• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • 28 lutego w naszej szkolne miał miejsce Szkolny Konkursu Pięknego Czytania. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Od uczestników oczekiwaliśmy nie tylko płynnego i wyraźnego przeczytania wybranego przez siebie fragmentu tekstu, ale także zaprezentowania swoich umiejętności lektorskich: oddania opisywanych w tekście emocji i zinterpretowania dialogów. Poszczególne wystąpienia oceniało jury, w którego skład wchodziły pani dyrektor Izabela Jach, logopeda Pani Patrycja Piotrowska oraz psycholog Zuzanna Cichoszewska.

            Wystąpienie przed publicznością i jury dla każdego z kandydatów na Mistrza Pięknego Czytania było wielkim wyzwaniem. Na tremę nie ma mocnych – każdy uczestnik konkursu musiał się z nią zmierzyć i wszystkim udało się wyjść z tego boju zwycięsko. Szkolnymi Mistrzami Pięknego Czytania zostali uczniowie, którzy dodatkowo potrafili przyciągnąć uwagę słuchaczy wyrazistą i ekspresywną prezentacją tekstu. Laureatkami konkursu zostały:

            Gabrysia Wojciechowska z klasy I, Zuzanna Grabowska z klasy II i Hania Chodara z klasy III.

          • Warsztaty robienia palm wielkanocnych

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 7 marca odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych.

            Celem zajęć było kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych. Uczniowie wykazali się nie lada kreatywnością. Stworzyli przepiękne palmy z bukszpanu, suchej trawy, gałązek wierzby, wstążek i kwiatów z bibuły. 

            Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę.

          • Projekt Antarktyda

          • Uczniowie klasy II uczestniczyli w projekcie Antarktyda. Poznali wiele ciekawostek o życiu zwierząt na tym zimnym kontynencie, wspólnie stworzyli lapbook, gazetkę, makietę Antarktydy i grafikę w programie paint 3D. Przygoda rozpoczęła się od czytania lektury Zaczarowana zagroda, która obudziła w uczniach ciekawość, pojawiło się wiele pytań. Na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi. Sięgnęliśmy po książkę Neli małej reporterki i oraz aplikacji See More. Poszukiwaliśmy informacji w internecie i atlasach przyrodniczych. To był czas pełen emocji i wrażeń. Uczniowie zdobywali wiedzę i chętnie dzielili się nią kolegami z innych klasach i rodzicami. Byli z siebie dumni i już nabrali ochoty na to poznanie tajemnic kolejnego kontynentu.

          • Maski i akcesoria 3D

          • Choć karnawał już za nami, pozostały wspomnienia. Podczas przygotowań do karnawałowych balów wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany z laboratoriów przyszłości do przygotowania elementów dekoracyjnych i rekwizytów, które stały się częścią kostiumów. Podczas pracy nad nimi uczniowie usprawniają motorykę małą, doskonalili precyzję i rozwijali wyobraźnię oraz kreatywność.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. 

            Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szeregu lekcji online, które opierały się na wystąpieniach z Digital Youth Forum - wydarzenia poświęconego edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Celem lekcji było zapoznanie ze zjawiskiem tzw. fake news oraz pokazanie konkretnych narzędzi i sposobów na radzenie sobie z fałszywymi informacjami w internecie.

            Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci dzięki grze CYBERGUARD, która pozwoliła w przystępny i ciekawy sposób sprawdzić wykorzystać nabyte podczas zajęć online umiejętności w praktyce. Uczniowie klas starszych przechodzili kolejne etapy etapy samodzielnie. Uczniowie klasy IV wykonali zadania z gry omawiając poszczególne etapy z nauczycielem.

