeń. Swoje talenty taneczne oraz wokalne zaprezentowali także uczniowie naszej szkoły.

            Mamy nadzieję, że wszystkie serdeczne życzenia spełnią się każdemu bez wyjątku, a czas nadchodzących świąt przyniesie odpoczynek i wytchnienie od codziennych zmartwień.

             

          • Spotkanie z Mikołajem

          • Dnia 11 grudnia dzieci z  klas I-IV oraz oddziału przedszkolnego wybrały się na spotkanie z Mikołajem w Radziczu.  Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Dla każdego znalazła się słodka niespodzianka, i dla młodszego, i dla starszego, i dla grzecznego, i mniej grzecznego. Było dużo radości, uśmiechów oraz wspólnej zabawy.  Uczniowie wzięli udział w świątecznych warsztatach z Elfami, ozdabiali przepyszne pierniki, dekorowali choinki, a także jeździli konno. Pobyt w Radziczu wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

            Zdjęcia dzieci z Mikołajem znajdują się w albumie fotograficznym w zakładce uczniowie i rodzice. 

            Do następnego roku drogi święty Mikołaju!!!

             

          • Warsztaty profiaktyczne

          • 20.11.2023 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne przez Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe Genesis.

            Tematy warsztatów:

            • I-VI "Hejt w internecie".   Uczniowie poznali czym są zachowanie agresywne, hejt  w internecie oraz jakie zagrożenia mogą ich spotkać w wirtualnym świecie. Dzieci dowiedziały się,gdzie szukać pomocy, jeżeli same doświadczą zachowań agresywnych w Internecie. Uświadomiono również uczniom jakie  konsekwencje mogą ich spotkać w przypadku stosowania agresji i hejtu w Internecie.
            • VII-VIII "Agresja i przemoc rówieśnicza".  Warsztaty pomogły uczniom zdobyć umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji. Dzieci  poznały sposoby radzenia sobie z negatywnymi uczuciami i agresją, a także skutecznego rozwiązywania konfliktów bez przemocy i agresji. Podczas warsztatów omówiono różnicę między agresją , a przemocą. Na koniec poruszono również, że nikt nie jest bezkarny i jakie konsekwencje mogą ich spotkać w przypadku zachowań agresywnych w stosunku do innych.

            Bardzo dziękujemy za sfinansowanie warsztatów Miejsko-Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów w Dębnie.

          • Lapbook - sposób na lekturę

          • Uczniowie klasy drugiej przez cały tydzień zaprzyjaźniali się z Cukierkiem, bohaterem lektury Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie”. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu książki świetnie znali jej treść, potrafili opowiadać przygody bohatera.

            Lektura zainspirowała dzieci do wykonania pomysłowego lapbooka – pomocy dydaktycznej w formie książeczki, gromadzącej informacje na temat lektury. Lapbooki zawierały tytuł, autora, własnoręcznie wykonane plany wydarzeń, opisy postaci, morały i kolorowe rysunki, które były umieszczone w kieszonkach, książeczkach, kopertach, harmonijkach i karteczkach w różnorodnych kształtach. Uczniowie wykazali się fantazją, kreatywnością i wielką wyobraźnią.

            Wszystkie prace uwiecznione zostały, dzięki sprzętowi zakupionemu z projektu #Laboratoria Przyszłości.

             

          • Jesień z długopisem 3D

          • Uczniowie, wykorzystując długopisy 3D z filamentem w kolorach jesieni oraz szablony rysowali liście. Ważne było, aby obrysy poprawiono kilkukrotnie, co wpłynęło na zwiększenie ich trwałości. Podczas pracy z długopisem usprawniają motorykę małą oraz ćwiczymy koordynację wzrokowo- słuchową. Wykonane na zajęciach liście zostały, wykorzystane podczas zajęć przyrodniczych w klasach I-III, których celem było: utrwalenie nazw jesiennych liści np. klonu, kasztanowca czy dębu. Długopisy zostały zakupione  w ramach projektu  projektu Laboratoria Przyszłości.

          • Zajęcia techniczne w praktyce 

          • W listopadzie uczniowie klasy drugiej podczas edukacji technicznej poznawali działanie i funkcję narzędzi            i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Bohaterami spotkań był czajnik elektryczny, toster, opiekacz oraz igła i nitka. Uczniowie nawlekali nitkę, przyszywali guziki i wykonali korale. Dowiedzieli się,            z czego zbudowany jest czajnik elektryczny, kto i kiedy przyczynił się do powstania tego urządzenia. Ustalili bezpieczne zasady korzystania i przygotowali sobie pyszną herbatkę. Zdecydowanie najbardziej podobała się uczniom lekcja podczas której, mogli samodzielnie przygotować tosty. Najpierw dyskutowaliśmy o tym, jak odróżnić toster od opiekacza, poznaliśmy ich funkcje i przeczytaliśmy krótką instrukcję obsługi. Rozmawialiśmy również o oznaczeniach związanych z poborem mocy i zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

    • Lorem ipsum...