• REKRUTACJA

• Profile klas w roku szkolnym 2023/2024 w Zespole Szkół  Nr 1 im. Juliusza Słowackiego ul. Zachodnia 4  74-400 Dębno

KLASA I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO:

O PROFILU OGÓLNYM

rozszerzenia – język angielski, geografia, WOS

O PROFILU HUMANISTYCZNYM

rozszerzenia - język angielski, język polski, historia

O PROFILU MATEMATYCZNO - FIZYCZNYM

rozszerzenia – język angielski, matematyka, fizyka

PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNYM

rozszerzenia - język angielski, biologia, chemia

KLASA I TECHNIKUM

W ZAWODZIE TECHNIK INFORMATYK

rozszerzenia – matematyka i informatyka

KLASA I BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

KLASA WIELOZAWODOWA

TERMINY PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Termin w rekrutacji zasadniczej

Rodzaj czynności:

• od 9 maja 2024 r. do 16 czerwca 2024 r. do godz. 1500

Złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna).

• od 23 czerwca 2024 r. do 10 lipca 2023 r. do godz. 1500

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenia o wynikach egzaminów ósmoklasisty, trzy aktualne fotografie, opinię PP oraz inne dokumenty wymagane przez szkołę.

• do 17 lipca 2024 r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków.

• 17 lipca 2024 r. godz. 1500

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

• od 9 maja 2024 r. do 19 lipca 2024 r.

Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badania lekarskie.

• do 17 lipca 2024 r. do 21 lipca 2024 r. do godz. 1000

Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

• 21 lipca 2024 r. do godz. 15:00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Dokumenty do pobrania:

podanie.pdf

Zasady_rekrutacji_-_BS_I_stopnia_2023-2024.pdf

Zasady_rekrutacji__-_LO_i_T__2023-2024.pdf

• Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach

Na rok szkolny 2023 / 2024 szkoła prowadzi nabór do technikum pięcioletniego w zawodach:

1. technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych kształci umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach żywienia zbiorowego i żywienia rodziny. Absolwent zdobywa tytuł technika żywienia i usług gastronomicznych, może podejmować pracę w obiektach żywienia zbiorowego oraz instytucjach zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o żywieniu, żywności. Może także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych, domowych i hotelarskich.

2.  technik architektury krajobrazu

Absolwenci szkoły kształcącej w tym kierunku mogą podejmować pracę w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu, a także w przedsiębiorstwach oraz w instytucjach innych branż, w których znajdują się obiekty architektury krajobrazu wymagające profesjonalnego dozoru. Absolwenci mogą także prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.

ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

O przyjęciu kandydatów do klasy pierwszej decyduje liczba punktów uzyskanych w procesie rekrutacyjnym. Kandydat do szkoły ponadpodstawowej może otrzymać punkty za:

1. wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki - 0,35 pkt. za każdy punkt procentowy uzyskany na egzaminie z zakresów: języka polskiego i matematyki oraz 0,3 z języka obcego nowożytnego.
            2. oceny z zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły, z 4 następujących przedmiotów: języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz przedmiotu w zależności od zawodu lub profilu kształcenia:
            • technik żywienia i usług gastronomicznych- biologia
            • technik architektury krajobrazu- biologia

Przeliczenia ocen na punkty będą dokonywane zgodnie z zasadą:

a)    celujący – 18 pkt, bardzo dobry – 17 pkt, dobry – 14 pkt, dostateczny – 8, dopuszczający - 2 pkt,

b)   ukończenie szkoły z wyróżnieniem 7 pkt
                      c)    3 pkt za udokumentowaną działalność społeczną.

1. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych wg  dostępne wkrótce
            2. Rekrutację przeprowadza się zgodnie z terminami udostępnionymi na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Dokumenty do pobrania:

podanie_CKM.pdf