Szkolny Klub Wolontariusza
Znowu u ,,Psijaciół” w Chojnie
28 stycznia 2023 r.(sobota) grupa wolontariuszy z klasy V i VIII (kl.V: Julia L., Emilia, Dominika, Amadeusz, Nikodem, Karol; klasa VIII: Krzysztof, Julia, Wiktor) pod opieką pani Lidii Karpińskiej odwiedziła przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Chojnie.
Zwiedziliśmy przytulisko, obejrzeliśmy psiaki i kotki, przekazaliśmy opiekunkom mokrą karmę dla zwierzaków oraz pieniądze, a w prezencie otrzymaliśmy plakietki z logo stowarzyszenia ,,Psijaciele”, które prowadzi to przytulisko. Nowemu, młodemu pieskowi wolontariusze nadali nawet imię: Samuraj.
Po feriach zimowych na pewno znowu odwiedzimy Chojnę.
Warto pomagać!
L.K.
Kartka świąteczna dla każdego
Przez kilka tygodni listopada i grudnia 2022 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowywali kartki świąteczne - łącznie ponad 280 - dla mieszkańców obwodu naszej szkoły.
Zaangażowanych było naprawdę mnóstwo osób, a efekt? Oczywiście, wspaniały!
Kartki są już w trakcie dostarczania do domów i na pewno będą miłym prezentem na święta.
L.K.
Wolontariusze z wizytą w przytulisku w Chojnie
17 grudnia 2022 r. grupa wolontariuszy pod opieką pani Lidii Karpińskiej odwiedziła chojeńskie przytulisko dla zwierząt prowadzone przez stowarzyszenie „ Psijaciele”.
Pieski były akurat na wybiegu, dlatego też opiekunki, które tam pracowały od rana, zamknęły je w kojcach, byśmy bez przeszkód mogli przekazać mokrą karmę dla zwierzaków.
Wiktor i Krzysiek z klasy ósmej pomogli też przenieść słomę przywiezioną przez jednego z darczyńców do ocieplenia bud dla psów. W nagrodę otrzymali przypinki z logo „Psijaciół”, kilka odznak kupiliśmy, by wspomóc działalność stowarzyszenia.
Zwierzaki w tym przytulisku mają bardzo dobrą opiekę oraz warunki. Odebrane najczęściej z interwencji, tutaj dochodzą do siebie, są poddawane socjalizacji i następnie ogłaszane do adopcji.
Obecnie w przytulisku przebywa piętnaście psów i około pięćdziesięciu kotów – różnej maści i wielkości. Jeden z kotów był cały biały i pozwolił się pogłaskać, na co nie pozwalały inne koty, gdyż w większości to koty półdzikie, wolnożyjące, tutaj przychodzą schronić się przed zimnem oraz napić i najeść się do syta. Smutne jest to, że mają swoich właścicieli, którzy ich nie karmią, nie opiekują się nimi, dlatego zwierzęta szukają pomocy gdzie indziej.
Z piesków naszą uwagę przykuło zwłaszcza kilka z nich. Jeden niewidomy staruszek, drugi – czternastoletnia sunia Saba oraz może niespełna roczny szczeniaczek. Pieski były bardzo szczekliwe, ale gdy się do nich podeszło bliżej, do krat kojca, cichły i z ciekawością nam się przyglądały. Ufnie wbijały noski w kraty i domagały się głaskania. Może szukały wśród nas swego nowego właściciela?
Na pewno jeszcze niejednokrotnie odwiedzimy to przytulisko.
L.K.
POMOC CZWORONOGOM
Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym nasza szkoła bierze udział w dobrowolnej zbiórce artykułów dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie. Zbieramy: karmę suchą, karmę mokrą, smakołyki, zabawki dla psiaków i kotków.
Nagrodą za największą ilość zebranych produktów będzie wyjazd do schroniska.
Zbiórka trwa od 4.10.2022 r. do 31.10.2022 r.