Powtórki do sprawdzianu nie muszą być nudne. Drugoklasiści robiąc "pranie" utrwalali nazwy ubrań i kolory.
Zabawy z językiem angielskim
Laboratoria Przyszłości
Nowoczesne technologie stały się nieodłączną częścią naszego życia dlatego nie może ich zabraknąć także w edukacji. Na lekcjach języka angielskiego wykorzystujemy interaktywny monitor dotykowy zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
By uatrakcyjnić zajęcia, utrwalić nowe struktury gramatyczne na zajęciach wykorzystywaliśmy aplikację Kahoot! Uczniowie pracując w parach rozwiązywali quizy wykorzystując do tego tablety w połączeniu z monitorem. Było dużo dobrej zabawy i zaangażowania w wykonywanie zadań, a element rywalizacji pobudzał do działania.
Pan tablet - zajęcia w klasie III
Pierwsze spotkanie z tabletem. Jak zacząć pracę z tabletem? Dlaczego hasło jest ważne? Jak zainstalować aplikację? Pierwsza konfiguracja wydaje się prosta, ale tylko wtedy kiedy potrafimy czytać ze zrozumieniem, aby nie zainstalować czegoś, czego nie chcemy, przekonali się o tym uczniowie klasy III, którym przypadł zaszczyt przygotowania tabletów do pracy na zajęciach o oczywiście pod kontrolą Pani Karoliny
Święto Szkoły – Dzień Talentów
21 marca 2022 r. nasza szkoła obchodziła po raz pierwszy swoje święto.
Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele spotkali się na Hali Sportowej, by kreatywnie spędzić czas podczas Dnia Talentów.
Po przywitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor Izabelę Jach rozpoczęły się wspólne zabawy. Nad całością czuwał narrator naszej uroczystości a zarazem prowadząca, pani Patrycja Piotrowska.
Uczniowie zostali podzieleni na sześć losowych grup (od „zerówki” po klasę 7 i 8) i przydzieleni do poszczególnych krain: Zielonej, Niebieskiej, Pomarańczowej, Żółtej, Fioletowej i Czerwonej. Opiekunami krain zostały panie: Iza Sekuła, Dorota Chiniewicz, Barbara Jurek, Karolina Sutor, Emilia Gierczyńska, Marta Paluch.
Zabawa w Sześcioland rozpoczęła się odczytaniem przez prowadzącą pierwszej części bajki. Następnie kolorowe kraje otrzymały szereg zadań do wykonania:
- Zbudowanie szkoły, która będzie przyjazna wszystkim uczniom;
- Przygotowanie okrzyku charakterystycznego dla danej krainy;
- Zaprojektowanie dla każdego mieszkańca ubioru w kolorze swojego kraju;
- Ułożenie hymnu swojego kraju - lub wiersza albo rymowanki na jego temat;
- Przygotowanie tańca i zatańczenie go w rytm wybranego podkładu muzycznego.
Zabawy było co niemiara przy budowaniu, ubiorach, śpiewaniu i tańcach. Wykorzystywano różnorodne materiały: kartony, bibułę, kredki, zszywacze itp. Ostatnie zadanie – taniec - było nie lada wyzwaniem - pani Sylwia Mrzygłód przygotowała zaskakujące i kontrastowe chwilami podkłady muzyczne, niemniej dzieci wraz z opiekunkami krain świetnie sobie z tym poradziły.
Na zakończenie Dnia Talentów pani Patrycja odczytała drugą część bajki, granice pomiędzy krajami zostały zniesione, a wszyscy, trzymając się za ręce, odśpiewali z werwą hymn naszej szkoły.
Opracowała: Lidia Karpińska
52
Dzień Kolorowej Skarpetki
- 4
21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Zespół Downa to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Stąd nieprzypadkowo data 21.03, dodatkowo trzeci chromosom ma kształt skarpetki. Na znak akceptacji i solidarności osób z Zespołem Downa uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne przedstawiające kolorowe skarpetki oraz ubrali skarpetki nie do pary. Różnorodność i wielobarwność skarpetek symbolizuje tolerancję i znak, że mimo odmienności można odnosić sukcesy i w pełni cieszyć się życiem!
Poszukiwania wiosny
Nie tylko w przyrodzie wiosna wyzwala nową energię – to także świetna pora, aby zintensyfikować działania związane z fotografią i wykonać zdjęcia wiosny. Uczniowie klasy VIII chwycili za swoje smartfony i wyruszyli na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Podczas lekcji odwróconej, którą prowadziła Hania wykonane fotografie poddali obróbce w aplikacji Lightroom.
Fotografie: Eliza Grocholska, Martyna Orczyńska, Paulina Kopaniecka
Certyfikat
W poszukiwaniu korzeni ...
Uczniowie klasy 2 na zajęciach z edukacji polonistycznej poznali trudne słowo "genealogia". Z pomocą rodziców i dziadków zgłębiali historię swoich rodzin, przygotowując drzewa genealogiczne. Jedni zbierali i wklejali zdjęcia, inni malowali portrety,liście, serduszka i gałęzie z imionami, liście, serduszka i gałęzie z imionami.liście, serduszka i gałęzie z imionami.liście, serduszka i gałęzie z imionami.liście, serduszka i gałęzie z imionami. Pomysłów było wiele. Każda praca okazała się oryginalna i niepowtarzalna.
6
Podziękowanie
Fizyka wokół nas
- 7
W dniu 22.02.2022 odbył się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy międzyszkolny konkurs z fizyki pod hasłem ,,Fizyka wokół nas”. Udział w konkursie wzięli uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy. 15 uczniów zmierzyło się z 22 zadaniami dotyczącymi takich zagadnień jak:
- kinematyka
- dynamika
- hydrostatyka i aerostatyka
- praca, moc, energia
- prąd elektryczny
- elektrostatyka
- magnetyzm
Wyniki:
1 miejsce - Martyna Orczyńska
2 miejsce – Kaja Judka
3 miejsce – Wiktor Krajewski
4 miejsce – Olaf Sypko
5 miejsce – Adrian Perz
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników, podjęcia wyzwania udziału oraz życzymy dalszych sukcesów😊
Sławomir Szymański
Szkolenie dla Rodziców
Pomoc bezdomnym zwierzętom
Szkolny Klub Wolontariusza przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy ogłasza zbiórkę karmy, zwłaszcza mokrej (dobrej jakościowo), suchej, zabawek, smakołyków, kaszy, ryżu, makaronu, starych koców itp. dla bezdomnych zwierząt (psów, kotków) ze schroniska w Choszcznie.
Wszystkim darczyńcom z góry gorąco dziękujemy!
Zbiórka trwa do 18 marca 2022r.
(z możliwością przedłużenia)
Zwierzęta czekają na Twoją pomoc!
Uwaga
Podziękowania
Pomoc dla Ukrainy
Dzień Kobiet :)
- 13
Uwaga!
Solidarni z Ukrainą
Za nami: pierwsze koty za płoty!
- 13
Tłusty czwartek
- Lorem ipsum...
Archiwum Aktualności