• Nocowanie kl.6 w szkole

Nocowanie w szkole było pełne atrakcji. Pierwszym punktem programu był mecz piłki nożnej w wykonaniu chłopców i aerobik dziewcząt na trawie. Kolejnym punktem imprezy była dyskoteka prowadzona przez DJ-a Filipa. Zmęczeni uczniowie po tańcach odpoczywali zajadając zamówioną pizzę i kebaby, by nabrać siły na kolejną atrakcję, którą była zabawa w chowanego w zupełnych ciemnościach. Uczniowie uzbrojeni w latarki szukali kryjówek poszczegónych osób. Ostatni punkt programu to seans filmowy, który trwał i trwał, aż zawitał ranek:).

• Zielona szkoła

Uczniowie klasy I- V uczestniczyli w Zielonej Szkole w Ośrodku Kadet OK nad jeziorem Lipie.Program obfitował w różnorodne atrakcje. Uczniowie żeglowali, wspinali się na ściankę wspinaczkową, pływali rowerkami wodnymi i uczestniczyli w grze terenowej. Nie zabrakło również zabaw sportowych, ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki czy pysznych lodów. W ośrodku na uczestników zawsze czekały przysmaki, które prędko znikały z talerzy. Pobyt bardzo zintegrował uczniów. Z wielkim smutkiem żegnali się z Zieloną Szkołą. Ten czas na długo zostanie w ich pamięci, a wspomnienia ożyją dzięki pamiątkowym zdjęciom. Wszystkim od pierwszego dnia dopisywała wspaniała pogoda i dobre samopoczucie.

• Gala wręczenia nagród "Żywy obraz"

W Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Dębnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom międzyszkolnego konkursu fotograficznego "Żywy obraz" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy. Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor Izabela Jach.

I miejsce zajęła Paulina Bagińska - uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sarbinowie, która przedstawiła obraz: "Żydówka z pomarańczami" Aleksander Gierymski .

• Obchody Świąt Majowych

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji:

1 maja – Święto Pracy,

2 maja – Dzień Flagi RP,

3 maja – Rocznica Uchwalenia Konstytucji RP,

ze szczególnym uwzględnieniem niezwykle ważnego dnia dla Polski, jakim jest Święto 3 maja.

Każdego roku 3 maja cała Polska świętuje dzień uchwalenia najważniejszego dokumentu w państwie jakim jest Konstytucja, zawierająca prawa i obowiązki obywateli, mówiąca kto i jak ma rządzić państwem, określająca jego ustrój.

• Oddział przedszkolny tańczy...

W dniu 25 kwietnia 2023r. odbył się Gminny Międzyprzedszklony Turniej Tańca organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 4-6 lat uczęszczających do przedszkoli. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu przez zespoły układów tanecznych z muczycznym podkładem. Naszą grupę taneczną reprezentowało sześć dziewczynek z oddziału przedszkolnego: Aniela Górna, Aniela Drużga, Gabrysia Wojciechowska, Martynka Pławucka, Lila Kubowicz, Wiktoria Gąsior. Dziewczynki zajęły 4 miejsce z wyróżnieniem. Dziękujemy Pani Izabeli Sekule za przygotowanie dzieci, Pani Barbarze Jurek za opiekę nad dziećmi oraz rodzicom za towarzystwo i przywóz dzieci na konkurs.

• Dzień Ziemi w naszej szkole (❁´◡`❁)

W naszej szkole odbyło się integracyjne spotkanie –
            tym razem z okazji Dnia Ziemi wspólne świętowanie.
            Nieodłącznym elementem tego dnia
            było symboliczne sprzątanie świata.
            21 kwietnia – od razu z kopyta
            imprezę rozpoczęła recyklingowa ekipa.
            Odbył się pokaz, wielka rewia mody
            na przedmiot praktyczny lub pełen wygody.
            Były worki na śmieci, zakrętki, gazety
            i toaletowego papieru mięciutkie rolety.
            Odnaleźć można było folię i bibuły kolorowe
            wszystko barwne, oraz eko-odlotowe!
            Na kreatywnych uczniów spływały oklaski
            oceną były również salwy śmiechu i zachwytów wrzaski.
            Nasza pani Dyrektor wręczyła dyplomy
            każdemu, kto przygotował przedmiot eko-szalony!
            Spotkanie przemknęło szybko niczym oczu mgnienia
            a nam pozostaną po nim ekologiczne wspomnienia.

• Mali Maratończycy

15 kwietnia uczniowie klas 0-3 wzięli udział w Turnirju Sportowym Mali Maratończycy, organizowanym przez SP nr 3 w Dębnie. Nasi zawodnicy walczyli bardzo wytrwale, ale przede wszystkim fair-play. Bardzo gratulujemy takiej postawy!

• #ŁączyNasPamięć

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do AKCJI ŻONKILE. Upamiętniając 80 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, uczniowie wraz z wychowawcami wykonali żonkile z papieru. Żonkile to kwiaty oznaczające pamięć, szacunek i nadzieję. Założyliśmy je podczas apelu, aby oddać hołd walczącym bohaterom. Przewodniczący SU przedstawił nam postać Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania składał bukiet żółtych kwiatów, często były to żonkile pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Mottem tegorocznej odsłony akcji jest hasło "Nie bądź obojętny".

• Jestem widoczny, jestem bezpieczny

W dniu 13 kwietnia 2023 r. naszą szkołę odwiedziły panie policjantki z Komisariatu Policji w Dębnie: Agnieszka Bubak i Patrycja Dąbska. Panie policjantki przeprowadziły pogadanki w dwóch grupach wiekowych: 0-III i IV-VIII. Było to spotkanie zorganizowane w ramach: "Bezpieczeństwa uczniów na drogach w sezonie wiosennym", czyli akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny".

• Dzień Zdrowia

5.04.2023 uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Zdrowia, który przypada w kalendarzu 7 kwietnia. Podczas tego dnia odbyła się pogadanka z Panią pielęgniarką dotyczącą dbania o higienę osobistą oraz pomiar ciśnienia. Uczniowie tego dnia wzięli również udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadziła Pani Basia w klasach 0-IV, a w klasach V-VIII Pani Iza i Pani Patrycja.

Sobota 04.05.2024