Dzieciństwo bez przemocy- ogólnopolska kampania
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania wspierające dobre dzieciństwo. Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu.
Kampania organizowana jest przez Fundację "Dajemy Dzieciom Siłę" oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Strasznie ciekawe eksperymenty
Podczas zajęć kosmiczne eksperymenty realizowanych w ramach projektu EDUKACJA RÓWNYCH SZANS W GMINIE DĘBNO uczniowie zamienili się w prawdziwych naukowców, przeprowadzając niesamowite eksperymenty. Pod okiem nauczyciela zgłębiali tajniki chemii i fizyki, odkrywając efekty, które przypominały sceny z filmów science fiction! 🌌🤯
Odnawialne źródła energii☀💨💦
3Ostatnim krokiem
przed wielką konferencją COP29 było szukanie energii, która nie będzie niszczyła naszej planety🌎. Nie będą wytwarzane gazy cieplarniane, które powodują wzrost temperatury na kuli ziemskiej oraz co musimy zrobić, aby problem się nie pogorszył i co z biednymi krajami, które doświadczyły zmian najmocniej.
Obchody Święta Niepodległości
Z dumą informujemy, że nasz poczet sztandarowy wziął udział w obchodach Święta Niepodległości! Wspólnie uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o wolność Polski, a obecność naszego sztandaru była symbolicznym wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów narodowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie – niech pamięć o tych, którzy poświęcili się dla Ojczyzny, pozostanie w naszych sercach.
Święto Niepodległości
9Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, 8 listopada na hali sportowej naszej szkoły odbył się uroczysty apel . W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Kolejną rocznicę tego najważniejszego dnia w historii kraju, uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz utwory patriotyczne. Równo o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym do akcji Ministerstwa Edukacji "Szkoła do hymnu". Pani dyrektor, w swoim przemówieniu, odniosła się do słów Wielkich Polaków, takich jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Władysław Anders czy Jan Paweł II. Jej słowa były przypomnieniem, że miłość do Ojczyzny to nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny i szacunek dla historii. Młodzież swoją postawą i zaangażowaniem udowodniła, że wie czym jest patriotyzm. Tańcem, słowem
Szkoła do hymnu 2024
Nasza szkoła z dumą wzięła udział w kolejnej akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy pokazując nasze przywiązanie do tradycji, wartości patriotycznych oraz czcząc pamięć o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Był to wyjątkowy moment, który łączy nas wszystkich i przypomina o naszej tożsamości narodowej.
8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali pyszne śniadania, które następnie wspólnie zjedli.
Głównym celem organizacji tego dnia było promowanie zachowań prozdrowotnych oraz uświadamianie jak ważne jest spożywanie śniadań. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. Jest źródłem energii potrzebnej nam do prawidowego funkcjonowania, nauki oraz lepszej koncentracji.
Przemowa czy ulotka?📑📝📰
Przed takim wyborem stanęli uczniowie klas 5-8 biorący udział w projekcie
COP29.
Na początek otrzymali zestaw pytań, na które odpowiadali TAK, NIE, NIE MAM ZDANIA. Następnie podawali ile energii zużywają każdego dnia sami, jak wygląda zużycie w Polsce i na świecie oraz jaki to ma wpływa na zmiany klimatu na kuli ziemskiej. Kolejnym etapem była dyskusja na temat zachodzących zmian klimatu na Ziemi i czy kraje powodujące je w największym stopniu powinny pomagać najbardziej.
DARY JESIENI - ZABAWY MATERIAŁEM PRZYRODNICZYM w klasie 0 oraz 1
3Jesień to ciekawa pora roku względu na kolorystykę i bogactwo darów. Bawiliśmy się i uczyliśmy wykorzystując do pracy kasztany, żołędzie, szyszki i ich sylwety. Z materiału przyrodniczego zgromadzonego w naszym kąciku przyrody układamy też tzw. ,, żywe obrazy " , co sprzyja rozwijaniu u dzieci kreatywność podczas tworzenia. Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele radości, gdyż jest to świetna zabawa, a co najważniejsze zachęca do twórczego myślenia.
Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski
Nasza szkoła włączyła się w społeczną akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie!” organizowanej przez K-P Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy.
Co to jest sprawiedliwość klimatyczna⚖ czy kryzys klimatyczny?
Następna lekcja, następne działanie. Współpraca z
trwa.
Uczniowie klas I-IV poznawali znaczenie słów sprawiedliwość klimatyczna. Mogli obejrzeć prezentację i zrozumieć, że kryzys klimatyczny dotyka niektóre kraje z większym natężeniem niż inne i często te państwa, które cierpią z powodu zmian klimatu najbardziej są najbiedniejsze oraz mają najmniejszy wpływ na te zmiany😥
Ocieplenie klimatu widać jak na dłoni🌏✋
7Nasza szkoła w pełni zaangażowana w projekt
COP29 odkrywa gazy cieplarniane, eksperymentuje z dwutlenkiem węgla i doświadcza wzrostu temperatury.
Dziękim tym działaniom uczniowie dowiadują się, że wzrost efektu cieplarnianego powoduje ocieplenie klimatu Ziemi, w wyniku którego następuje wiele niekorzystnych zmian:
Intergracyjny Turniej Ekologiczny
1W czwartek 17 października uczniowie klasy IV Antoni E. oraz Zuzanna W. wzięli udział w Integracyjnym Turnieju Ekologicznym Klas IV Powiatu Myśliborskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sarbinowie oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Baltic Bee.
Celem konkursu było nie tylko poszerzenie wiedzy dotyczącej życia pszczół, wzrost świadomości ekologicznej, ale przede wszystkim integracja i dobra zabawa uczniów z sąsiednich szkół oraz nauczycieli i organizatorów. Wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, a turniej został zakończony integracyjnym ogniskiem z poczęstunkiem.
Kim jest Listonosz, na czym polega jego praca?
Przekonali się o tym uczniowie klasy 2 poznając tajniki zawodu listonosza z okazji Dnia Poczty Polskiej. Podczas lekcji preorientacji zawodowej dzieci dowiedziały się, jak ważna jest praca listonosza – osoby, która codziennie dostarcza listy i paczki, dbając o to, by każda przesyłka trafiła na czas i we właściwe miejsce.
Zmiany klimatu widziane oczami dziecka👀👦👧
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy kolejny raz bierze udział w ogólnoświatowej konferencji
Climate Conference 2024, której priorytetem jest powstrzymanie szybko idących zmian klimatu🌏, rozwiązanie problemu niesprawiedliwości klimatycznych⚖ i znalezienie skłonnych do pokrycia kosztów następujących zmian💰.
Warsztaty z Pierwszej Pomocy w Naszej Szkole!
3W piątek w naszej szkole odbyły się niesamowite warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, które poprowadzili doświadczeni ratownicy medyczni panowie Damian Jankowski oraz Wojtek Wilk.
Nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się:
- Jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) – kl
Godziny dzwonków
Niedziela 27.04.2025Galeria zdjęć
brak danychPROGRAMY, PROJEKTY
Projekt unijny "Edukacja równych szans w Gminie Dębno"
Nagłówek
Nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą
"Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP nr 1 w Smolnicy"
od 6 listopada 2017 r.
do 30 czerwca 2019 r.
Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy
Kalendarz
brak danych