          • WARSZTATY PALEMKOWE W KLASIE 1

          •   Uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami wzięli udział w Warsztatach Palemkowych, organizowanych w ramach przygotowań do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Warsztaty te miały na ceu nie tylko przyblizyć uczestnikom tradycje związane z Niedzielą Palmową, ale również umożliwić wspólne spedzenie czasu w kreatywnej i przyjaznej atmosferze. Pod okiem instruktorów uczniowie, wyposażeni w różnorodne materiały takie jak: bazie, bukszpan, suszone kwiaty oraz kolorowe wstążki przystąpili do dzieła. Zaangażowanie i kreatywność, z jaką uczniowie wraz z rodzicami podchodzili do zadania, były godne podziwu. Każda palma była unikatowa i odzwierciedlała indywidualny charakterjej twórcy. Warsztaty Palemkowe to doskonała okazja do tego, by pokazać młodemu pokoleniu wartość tradycji oraz znaczenie wspólnego spędzania czasu. Były również wspaniała lekcją kreatywności, pracy zespołowej i rodzinnej harmonii.                           

            Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie, entuzjazm oraz poświęcony czas. Bez waszego wsparcia i obecności warsztaty nie byłyby tak owocne.Już teraz z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne warsztaty i nowe, kreatywne pomysły, które z pewnością zostaną zrealizowane przez uczestników. Do zobaczenia w przyszłym roku!

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W ten wyjątkowy dzień każda z kobiet- młodsze i starsze zostały powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.  

            Tego dnia w klasach młodszych odbyły się wybory Najsympatyczniejszej Dziewczynki, natomiast w klasach starszych odbył się wybór Miss Szkoły. 

            Tytuł Najsympatyczniejszej  Dziewczynki klas 0-III otrzymała  Martyna Pławucka, a Miss Szkoły klas IV-VIII została Ola Sala.

            Serdecznie gratulujemy.

          • Integracyjny Turniej Sportowy klas I-III

          • 1 marca w hali sportowej naszej szkoły odbył się XVIII Integracyjny Turniej Sportowy klas I - III, w którym wzięło udział sześć szkół z naszej gminy. Celem konkursu było rozwijanie aktywności ruchowej uczestników oraz integracja dzieci z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

            Na koniec imprezy wręczono dzieciom medale i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili.

          • Światowy Dzień Walki z Depresją

          • 23 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest to czwarta najpoważniejsza choroba na świecie, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież.

            Z tej okazji w klasach 4-7 przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne zwiększające świadomość na temat tej choroby. 

            Z roku na rok zwiększa się zachorowalność dzieci i młodzieży na depresję. Poprzez takie akcje chcemy zwiększyć czujność uczniów w stosunku do samych siebie, ale także do kolegów i koleżanek.

            Podczas warsztatów uczniowie poznali różnice między depresją, a obniżonym nastrojem, symptomy depresji, sposoby radzenia sobie z chorobą oraz możliwości pomocy osobom chorującym na depresję. Zwieńczeniem zajęć była praca grupowa dotycząca sposobów i możliwości dbania o swój dobrostan psychiczny jako profilaktyki tej choroby.

            Ponadto zwrócono szczególną uwagę uczniom, że nie można bać się prosić o pomoc. Przypomniano o dostępności specjalistów w szkole, oraz możliwości skorzystania z numerów pomocowych:

            116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.

            116 123 – telefon zaufania dla osób dorosłych znajdujących się w kryzysie emocjonalnym.

            Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją –możesz przeczytać więcej klikając w link

          • Z Angielskim Za Pan Brat

          • 29 lutego 2024 r. drużyna w składzie: Hanna Kolanek, Jan Mazurkiewicz i Hubert Sobczak wzięli udział w konkursie języka angielskiego "Z angielskim za pan brat" dla klas 7-8 organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie.

            Nasi wspaniali uczniowie stanęli do rywalizacji z 6 szkołami i  zdobyli zaszczytne II miejsce. Wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego oraz wiedzą z dziedzin geografia i historia krajów anglojęzycznych. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a walka zacięta. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wielkiego sukcesu!

          • Wyjazd do kina na film "Akademia Pana Kleksa"

          • 22 lutego 2024 r. uczniowie klas I- VIII wzięli udział w projekcji uwspółcześnionej wersji klasycznej bajki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.

            Film przedstawia historię pozornie niezwykłej dziewczynki -Ady Niezgódki- która trafiła do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

            Wspaniała muzyka, niezwykłe efekty specjalne, ale najważniejsze to ponadczasowe przesłanie, że dobro ma wielką siłę, pokonuje trudności, sprawiły, że spędzony w kinie czas upłynął pod znakiem udanej zabawy.

