Sebastian Krzywda i Aleks Ziaja otrzymali wyróżnienia za wykonanie pracy plastycznej na lekcji muzealnej "Naczynia archeologiczne jako przykład źródeł materialnych" w ramach projektu "Nie święci garnki lepią."
Srebro w drużynowym tenisie stołowym
10 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w tenisie stołowym dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.
W skład drużyny reprezentującej naszą szkołę weszły Eliza Grocholska oraz Maria Żłobicka. Dziewczęta zajęły II miejsce.
Natalia Hertel
Sukces Anastazji
Mamy się czym chwalić. Nasza nowa uczennica Anastazja Kołodziejczyk z klasy VII została laureatką dębnowskich eliminacji rejonowych do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Tym samym reprezentować będzie miasto Dębno podczas konkursu w Będzinie. Życzymy jej powodzenia w dalszych etapach i mocno trzymamy kciuki.
Agnieszka Rosołowska
Lekcja informatyki
Nasza mobilna pracownia komputerowa jeździ od klasy do klasy i zabiera dzieci w komputerowy świat programowania. Czasami komputery zastępują smartfony, takie lekcje uczniowie lubią najbardziej. Wspólnie testujemy kolejne aplikacje.
W ostatnim czasie serca pierwszoklasistów podbiła aplikacja Quiver, pozwala ona „ożywić” kolorowane przez uczniów postaci. Dzięki aplikacji dzieci rozwijają umiejętności manualne,a równocześnie dobrze się bawią. Sprawia ona, że kolorowanie i „ożywianie” obrazków staje się zabawne oraz odrobinę magiczne.
W klasa I-III zgłębiają tajemnice aplikacji Scratch Junior. Dzieci zapoznają się z programem Scratch Junior i jego podstawowymi funkcjami. Podczas zajęć tworzą własne, krótkie historyjki, oraz programują interaktywne opowieści.
Klasa V i VI rozpoczęła przygodę z Pix Blox to kompleksowy kurs programowania, który rozwinie talent i umiejętności logicznego myślenia naszych uczniów.
Klasa VII i VIII testuje aplikacje, tworzy filmiki w aplikacji Quik. Uczniowie tworzą również chmury wyrazów w aplikacji Wold Cloud Tworzone chmury wyrazowe mogą przyjmować różne kształty, połączenie ich z konkretną treścią wyrazów może prowadzić do bardzo ciekawych rezultatów.
Karolina Sutor
Klawiaturowe wyzwanie
Z przyjemnością informuję o występie uczennic naszej szkoły: Marceliny Skrobisz, Moniki Możdżeń i Hnny Sufisz w ogólnopolskich mistrzostwach w pisaniu na komputerze Klawiaturowe wyzwanie, organizowanych przez Stowarzyszenie Interinfo Polska.
Po 4-tygodniowej rywalizacji, na którą złożyły się 4 etapy rozgrywane raz w tygodniu i polegające na przepisywaniu tekstów online w jak najkrótszym czasie i z jak najlepszą bezbłędnością, reprezentantki naszej szkoły uplasowały się na 26 miejscu reprezentacji szkół podstawowych z całej Polski. Postawa naszych uczennic jest godna podziwu i naśladowania. Po nie najlepszym występie w I etapie, z etapu na etap było coraz lepiej – drużyna systematycznie pięła się do góry w myśl zasady: Ćwiczenie czyni mistrza – w rozliczeniu końcowym znalazły się w smamy środku stawki.
Karolina Sutor
Wycieczka do teatru
Dnia 6 grudnia klasy O-IV z okazji Mikołajek wybrały się na wycieczkę do tatru w Gorzowie Wlkp. Spektakl, „Pinokio”, który miały okazję obejrzeć niósł bardzo ważne przesłanie: trzeba być w życiu szczęśliwym, kierować się zdrowym rozsądkiem i słuchać rodziców. Dobre wychowanie też się w życiu przyda, a życiebędzie szczęśliwsze i wszyscy będą WAS lubili.. "GRUNT TO DOBRE WYCHOWANIE" - taki przekaz ze sceny popłynął w finałowym utworze. Po wizycie w tatarze odwiedziliśmy MC.
Spotkanie z górnikiem
29 listopada 2019r. odbyło się spotkanie uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego z górnikiem PGNiG-u Panem Pawłem Baszczukiem, który z okazji zbliżającej się Barbórki w bardzo ciekawy sposób opowiadał najmłodszym dzieciom o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wydobywa się ropę i gaz oraz do czego te surowce są wykorzystywane. Pan Paweł ubrany w piękny galowy mundur cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania i niemal jak święty Mikołaj rozdawał różne upominki, tj. czapki górnicze, kolorowanki i słodycze.
Mamy nadzieję, że tradycja spotkania z górnikiem zagości na stałe w naszej szkole!
"Skarby naszej gminy"
Dnia 2 grudnia 2019r. w Zespole Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. I. Łukasiewicza w Dębnie odbył się konkurs geograficzno-przyrodniczy „Skarby naszej gminy”. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Orczyńska z kl.VI, Marcel Sypniewicz z kl.VII i Marcelina Skrobisz z kl.VIII. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu m.in.: znajomości zabytków, fauny i flory gminy, właściwości ropy i gazu ziemnego, życiorysu Ignacego Łukasiewicza. Poszło im całkiem dobrze, gdyż w ogólnej rozgrywce zdobyli III miejsce.
Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów.
