Szkolny Klub Wolontariusza

        • Znowu u ,,Psijaciół” w Chojnie

        • 28 stycznia 2023 r.(sobota) grupa wolontariuszy z klasy V i VIII (kl.V: Julia L., Emilia, Dominika, Amadeusz, Nikodem, Karol; klasa VIII: Krzysztof, Julia, Wiktor) pod opieką pani Lidii Karpińskiej odwiedziła przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Chojnie.

          Zwiedziliśmy przytulisko, obejrzeliśmy psiaki i kotki, przekazaliśmy opiekunkom mokrą karmę dla zwierzaków oraz pieniądze, a w prezencie otrzymaliśmy  plakietki z logo stowarzyszenia ,,Psijaciele”, które prowadzi to przytulisko. Nowemu, młodemu pieskowi wolontariusze nadali nawet imię: Samuraj.

          Po feriach zimowych na pewno znowu odwiedzimy Chojnę.

          Warto pomagać!

          L.K.

        • Kartka świąteczna dla każdego

        • Przez kilka tygodni listopada i grudnia 2022 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowywali kartki świąteczne - łącznie ponad 280 - dla mieszkańców obwodu naszej szkoły.

          Zaangażowanych było naprawdę mnóstwo osób, a efekt? Oczywiście, wspaniały!

          Kartki są już w trakcie dostarczania do domów i na pewno będą miłym prezentem na święta.

          L.K.

        • Wolontariusze z wizytą w przytulisku w Chojnie

        • 17 grudnia 2022 r. grupa wolontariuszy pod opieką pani Lidii Karpińskiej odwiedziła chojeńskie przytulisko dla zwierząt prowadzone przez stowarzyszenie „ Psijaciele”.

           Pieski były akurat na wybiegu, dlatego też opiekunki, które tam pracowały od rana, zamknęły je w kojcach, byśmy bez przeszkód mogli przekazać mokrą karmę dla zwierzaków.

          Wiktor i Krzysiek z klasy ósmej pomogli też przenieść słomę przywiezioną przez jednego z darczyńców do ocieplenia bud dla psów. W nagrodę otrzymali przypinki z logo „Psijaciół”, kilka odznak kupiliśmy, by wspomóc działalność stowarzyszenia.

          Zwierzaki w tym przytulisku mają bardzo dobrą opiekę oraz warunki. Odebrane najczęściej z interwencji, tutaj dochodzą do siebie, są poddawane socjalizacji i następnie ogłaszane do adopcji.

          Obecnie w przytulisku przebywa piętnaście psów i około pięćdziesięciu kotów – różnej maści i wielkości.  Jeden z kotów był cały biały i pozwolił się pogłaskać, na co nie pozwalały inne koty, gdyż w większości to koty półdzikie, wolnożyjące, tutaj przychodzą schronić się przed zimnem oraz napić i najeść się  do syta. Smutne jest to, że mają swoich właścicieli, którzy ich nie karmią, nie opiekują się nimi, dlatego zwierzęta szukają pomocy gdzie indziej.

          Z piesków naszą uwagę przykuło zwłaszcza kilka z nich. Jeden niewidomy staruszek, drugi – czternastoletnia sunia Saba oraz może niespełna roczny szczeniaczek. Pieski były bardzo szczekliwe, ale gdy się do nich podeszło bliżej, do krat kojca, cichły i z ciekawością nam się przyglądały. Ufnie wbijały noski w kraty i domagały się głaskania. Może  szukały wśród nas swego nowego właściciela?

          Na pewno jeszcze niejednokrotnie odwiedzimy to przytulisko.

          L.K.

        • POMOC CZWORONOGOM

        • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

          W związku ze zbliżającym się okresem zimowym nasza szkoła bierze udział w dobrowolnej zbiórce artykułów dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie. Zbieramy: karmę suchą, karmę mokrą, smakołyki, zabawki dla psiaków i kotków.

          Nagrodą za największą ilość zebranych produktów będzie wyjazd do schroniska.

          Zbiórka trwa od 4.10.2022 r. do 31.10.2022 r.