            Uczniowie mogli przekonać się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni i uwierzyć we własne umiejętności. 

            Nie zamykajmy drzwi do świata bajek, bo ” Kiedy pożegnasz bajkę z dziecięcych lat, zamkniesz za sobą furtkę, zaczarowany świat”.

          • Próbny egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 12-14 lutego 2024r. najstarsi uczniowie Naszej Szkoły przystąpili do próbnych egzaminów. Ósmoklasiści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego i niemieckiego.

            Właściwe egzaminy w maju, ale już teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

          • Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

          • Dnia 20 lutego 2024 r. w Zespole Szkół  im. Noblistów Polskich w Myśliborzu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. W zmaganiach brała udział uczennica klasy 7 - Hanna Kolanek.

            Trzymamy kciuki!

          • Mały Konkurs Recytatorski

          • 16.02. 2024 r. uczniowie naszej szkoły: Jagoda Kopaniecka, Aniela Drużga, Liliana Kubowicz, Michalina Skrobisz, Ania Kocur, Michał Kocur, Franciszek Drużga wzięli udział w eliminacjach środowiskowych Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

            Jagoda Kopaniecka z klasy 1 otrzymała wyróżnienie.

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

             

          • Zdrowa skóra, lepsze samopoczucie - spotkanie z kosmetologiem w naszej szkole.

          • 5.02.2023 r., uczniowie klas V-VIII mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w inspirującym spotkaniu  z profesjonalnym kosmetologiem - Panią Agnieszką Wiszniewską. Spotkanie zostało zaaranżowane przez psychologa szkolnego.  Inicjatywa ta była odpowiedzią na rosnące obawy dotyczące samopoczucia i samooceny naszych uczniów, które dla wielu z nich były powiązane z problemami skórnymi, takimi jak trądzik.

            Celem spotkania było nie tylko omówienie skutecznych metod pielęgnacji skóry, ale przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest przyjęcie zdrowych nawyków, które mogą pomóc w zapobieganiu stanom zapalnym skóry. Kosmetolog podkreśliła, że odpowiednia pielęgnacja skóry jest nie tylko kluczem do poprawy jej wyglądu, ale może również znacząco wpłynąć na emocjonalny dobrostan.

            Podczas spotkania uczestnicy otrzymali szereg praktycznych porad dotyczących codziennej pielęgnacji skóry. Omówione zostały takie tematy jak: znaczenie regularnego oczyszczania, odpowiednie nawilżanie oraz ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem UV. Kosmetolog zwróciła również uwagę na rolę zdrowej diety i nawodnienia w zachowaniu zdrowej skóry oraz omówiła wpływ stresu na kondycję bariery skórnej.

            Ważnym punktem spotkania było zwrócenie uwagi na to, jak negatywny wpływ na skórę mogą mieć niektóre powszechne, ale niezdrowe nawyki, takie jak dotykanie twarzy brudnymi rękami, używanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji czy niewystarczająca ilość snu.

            Podczas spotkania odbyła się również sesja pytań i odpowiedzi, podczas której uczniowie mieli okazję zadawać pytania i wyrażać własne obawy związane ze swoją skórą. Kosmetolog z entuzjazmem odpowiadała na każde pytanie, dostarczając młodzieży nie tylko fachowych rad, ale również wsparcia i motywacji do dbania o siebie.

            Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. Spotkanie z kosmetologiem nie tylko dostarczyło uczniom cennych informacji na temat pielęgnacji skóry, ale również przyczyniło się do podniesienia ich samooceny i zrozumienia, że zdrowa skóra i dobrostan emocjonalny są ze sobą ściśle powiązane.

            Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i wskazówki pomogą naszym uczniom w budowaniu zdrowszych nawyków, które przełożą się na ich lepsze samopoczucie i pozytywne postrzeganie siebie. Spotkanie to było przypomnieniem, że troska o siebie jest ważna i ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszego wyglądu, ale także dla ogólnego stanu zdrowia i dobrostanu emocjonalnego.

    • Lorem ipsum...