Andrzejki
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Klasy zamieniły się w sale wróżb, przygotowanych przez uczniów. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
1
Międzyszkolny konkurs recytatorski
19 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Moja Ojczyzna” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas młodszych: Michał Skrobisz, Amadeusz Tracz i Martyna Skowronek. Wśród osób wyróżnionych przez jury znalazła się Martyna Skowronek uczennica klasy III, zajmując II miejsce w konkursie. GRATULUJEMY!!!
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, dowóz oraz kibicowanie.
Gminny konkurs plastyczny
W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku odbył się gminny konkurs plastyczny pt. „W baśniowej krainie czas miło płynie.”
Miło nam poinformować, iż praca, którą wykonał uczeń kasy pierwszej Jakub Chotia została w tym konkursie wyróżniona jako jedna z najlepszych.
Prace konkursowe wykonali również inni reprezentanci naszej szkoły:
Klasa I – Michał Duszak, Michał Skrobisz, Leana Augustynowicz, Hanna Krupska
Klasa II- Wiktoria Orczykowska, Maja Adamowicz, Liliana Górna Małgorzata Gąsior
Klasa III- Martyna Skowronek, Kornelia Wiśniewska, Filip Sekuła, Julian Piekarski, Hania Kolanek
Zachęcamy do głosowania
Już tylko jeden dzień pozostał na głosownie w budżecie obywatelskim gminy Dębno. Gorąco zachęcamy do głosowania na projekt numer 12 zagospodarowanie terenu wokół szkoły - budowa placu apelowego przed Szkołą Podstawową Nr 1 w Smolnicy.Każdy mieszkaniec gminy Dębno który posiada PESEL może oddać głos.
Edukacja przyrodnicza w klasie 3
Na zajęciach uczniowie klasy trzeciej zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania: regularności spożywania posiłków, częstym jedzeniu warzyw i owoców, produktów mlecznych, zjadaniu produktów zbożowych, mięsa, ryb, jajek, spożywaniu tłuszczów głównie pochodzenia roślinnego, ograniczeniu tłuszczów zwierzęcych, soli kuchennej, cukru i słodyczy. Piciu ośmiu szklanek wody dziennie. Omówiliśmy piramidę żywienia, dokładnie wszystkie jej piętra. Skupiliśmy się szczególnie na rozróżnieniu produktów zdrowych i niezdrowych oraz aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna. Wykonaliśmy „własną piramidę żywienia”, która będzie nam przypominała jakie produkty powinniśmy spożywać oraz co robić, aby być zdrowym, sprawniejszym i pełnym energii. Powstały również piękne prace plastyczne „Zdrowe odżywianie”.
Zwieńczeniem całej akcji okazało się wykonanie przez uczniów pełnowartościowego śniadania, które zjedli ze smakiem. Nawet Franek i Plamka- nasze żółwie widzą co dobre i zdrowe!
Izabela Sekuła
11 LISTOPAD w klasie 3
Z okazji 11 listopada w klasie 3 przygotowaliśmy „Lapbook o Polsce”, w którym ujęliśmy wszystkie najważniejsze informacje o naszej pięknej Ojczyźnie jak portrety władców Polski, sławnych Polaków, obrazki dań regionalnych, nazwy największych miast, rzek oznaczonych na mapie itd. .
Uczniowie wypisali i pomalowali „Kartkę dla Polski”, w której podziękowali za to, że mogą mieszkać i uczyć się w wolnym kraju. Wykonali również plakaty, w roli głównej oczywiście Polska. Następnie uroczyście odśpiewali „Co to jest niedległość?”
Później rozpoczęła się „nasza przygoda z kodowaniem”. Zadaniem każdego dziecka było odkodowanie symboli polskich. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami!
Izabela Sekuła
ZEBRANIE RODZICÓW
„Szkoła do hymnu”
Nasza szkoła brała udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
Dnia 8 listopada o godzinie 1111 wspólnie z innymi szkołami, przedszkolami i placówkami zaśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 6
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm.
Deklaracja Zasad Tolerancji:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.”
Klasa 6 postanowiła włączyć się w działania na rzecz tolerancji i dlatego 15 listopada 2019r. poznawaliśmy to zjawisko od podszewki. Jak się okazało, nie jest łatwo być osobą tolerancyjną, wiąże się z tym duża wiedza i zrozumienie wielu zjawisk. Wiemy jednak, że dobry człowiek musi być tolerancyjny i obiecaliśmy sobie chociaż spróbować takimi być. Ażeby podkreślić nasze zaangażowanie wykonaliśmy plakaty promujące „Dzień Tolerancji”. To nasze pierwsze kroki ale wierzymy, że niedługo postawimy następne.
Agnieszka Rosołowska
Święto Niepodległości
Dnia 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Smolnicy o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wraz z pracownikami szkoły odśpiewała hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie podkreślili ten wyjątkowy dzień uroczystym galowym strojem. Wiersze i piosenki w wykonaniu starszych i młodszych uczniów od przedszkolaków do klasy ósmej zostały przeplecione pięknym tańcem z biało - czerwonymi szarfami i prezentacją o 11 Listopada. Na apelu panowała wyjątkowa atmosfera zadumy minionymi wydarzeniami. Dziękujemy wszystkim uczniom , pracownikom szkoły i rodzicom za wspólne przeżycie wydarzeń listopadowych - bo wszyscy jesteśmy Polakami i możemy być z tego dumni.
Anita Chimiak
- Lorem ipsum...
Archiwum Aktualności